پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آغاز احداث رینگ آب تهران

 آغاز احداث رینگ آب تهران

مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران با بیان اینکه احداث رینگ آب تهران (قمر بنی هاشم)به طول ۱۸۰ کیلومتر از دو ماه قبل آغاز شده، گفت: این طرح تا ۳سال دیگر بهره‌برداری می‌شود و کیفیت آب تهران را پایدار می‌کند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، محمد پرورش روز گذشته در جمع خبرنگاران بازدید کننده از پروژه بزرگ رینگ آب تهران (طرح قمربنی هاشم(ع)، افزود: از احداث رینگ (طرح آبرسانی دور تهران) آب تهران دو ماه می‌گذرد و تاکنون از 180 کیلومتر یاد شده 2 کیلومتر پیشرفت داشته است و این پیشرفت نشان می‌دهد که لوله‌گذاری با قطر 2000 میلی‌متر چه سختی‌هایی داشته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به اختلاف ارتفاع 800 متری در تهران آب رسانی به این شهر کار سختی است، تا جایی که در برخی از مناطق هشت ایستگاه پمپاژ قرار دارد و 240 هزار متر مکعب آب در روز پمپاژ می‌شود.

پرورش با بیان این‌که کل پروژه 180 کیلومتر است، بر اهمیت تصفیه خانه سه و چهار تهران تاکید کرد و گفت: تصفیه خانه سه و چهار هشت متر مکعب آب در ثانیه تصفیه می کند و در صورت خروج از مدار برای ما متصور نیست چگونه آب را تامین کنیم.

وی ادامه داد: در پروژه قمربنی هاشم(ع) سیستم آب و فاضلاب تهران شامل هفت تصفیه خانه می‌شود که به صورت رینگ به یکدیگر مستقیما متصل می‌شوند و قطعا کیفیت پایدار آب را برای تهران به ارمغان خواهد آورد.

به گفته پرورش، با اجرای این طرح و تکمیل پروژه سد ماملو 70 میلیون متر مکعب آب به تهران و 30 میلیون متر مکعب آب به شهر جدید پرند انتقال داده می‌شود.

وی گفت: هفت تصفیه خانه تهران شامل تصفیه خانه یک در جلالیه (بلوار کشاورز)، تصفیه خانه دو در کن، تصفیه خانه سه و چهار تهران‌پارس، تصفیه خانه پنج در سوهانک، تصفیه خانه شش در شمال غرب تهران و تصفیه خانه هفت در کنار ماملو است.

وی ادامه داد: 50 درصد از منابع مورد نیاز از پروژه قمربنی هاشم(ع) توسط شرکت آبفای استان تهران و از طریق فروش املاک و دارایی و 50 درصد دیگر از منابع دولتی تامین می‌شود.

وی افزود:‌ اگر خط پروژه اجرا شود، ظرفیت تصفیه 15 متر مکعب آب را داریم، که به تصفیه خانه منتقل و تصفیه کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که پروژه ماملو از پروژه‌های مهر ماندگار است، گفت: ‌اگر این پروژه در شش ماه اول سال آینده  به بهره برداری برسد، آب منتقل می‌شود و با تکمیل این پروژه 70 میلیون متر مکعب آب به تهران و 30 میلیون متر مکعب به ورامین و پاکدشت منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: این خط 15 کیلومتر است و با بهره برداری از تصفیه خانه هفت کیفیت آب جنوب تهران، پاکدشت، ورامین و قرچک پایدار می‌شود.

مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران با تاکید بر این‌که برای پروژه قمر بنی هاشم نیاز به 500 میلیارد تومان اعتبار است، گفت: طبق قوانین باید به 125 هزار نفر آب رسانی کنیم که ‌56 هزار نفر دیگر نیز طبق برنامه‌ریزی امسال در برنامه‌ها پیش بینی شده‌اند، بنابراین هر جا که بارگذاری شده خدمات آب وفاضلاب را اجرا کرده‌ایم.

پرورش با اشاره به اجرای 300 کیلومتر خط آب و 200 کیلومتر خط فاضلاب گفت: 11 مخزن، سه ایستگاه پمپاژ و 70 کیلومتر خط انتقال اجرا کردیم که در نهایت در حوزه آب برنامه‌ریزی برای بخش‌های مختلف از جمله مخازن توسعه انجام شده و سرجمع 1200 کیلومتر در نظر گرفته شده که رقم بالایی است.

پرورش با اشاره به پروژه ماملو گفت: پروژه ماملو شامل 78 کیلومتر خط انتقال از تصفیه خانه هفت تهران است که بخش سازه‌ای آن تمام شده، ولی منتظر تجهیزات وارداتی هستیم و در صورت ورود تجهیزات می توانیم آب را از ماملو به جنوب تهران منتقل کنیم.

وی با اشاره به اجرای 10 کیلومتر خطوط انتقال از 33 کیلومتر در بخش آزادگان و تکمیل تصفیه خانه در چهار ماه سال آینده گفت: با اجرای کارهای مربوط به این بخش می‌توانیم آب ماملو را انتقال دهیم.

*تصفیه خانه شهر قدس آماده بهره برداری/فاضلاب تهران عقب است

پرورش در خصوص پروژه فاضلاب تهران گفت:‌ درحوزه فاضلاب در استان تهران مقداری از برنامه عقب هستیم و تاکنون حدود 15 هزار مشترک جدید جذب شده است و بیش از 30 میلیارد تومان هزینه پروژه است که تاکنون 25 میلیارد تومان آن از منابع دولتی و پنج میلیارد تومان نیز از منابع شرکت هزینه شده است.

وی با اشاره به آماده بودن تصفیه خانه شهر قدس برای بهره‌برداری گفت: تصفیه خانه کهریزک تا 97 درصد پیشرفت، تصفیه خانه اسلامشهر 65 درصد پیشرفت، تصفیه خانه لواسان بیش از 90 درصد پیشرفت، تصفیه خانه میگون 50 درصد پیشرفت، تصفیه خانه پردیس 15 درصد و تصفیه خانه پرند هشت تا 10 درصد پیشرفت داشته‌اند. تصفیه خانه کهریزک نیز آماده بهره برداری است.

مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران با اشاره به اخذ وام 18 میلیون یورویی از بانک اکو برای تصفیه خانه شهریار گفت: برای ملارد نیز طرح به روش BOT برنامه‌ریزی شده است.

وی با تاکید بر این‌که اگر قرار بود منتظر اعتبارات دولتی و غیره باشیم 10 یا 15 سال دیگر هم کارها تمام نمی‌شد، گفت: دوستان دست به دست هم دادند و کلنگ کار را زدند، اما باید توجه داشت که در بخش فاضلاب کمی عقب هستیم وباید تلاش زیادی کنیم.

پرورش با تاکید بر فاضلاب در تهران به شکل ثقلی است بر دشواری کار در شهر و حجم بزرگ تاسیسات اشاره کرد و گفت:‌ 9 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب باید اجرا کنیم چرا که تا سال 1410 جمعیت تهران به 11 میلیون نفر می‌رسد؛‌ در حال حاضر جمعیت تهران هشت میلیون نفر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تعداد مشترکان شبکه فاضلاب در استان تهران را یک میلیون و 300 هزار مشترک عنوان کرد و افزود: از این تعداد 300 هزار مشترک در سال گذشته و امسال به مشترکان اضافه شده اند.

وی افزود: خطوط انتقال آب تهران مربوط به 35 سال پیش است که این خطوط انتقال باعث می‌شود، به طور مطلوب نتوانیم خدمات رسانی کنیم، چرا که بر جمعیت تهران همچنان افزوده می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که 1200 کیلومتر خطوط مختلف آب و فاضلاب در استان تهران اجرا شد، گفت: بیش از 700 کیلومتر شبکه‌های فاضلاب امسال اجرا شد که 200 کیلومتر اصلاح شبکه ،200 کیلومتر توسعه شبکه ، ‌15 کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب و 100کیلومتر خطوط انتقال آب اجرا شد.
 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos