پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مصرف نوشابه در ايران 2 برابر ميانگين جهانی

 

 مصرف نوشابه در ايران 2 برابر ميانگين جهانی
همچنين نبايد بحث تبليغات را هم ناديده بگيريم. در واقع ما نه تنها نتوانسته‌ايم با آموزش و فرهنگ‌سازی، مصرف نوشابه در كشور را كاهش دهيم، بلكه حتی با تبليغات اين نوشيدنی مضر، بر ميزان مصرف نوشابه نيز افزوده‌ايم.


 

جام جم آنلاين: اين روزها نوشابه به عنوان يك نوشيدني دوست‌داشتني و همه‌گير در سبد كالاهاي مصرفي خانواده‌هاي ايراني جا خوش كرده است حتي در ادارات و سازمان‌ها هم اين نوشيدني به عنوان يك نوشيدني لوكس به مصرف مي‌رسد، تا آنجا كه گاهي حضور نوشابه بر سر سفره‌ها به عنوان نمادي از احترام به كارمند و مهمان نيز تعبير مي‌شود.

اما دكتر كورش جعفريان متخصص تغذيه و رژيم‌هاي غذايي ضمن اشاره به برخي مضرات اين نوشيدني، تاكيد مي‌كند كه سرانه مصرف نوشابه در ايران، دو برابر ميانگين جهاني است، اما مصرف مواد مغذي و سالم در كشور ما با استانداردهاي جهاني فاصله معناداري دارد.

گفت‌وگوي «جام‌جم» با اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در پي مي‌آيد.

سرانه مصرف نوشابه در ايران در مقايسه با ميانگين مصرف جهاني چگونه است؟

مطابق آمارهاي موجود، مصرف نوشابه در ايران دو برابر ميانگين جهاني است كه چنين ميزان مصرف بالايي، تهديدي براي سلامت شهروندان به حساب مي‌آيد و خود نشاني از نبود فرهنگ صحيح مصرف مواد سالم در كشور است.

چه عواملي باعث شده سرانه مصرف نوشابه در ايران، دو برابر ميانگين جهاني باشد؟

ببينيد عوامل بسيار مختلفي وجود دارد كه باعث شده ايراني‌ها نسبت به مصرف نوشابه، تمايل داشته باشند. مثلا الگوي مصرفي تغذيه در ايران به گونه‌اي شده است كه قيمت نوشيدني مثل نوشابه شامل تخفيف شده است، اما در مقابل قيمت لبنيات روز به روز بالاتر مي‌رود، در حالي كه بايد اين فرآيند كاملا برعكس باشد.

جالب است با وجود آن‌كه در كشورهاي توسعه يافته سعي مي‌كنند قيمت لبنيات را پايين بياورند تا تمايل عمومي نسبت به مصرف لبنيات بالاتر برود، اما در كشور ما چنين اقدامي انجام نمي‌شود؛ طوري كه مي‌بينيم مدام قيمت لبنيات افزايش مي‌يابد. لذت بخش بودن مصرف نوشابه نيز يكي ديگر از عوامل مصرف بالاي نوشابه در كشور ماست.

علاوه بر آن، متاسفانه گاهي به دليل اين‌كه لبنيات موجود در كشور از سلامت كافي برخوردار نيست، مردم به سمت لبنيات كشيده نمي‌شوند و در واقع ترس از مصرف لبنيات آلوده نيز خود به خود بر بالاتر رفتن مصرف نوشيدني‌هاي ناسالمي همچون نوشابه تاثير گذاشته است.

همچنين نبايد بحث تبليغات را هم ناديده بگيريم. در واقع ما نه تنها نتوانسته‌ايم با آموزش و فرهنگ‌سازي، مصرف نوشابه در كشور را كاهش دهيم، بلكه حتي با تبليغات اين نوشيدني مضر، بر ميزان مصرف نوشابه نيز افزوده‌ايم.

چگونه مي‌توان در اين زمينه به مردم آموزش داد؟

براي اين كار راه‌هاي مختلفي وجود دارد. يكي از مهم‌ترين راهكارها، ذائقه‌سازي در همان دوران كودكي است؛ يعني ذائقه كودك را به سمت مواد مغذي و سالم ببريم تا از خوردن نوشابه اجتناب كند.

همين طور بايد تلاش كنيم تا فرهنگ نوشيدن آب در كشور عمومي شود، اما متاسفانه در جامعه ما گاهي خوردن نوشابه جايگزين مصرف آب طبيعي مي‌شود.

سرانه مصرف نوشابه در ايران، در مقايسه با ساير مواد غذايي چگونه است؟

مصرف نوشابه در ايران بسيار بيشتر از ميانگين جهاني است، اما جالب است كه مصرف لبنيات ما نصف استانداردهاي دنياست؛ يعني مصرف لبنيات و نوشابه در كشور ما با يك فاصله چهار برابري نسبت به ميانگين‌هاي جهاني روبه‌روست.

الگوي مصرف بي‌رويه پفك در كشور ما مشابه مصرف بي‌حدوحصر نوشابه در ايران است؛ طوري كه مي‌توانيم بگوييم 90درصد بچه‌هاي زير دو سال در كشور ما، پفك مصرف مي‌كنند.

همچنين مصرف گوشت قرمز در كشور ما هم بالاتر از ميانگين جهاني است ولي مصرف سبزيجات با ميانگين‌هاي جهاني تقريبا برابر است، هرچند متاسفانه ميانگين مصرف سبزيجات در جهان بسيار پايين است.

سرانه مصرف بالاي نوشابه در كشور ما در درازمدت چه تاثيراتي بر سلامت شهروندان خواهد گذاشت؟

سرانه مصرف بالاي نوشابه در كشور در درازمدت موجب سوءتغذيه شهروندان خواهد شد.

چاقي و سوءتغذيه سلولي، يكي از عمده عوارض مصرف بالاي نوشابه در ايران خواهد بود. اين مساله باعث مي‌شود كه شكم فرد سير شود، ولي در واقع سلول‌هاي فرد سير نيست.

مصرف زياد نوشابه باعث مي‌شود انرژي فرد تامين شود، اما ويتامين‌هاي حياتي براي سلامتش تامين نشود كه متاسفانه بسياري از مردم به اين مسائل توجه نداشته و همچنان بر مصرف بالاي نوشابه اصرار دارند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی