پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

لوگوی سازمان دامپزشکی دزدیست !

به دنبال اعتراض جامعه گرافیک کشور در مورد کپی برداری نشانه سازمان دامپزشکی کشور و عدم رعایت حقوق مالکیت فکری و معنوی طراحان جوان کشور، دامنه اعتراض‌ها به سطح نمایندگان مجلس رسید.

 

 

لوگوی سازمان دامپزشکی  دزدیست !

 

به گزارش مهر اقدام سازمان دامپزشکی کشور در نحوه انتخاب لوگوی این سازمان و تغییر آن پس از ۹۰ سال که از عمر تاسیس آن گذشته است، اعتراض های فراوانی را به همراه داشته است زیرا بر اساس شواهد و ادعاهای موجود این لوگو کپی برداری غیر قانونی از اثر یک هنرمند جوان بوده است.

سازمان دامپزشکی کشور شهریور ماه گذشته پس از ۹۰ سال با اعلام یک فراخوان عمومی از هنرمندان گرافیک کشور درخواست کرد تا طرح های پیشنهادی خود را برای لوگوی این سازمان ارایه دهند تا لوگوی برتر به عنوان نشانه سازمان دامپژشکی استفاده شود.

هر چند مدت این فراخوان تا هشتم مهر ماه تمدید شد ، اما در روز دامپزشکی ( ۱۴ مهر ) مسئول سازمان دامپزشکی کشور با رونمایی نشانه ای که بهزاد جوانبخت طراحی کرده بود ، اعلام کرد که متاسفانه آثار رسیده به این سازمان بر اساس فراخوان از کیفیت پائینی برخوردار بوده است و سازمان طراحی نشانه را به بهزاد جوانبخت سفارش داده است.

به دنبال رونمایی از این نشانه، محسن جمالی هنرمند جوان و فعال گرافیک کشور که در این فراخوان شرکت کرده بود، با آشکار شدن شباهت زیاد لوگوی منتخب به اثر ارسالی او به سازمان دامپزشکی، لب به اعتراض گشود که اعتراض او از سوی بسیاری از هنرمندان فعال این عرصه نیز تائید شد.

در همین زمینه علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد: در صورت اثبات ادعای این هنرمند، استفاده از نشانه یاد شده بدون کسب رضایت هنرمند اثر، کاری غیرقانونی و غیرشرعی است.

لوگوی سازمان دامپزشکی  دزدیست !

نماینده دامپزشک مجلس نهم ثبت لوگوی سازمان دامپزشکی بدون بررسی شکایت مطروحه پیرامون این نشانه را دور از شان سازمان نامبرده دانست و افزود : صحت یا سقم این موضوع حتما باید بررسی شود و سازمان دامپزشکی موظف است به حقوق هنرمند و جامعه هنری احترام بگذارد.

وی همچنین ثبت لوگوی جدید سازمان دامپزشکی را بدون بررسی شکایت مطرح شده پیرامون این نشانه را کاری غیراخلاقی دانست و افزود:در شان سازمان دامپزشکی است که تا پیش از اثبات رسمی یا عدم اثبات ادعای مطروح شده، ثبت لوگوی سازمان را به تعویق بیندازد.

صحه هنرمندان گرافیک کشور بر شائبه کپی برداری از لوگوی این هنرمند جوان از سوی سازمان دامپزشکی کشور موجب شده است که هم اکنون حتی برخی نمایندگان مجلس نیز نسبت به بروز بی عدالتی اعتراض کرده و خواهان رسیدگی به این مساله باشند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos