پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

به دنبال عامل قتل خرس

در جستجوی مقصر مرگ توله خرس باغ وحش مشهد

  گزارش ایسنا رها شدن چهار توله شیر و 2 توله خرس در مشهد، بعد از گذشت حدود یک ماه، تایید شدن مرگ یکی از توله خرس‏‌ها ، ما را بر آن داشت سراغ فعالان محیط زیست رفته و نظرات آنها را نیز جویا شویم.

داستان پیدا شدن توله‌شیرها و خرس‌ها در خیابان‌های مشهد و بعد از مدت کوتاهی مرگ یکی از توله خرس‌ها، این موضوع را پیچیده‌تر کرده است.
یک فعال محیط زیست معتقد است: اگر این توله خرس‌ها میکروچیپ‌گذاری شده بودند وضعیت قاچاق بودن و یا نبودن آنها نیز محرز می‌شد.
پوریا واعظ‌‌‌‌‌ نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنای منطقه خراسان، درباره مرگ توله خرس رها شده در مشهد، افزود: حمایت مالی نکردن از باغ وحش بهترین کاری است که مردم می‌توانند انجام دهند زیرا حمایت‎های مالی مردم، آنجا را به " کشتارگاه حیوانات" تبدیل می‌کند.
وی با اعتقاد بر این‌که باغ وحش مشهد مقصر اصلی مرگ این توله خرس است، تصریح کرد: باغ وحش‌های ایران فاصله بسیاری با استانداردهای موجود در باغ وحش‌های سایر نقاط دنیا دارند.
واعظ‌ نیا با اشاره به کمبود امکانات لازم در باغ وحش مشهد، اظهار کرد: به دلیل توانایی نداشتن این باغ وحش در فراهم کردن شرایط مناسب برای نگهداری توله خرس‌ها، آنها به منزل شخصی منتقل شده‏‌اند.
این فعال محیط زیست با اعتقاد بر عملکرد مثبت محیط زیست خراسان، بیان کرد: اگر محیط زیست در موضوع میکروچیپ‌گذاری فشار بیشتری وارد کند، این قبیل مشکلات پیش نخواهد آمد. میکروچیپ قطعه‌ای الکترونیکی است که در بدن هر حیوان کار گذاشته می‌شود و با اختصاص کدی به حیوان وضعیت تملک آن را مشخص می‌کند. دارندگان حیوانات و باغ وحش‌ها موظفند از این دستگاه استفاده کنند.
یک فعال محیط زیست دیگر با اعتقاد بر این‌که محیط زیست مقصر اصلی مرگ توله خرس‌ رها شده در مشهد است، اظهار کرد: باغ وحش تنها یک ارگان اقتصادی است.
حسن قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنای منطقه خراسان، ادامه داد: محیط زیست نباید به باغ وحش اعتماد کند زیرا باغ وحش تنها به منافع خود می‌اندیشد نه به حفظ تنوع زیستی؛ در سایر نقاط دنیا مسوولیت حفظ تنوع زیستی به صورت عمده به عهده باغ وحش است اما در ایران هنوز این مساله نهادینه نشده است.
وی افزود: محیط زیست تنها در صورتی می‌تواند به باغ وحش اعتماد کند که هزینه‌های آن را پوشش دهد و از این طریق باغ وحش بتواند امکانات مورد نیاز خود را فراهم کند.
این پیمانکار سازمان محیط زیست با تاکید بر این‌که باغ وحش‌های ایران با استانداردهای جهانی فاصله بسیاری دارند، اظهار کرد: محیط زیست باید تا زمانی که این باغ وحش‌ها به استانداردهای جهانی نزدیک شده و ارتقا یابند، مکانی را برای نگهداری حیوانات داشته باشد.
قربانی با بیان این‌که در بخش خصوصی بسیار ضعیف هستیم، گفت: محیط زیست نباید این گونه‌ها را به باغ وحش واگذار کند زیرا بخش خصوصی برای حفظ تنوع زیستی کشور قابل اعتماد نیست.
وی با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست، یک مرکز تحقیقات زیست محیطی است، معتقد است: متاسفانه این سازمان با کارشناسان خود هیچ مراوده‌ای ندارد و به توصیه‌های آنان هیچ توجهی نمی‌کند. معتقدم محیط زیست ابتدا باید مشکلات ستادی و مدیریتی خود را برطرف کند.
قربانی با اشاره به مشکل محیط زیست در خصوص نیروهای ستادی، افزود: بر اساس قانون این نیروها باید بومی باشند تا کلانشهرهایی مانند تهران و مشهد بزرگ‌تر نشوند؛ با این شرایط نیروهای ستادی کارشناسانی هستند که سابقه کاری چندانی ندارند.
وی با اشاره به وجود اکوسیستم‌های متفاوت در ایران، اظهار کرد: باید کارشناسانی خبره از نقاط مختلف کشور که با این اکوسیستم‌ها آشنا هستند، به عنوان نیروهای ستادی جذب شده و مشغول به کار شوند.
این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: نیروهای ستادی کارشناسانی هستند که درباره عملکرد حیات وحش در کل کشور تصمیم‌گیری می‌کنند.
طبیعت زیبا و رنگارنگ پیرامون ما از دریچه نگاه حیوانات بسیار متفاوت از چیزی است که ما می‌بینیم، درک تفاوت‌های این جهان دیداری باعث می‌شود به دلیل وجود بسیاری از الگوها در طبیعت پی ببریم.

به دنبال عامل قتل خرس

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos