پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آزمایش روی حیوانات غیر قابل اعتماد

پل مک کارتنی.آزمایش روی حیوانات غیر قابل اعتماد است

 درست بعد از نامه ای فوری از طرف فرماندار ایالت آریزونا به کوونس(سازمان تامین کننده حیوانات آزمایشگاهی) مبنی بر بستن ساختمان و لابراتوار جدید این سازمان در آریزونا “سر پل مک کارتنی” همراه با نماینده پتا  دن متیوز در گفتگویی صمیمانه به صرف چای و شیرسویا در لندن درباره آزمایشات ظالمانه و بیهوده روی حیوانات به گفتگو پرداختند. سر پل به طور چشمگیری همراه با پتا در مبارزه علیه آزمایش بر حیوانات فعالیت می کند.

سالها پیش سر پل مک کارتنی علیه استفاده کمپانی جنرال موتورز از میمونها و خوکها در تصادفهای ساختگی که منجر به مرگ و میر و له و لورده شدن این حیوانات می شد، به کمپین پتا پیوست. وی همچنین مبارزه گسترده ای علیه کمپانی ‍ژیلت برای متقاعد کردن آنها در منع استفاده از مواد شیمیایی و سمی روی حیوانات و سوزاندن آنها آغاز کرد.

 آزمایش روی حیوانات غیر قابل اعتماد

بعد از آن پتا با سعی و تلاش و متقاعد کردن کمپانیهای گوناگون در عدم استفاده از حیوانات و به کاربردن مواد شیمیایی در آزمایشات موفقیتهای بسیاری به دست آورد. در گذشته اگر لیست کمپانیهایی که از آزمایشات حیوانی استفاده نکردند چند ده تا بود امروزه این لیست به ۵۵۰ کمپانی می رسد و در حال افزایش نیز است. سر پل مک کارتنی معتقد است بهترین کاری که ما به عنوان یک مصرف کننده می توانیم انجام دهیم تحریم کمپانیهایی است که محصولاتشان با آزمایشات بیرحمانه و ظالمانه حیوانات روانه بازار شده است.
او می گوید: ما در حال گذار از یک دوره تاریک علوم پزشکی و دارویی به دوره روشن اندیشی در این زمینه هستیم.

بعد از اینکه همسر  سر پل مک کارتنی ( لیندا) به خاطر بیماری سرطان درگذشت او متوجه شد که آزمایشات حیوانی به هیچ وجه مدل خوبی برای نتایج انسانی نیستند. سی سال بعد از شعار پرزیدنت نیکسون که جنگ علیه سرطان را در سال ۱۹۷۱ اعلام کرده بود نتایج و بررسیها و حسابرسیها نشان می دهد که میلیون ها دلار صرف آزمایشات حیوانی شده است که نه تنها نتایج قابل استنادی بدست نیاوردند بلکه باعث کشته شدن میلیون ها حیوان بیگناه نیز شدند.
 آزمایش روی حیوانات غیر قابل اعتمادسر پل مک کارتنی به پتا گفت: زنده شکافی حیوانات برای مدتهای مدید تنها راه حل بیماریها و مشکلات انسانی به نظر می آمد ولی این بسیار ظالمانه است که سعی کنیم بیماریهای انسان را در حیوانات القاء کنیم.
او می گوید اگر هزینه ای را که صرف این آزمایشات بیهوده می کنیم صرف اگاهی دادن به مردم برای پیشگیری از بیماریها بکنیم نتایج بسیار بهتری می گرفتیم. سر پل مک کارتنی کمکهای مالی خود را در صورتی به خیریه های مبارزه با سرطان اعطاء می کند که این پول در هیچ مطالعه و بررسی و آزمایشات حیوانی صرف نشود. ۲ خیریه بعد از این حتی به اندازه یک ده سنتی هم خرج این آزمایشات نکردند و بیشتر انرژی و نیروی خود را در پیشگیری و عوامل موثر بر سرطان گماردند، پتا هم به تمام این کمپانیها و خیریه ها که این تصمیم انسانی را می گیرند و آزمایشات و مطالعات حیوانی را کنار می گذارند کمک شایانی می کند.

وقتی از سر پل می پرسند که نقش دولت ها در جلوگیری از این آزمایشات چیست؟ او به روشنی می گوید: من آرزو می کنم دولتها در قرن ۲۱ متوجه این موضوع بشوند که این آزمایشات علاوه بر اینکه نتایج غیر قابل اطمینانی دارند ،بسیار بیرحمانه و ظالمانه می باشند.

او می گوید با مقامات دولتی تماس گرفته و آنها را از این شکنجه ها و رفتارهای ظالمانه علیه حیوانات آگاه کرده و همچنین برای آنها از وجود راهها و متدهای جدید که می توانند جایگزین این آزمایشات شوند توضیح داده است.

هم اکنون دولت ایالت متحده آمریکا اسپانسر تعدادی از پروژه های آزمایش روی حیوانات است و این بدین معنی است که قرار است میلیون دلار صرف کشتن میلیون ها حیوان بی پناه شود. پتا پشتیبان تمام کمپانیهایی است که دست از این رفتار ظالمانه برداشته اند و مصرانه برای متقاعد کردن سایر کمپانیها برای استفاده از متدهای جایگزین به جای آزمایشات حیوانی در تلاش است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos