پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

رژیم لاغری برای تعطیلات

اقدام به رژیم گرفتن
شاید خیلی وقت است که به خودتان می‌گویید باید رژیم بگیرم، هر بار که روی ترازو می‌روید با خودتان فکر می‌کنید که حالا واقعآً وقتش رسیده است که وزن طبیعی ام را بازیابم، بنابراین به طور جدی به فکر رژیم گرفتن، می‌‌افتید.

با این حال هر بار به بهانه ای، این کار را به بعد موکول می‌کنید! اما تعطیلات زمان خوبی برای شروع رژیم است.

واقعاً؟
اگر نگاهی به راهنمای رژیم های غذایی بیندازید و یا به متخصصان تغذیه مراجعه کنید، رژیم های مناسبی به شما ارائه می‌دهند.
باید روی خودتان حساب کنید و اگر رژیم های توصیه شده را به درستی اجرا کنید، وزن کم کردن مشکل نخواهد بود. از سوی دیگر، هیچ یک از رژیم های استاندارد محصور کننده نیستند زیرا شما کاملاً آزادید که هر چه می‌خواهید بخورید.

رژیم در خانواده یا همراه با دوستان
اگر تعطیلات را در خانۀ اقوام یا دوستان هستید، قطعاً آشپزی ها در خانه انجام خواهد شد! بنابراین، می‌توانید برای خودتان یک خوراک سبک آماده کنید، و از این لحاظ مشکلی نخواهید داشت.
تنها ایراد این رژیم ها این است که مجبورید از چربی بسیار کمی استفاده کنید.

اگر درست نمی‌دانید چه طور باید روغن کمی مصرف کنید یا روشش را بلد نیستید، می‌توانید به دستور العمل هایی که در اینترنت وجود دارد، مراجعه کنید، در اینترنت دستور پخت خوراک های زیادی با استفاده از حداقل میزان روغن یا کره وجود دارد.

در تعطیلات فرصت زیادی برای قدم زدن و خرید محصولات فصل از جمله میوه ها و سبزیجات دارید.
رژیمی که انتخاب کرده اید، هر چه که باشد، باید میوه و سبزی زیادی بخورید!
همه دوست دارند با استفاده از محصولات تازه ای که در بازارهای محلی وجود دارد، خوراکی های سبک و متنوعی تهیه کنند. علاوه بر این، خارج از برنامۀ رژیم، گشت زدن در بازارهای محلی لذت بخش است، این بازارها صمیمی تر و خودمانی تر از سوپرمارکت ها هستند!

  هیچ چیز مانع نمی‌شود، افراد لاغر و بچه ها که نیازی به رژیم ندارند کمی روغن زیتون یا تکه ای کره به غذایشان بیفزایند، به جای اینکه بنابر اشتهای شان، میزان مصرف نان یا غلات شان را افزایش دهند.

 

رژیم در هتل
رژیمی را شروع می‌کنید، حتی اگر این رژیم ساده هم باشد، پیروی کردن از آن در هتل یا کلوب کمی پیچیده تر خواهد شد.
در هتل شما نه می‌توانید خودتان خرید کنید و نه آشپزی، فقط یک منو در اختیارتان است که باید از آن انتخاب کنید.
این مرحله پیچیده هست اما غیر قابل گذر نیست. شما به رستوران می‌روید، در آنجا انواع ساندویچ و خوراکی های لذیذ به فراوانی وجود دارند، که همه شان دام هایی در مسیر رژیم شما هستند، به این ترتیب بین دشواری ها گیر می‌افتید.

 اما مطمئن ترین تکیه گاه در مسیر کاهش وزن، در تمام رژیم ها، آهسته غذا خوردن است.
زمانی که در تعطیلات هستید، الزامات و محدودیت های بقیۀ ایام سال را ندارید. در این مدت شما زمان زیادی برای سر میز ماندن دارید، بنابراین حالا فرصت خوبی است که این رفتار سودمند را فرا بگیرید و برای تان تبدیل به عادت شود.

زمانی هم که از تعطیلات برمی‌گردید، این عادت را به شدت حفظ کرده اید و به همان شیوه ادامه می‌دهید، زیرا طور دیگری نمی‌توانید بجوید!
و خواهید دید که حتی بدون رژیم هم لاغر خواهید شد، شاید این روند کند باشد اما کاملاً مطمئن است.
در تعطیلات فعالیت جسمی و مصرف انرژی تان بیشتر است
به خوبی می‌دانید که برای کم کردن وزن، به جز رژیم، فعالیت جسمی هم بسیار مهم است.
در واقع، بی تحرکی یکی از دلایل افزایش وزن است.
از سوی دیگر، همیشه به خود می‌گویید که باید در یک کلاس ورزشی ثبت نام کنم، یا حداقل کمی پیاده روی کنم.
اما مثل رژیم، تا به حال موفق به شروع یک فعالیت جسمی هم نشده اید.
هر جا که باشید، چه در روستا، دریا، کوهستان، و... به طور خودکار مصرف انرژی شما بیشتر از زمانی است که ساعات زیادی را در دفتر کارتان، در اتومبیل و یا جلوی تلویزیون می‌گذرانید. حتی اگر ورزش هم نمی‌کنید، زمان های پیاده روی تان بیشتر خواهد بود.
اما در طی تعطیلات پیش روی تان، هر فصلی که باشد، زمان ورزش کردن و انجام فعالیت های جسمی تان را باز هم می‌توانید افزایش دهید، چه رژیم داشته باشید چه نداشته باشید. 

اگر به لب دریا رفته اید، زمان بیشتری را به شنا کردن اختصاص دهید، در ساحل قدم بزنید، تمام روز را زیر حوله تان نمانید.

در روستا یا کو هستان، گردش های تان را بیشتر کنید.

تعطیلات را در هر زمان یا هر شرایطی که می‌گذرانید، شب ها را به تماشای تلویزیون اختصاص ندهید.
بعد از شام به پیاده روی و گردش بروید: طی ماه های تعطیلات همه جا انگیزه های زیادی برای گردش کردن وجود دارد.

چه در هتل هستید و چه در خانۀ دوستان تان، زمانی را به رقص اختصاص دهید.
به این ترتیب مطئن خواهید شد که تمام عضلات تان به خوبی به کار افتاده اند و میزان قابل توجهی کالری سوزانده اید.

اگر در طی مدت تعطیلات رژیم غذایی سبک و متعادلی داشته باشید، به آرامی غذا بخورید، و به طور طبیعی فعالیت های جسمی تان را افرایش دهید، دلیلی ندارد که در این مدت، وزن کم نکنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos