پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بازار در آستانه رمضان با سال قبل چه تفاوتی کرده است؟ + جدول قیمت ها

در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، زمانی که به غیر از اهمیت عبادی، برای دولت ها آزمونی اقتصادی است.
تنظیم بازارها در این ماه برای جلوگیری از افزایش فشارهای اقتصادی به اقشار آسیب پذیر در این ماه اهمیت خاصی پیدا می کند. طی سالهای اخیر هم دولت با مشارکت اصناف تلاش کرده است از نوسان قیمت ها در این دوره زمانی جلوگیری کند.
برگزاری نمایشگاههای عرضه کالا، راه اندازی واحدهای توزیع سیار، برگزاری حراجهای صنفی و بازرسی واحدها برای رعایت قیمت ها از جمله برنامه های سالانه در این زمینه است.اما از این ماه رمضان تا ان ماه رمضان، چقدر فاصله است؟
زولبیا، بامیه
سفره رمضان با شیرینی زولبیا و بامیه رنگ می گیرد، در سال قبل قیمت هر کیلو زولبیا از سوی اتحادیه قنادان 3300 تا 3400 تومان اعلام شده بود، امسال در خبرها به نقل از محمد نصرتی رئیس اتحادیه کشور قنادان آمده: برای ماه مبارک رمضان هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک 4500 و درجه دو 4 هزار تومان خواهد بود.
یک تفاوت ساده هزار تومانی در بین این دو رقم حکایت از رشد 22 درصدی قیمت این شیرینی پرمصرف ماه مبارک رمضان دارد البته این قیمت مصوب است و به طور حتم در همه جا قابل دسترسی نیست، چون معمولا در مورد این نوع قیمتهای ابلاغی به قدر کافی تبصره و راه های قانونی و توجیهی و جود دارد که قیمت ها بالاتر برود، به طور مثال با اضافه کردن یک مقدار پودر بادام به نظر می توان از سقف 4500 تومانی کمی ان طرف تر هم رفت.
برنج
برنج وارداتی به اندازه کافی در بازار عرضه می شود، حسن راد مرد سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه در موضوع برنج ذخایر بسیار خوبی داریم و در ماه مبارک رمضان نیز 100 هزار تن برنج تایلندی در 300نمایشگاه عرضه کالاهای مورد نیاز مردم توزیع خواهد شد.
این عرضه کافی در سال قبل هم انجام می شد، اما امسال با تفاوتی اندک، گزارش بانک مرکزی نشان می دهد در آستانه ماه بمارک رمضان در سال 90 قیمت هر کیلو برنج وارداتی غیر تایلندی 2100 تومان بوده است، امسال اما 2700 تومان، افزایشی حدود 28.6 درصد، هر کیلو برنج ایرانی درجه یک سال قبل 3780 تومان و امسال 4440 تومان، 17 درصد افزایش قیمت.
البته امسال قرار است، در بازارهای ویژه رمضان هر کیلو برنج خارجی 700 تومان و برنج ایرانی زیر 2هزار تومان عرضه شود.
گوشت قرمز
علی خندان رو رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گاوی ، گفت: در حال حاضر گوشت گرم گوسفندی با قیمت 13 هزار و 200 تومان و گوشت گرم گاوی با قیمت 8 هزار و 900 تومان در حال عرضه است ؛ اشتباه نکنید این خبر تازه نیست، مربوط است اول ماه رمضان سال 90 و در همان زمانی که قیمت عرضه ویژه گوشت قرمزبین 9 تا 13 هزار تومان اعلام شده، هر کیلو گوشت گوسفند و گوساله به ترتیب 17 و 12 هزار تومان اعلام شده است.
اما امسال چه خبر، اگر به آخرین نرخ نامه میادین میوه و تره بار سر بزنیم، این قیمتها را می بینیم، هر کیلو راسته گوسفندی با استخوان 16 هزار تومان، بدون استخواه 20 هزار تومان، گرانترین قیمت فیله بسته بندی شده است با قیمت هر کیلو 38 هزار تومان و چرخ کرده گوساله و گوسفندی هر کیلو 17 هزار تومان.
هر کیلو گوشت گوساله هم از قلوه گاه 13 هزار تومانی تا فیله 38 هزار تومانی قیمت گذاری شده است، قیمت های بانک مرکزی هم در فاصله دو رمضان سال 90 و 91 نشان از رشد 21 و 51 درصدی قیمت گوشت گوسفندی و گوساله دارد.
گوشت مرغ
در این روزها آنقدر از قیمت مرغ نوشته شده که تکرار آن بی معنی به نظر می رسد، این روزها مرغ 8 تا 9 هزار تومانی در بازار آزاد در حالی عرضه می شود که تا حدود 10 روز پیش یعنی نیمه تیرماه بانک مرکزی قیمت هر کیلو مرغ را 5850 تومان به ثبت رسانده بود، البته در میادین میوه و تره بار انواع مرغ خرد شده پاک شده با قیمت هایی تا هر کیلو 14 هزار توومان عرضه میشود البته برای فیله، وای به حال قیمت های آزاد، ولی می توانید در نرخنامه میوه و تره بار به قیمت هایی مانند هر کیلو هزار تومان برای نوک بال و یا هر کیلو 3700 تومان برای سنگدان و جگر مرغ هم اشاره کنیم.البته مرغ منجمد در نایلون هر کیلو 3100 تومان، مرغ غیر منجمد در نایلون 5200 تومان هم هست.
در کنار این قیمت ها البته حسن راد مرد سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت،‌معدن و تجارت گفت: در نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ویژه طرح ضیافت مرغ گرم 4700 تومان و مرغ منجمد 4400 تومان عرضه می‌شود.
یک سال که به عقب برگردیم، خبرها خواندنی می شود، در تاریخ هفتم مرداد ماه سال 900چند روز مانده به آغاز ماه مبارک رمضان، صدراله دولت مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام،گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ گرم در بازار با قیمت 3 هزار و 100 الی 3 هزار و 200 تومان در حال عرضه است و شرایط عرضه و تقاضا موید منطقی بودن قیمت هاست .
براساس کدام منطق به نظر شما می توانیم رشد 63 درصدی قیمت مرغ را از رمضان پارسال تا امسال را توجیه کنیم، آنهم قیمت های تنظیم شده دولتی که مردم برای خرید تنها دو عدد از این مرغ های منطقی باید در صف به ایستند.
باقی اقلام
بازهم سر بزنگاه شد و بانک مرکزی از اعلام قیمت اقلام خوراکی در پایتخت خودداری کرد، البته هنوز از آخرین هقته ای که قیمت ها اعلام شده فاصله نگرفته ایم، آخرین گزارش بانک مرکزی مربوط است به 16 تیرماه است و تنها چند چند روزی از آن فاصله گرفته ایم، مقایسه قیمت سبد اقلام خوراکی در تهران براساس همین اخرین گزارش در مقایسه با هفته منتهی به 16 مرداد ماه سال 90 (یعنی هفته آغازین ماه مبارک رمضان در سال 90) گویای رشد 37 درصدی قیمت سرجمع این اقلام است تنها ظرف یازده ماه، این تفاوت فاحش چیزی است که اتفاقا بعد از تلاش دولت جهت مهار بازارها بعد از هدفمندی یارانه ها اتفاق افتاده است، واقعا به نظر شما از این رمضان تا آن رمضان چقدر فاصله داریم؟ آیا با توجه به آنچه در بازار لمس می کنیم و البته مقایسه این تحولات حتی با دیگر دستاوردهای دولت می توانیم، دولت را در عرصه هدفمندسازی و تحول اقتصادی که به جراحی اقتصادی هم معروف شده موفق ارزیابی کنیم؟
قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمین را در ایام مبارک رمضان، پیشاپیش از بارگاه الهی آرزومندیم.
 

مقایسه سبد مواد خوراکی در پایتخت در آغاز ماه مبارک رمضان سال 90 و 91
عنوانهفته دوم مردادماه سال 90هفته دوم تیرماه سال 91درصد تغییر
ماست پاستوریزه(کیلوگرم)13151570%19.4
پنیر پاستوریزه(کیلوگرم)17552450%39.6
کره پاستوریزه (کیلوگرم)850010700%25.9
شیر پاستوریزه(کیلوگرم)11001600%45.5
تخم مرغ(شانه)55004960-%9.8
برنج وارداتی(کیلوگرم)21002700%28.6
برنج ایرانی درجه یک(کیلوگرم)37804440%17.5
نخود(کیلوگرم)24003890%62.1
عدس(کیلوگرم)23303080%32.2
لوبیاچیتی(کیلوگرم)27704300%55.2
لوبیا قرمز(کیلوگرم)29003930%35.5
سیب زرد (کیلوگرم)22805930%160.1
پرتقال(کیلوگرم)21302274%6.8
شلیل وشبرنگ(کیلوگرم)20905260%151.7
هندوانه(کیلوگرم)346857%147.7
خیار(کیلوگرم)7701430%85.7
گوجه فرنگی(کیلوگرم)670993%48.2
سیب زمینی(کیلوگرم)560713%27.3
پیاز(کیلوگرم)540636%17.8
گوشت گوسفند(کیلوگرم)1760021340%21.3
گوشت گوساله(کیلوگرم)1180017760%50.5
گوشت مرغ(کیلوگرم)34605850%69.1
قند (کیلوگرم)16501818%10.2
شکر(کیلوگرم)16001590-%0.6
چای خارجی(کیلوگرم)56007520%34.3
روغن مایع(کیلوگرم)23002778%20.8
جمع قیمت اقلام:87846120369%37.0
درصد تغییر:%37.0-
منبع: بانک مرکزی     واحد: تومان     
 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی