پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید
درمان بیماریها و زیبایی بدن
روش کاملا" جدید طب سوزنی در ایران


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 
 
تاریخچه طب سوزنی سنتی :
طب سوزنی یک روش درمانی باستانی چندین ساله است و با توجه به تحقیقات و مطالعات چند جانبه بالینی که روی این روش انجام شده ، پزشکان به این نتیجه رسیده اند که اثر بخشی طب سوزنی بسیار کامل و بدون عارضه تر نسبت به درمانهای طب غربی می باشد ، در خیلی از بیماریهای مزمن درمان خاصی از طریق طب غربی وجود نداشته یا به دلیل عوارض بعضی از داروها امکان درمان میسر نمی باشد. 
 
طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن


فعالیتهای طب سوزنی سنتی در ایران :
در حال حاضر چند سالی است که پزشکانی برای آموزش طب سوزنی به خارج از کشور رفته اند و در حال حاضر در ایران مشغول به طبابت هستند و همچنین پزشکانی نیز سالهاست که در این زمینه درمان انجام می دهند ولذا انجمن طب سوزنی ایران هم درحال انجام آموزشهای لازم و سازماندهی پزشکان در خصوص ارائه روش درمانی مختلف برای بیماریها می باشد،لذا این روش در بین مردم ایران رواج بسیار خوبی پیدا کرده است.

کاربرد طب سوزنی سنتی :
طب سوزنی روشی است بدون عارضه،بدون نیاز به دارو ، خونریزی و جراحی که دردرمان بسیاری از بیماریها و یا افرادی که در بحث زیبایی بدن و موارد چاقی و لاغری تمایل داشته باشند نیز کاربرد دارد.

روش انجام طب سوزنی سنتی :
مکانیسم اثر طب سوزنی با تحریک یکسری از نقاط خاص بدن،یکسری سیستمهای اعصاب،عروق ویکسری نقاط عضلانی انجام می شود ، در طب چینی با تحریک نقاط روی مسیرهای انرژی و ارگانهای داخلی بدن، تغییر ایجاد می کند و با ایجاد تعادل و هماهنگی ، بدن را به حالت تعادل طبیعی بر می گرداند.

طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 

اکنون روش طب سوزنی کاملا" جدید و اثر بخش تر در ایران :
روش کت گوت ((catgut یا ایمبدینگ ( embedding )  چند سالی است در ایران به دنبال شروع کار طب سوزنی سنتی دکتر سامان عبدلی  به عنوان بنیانگذار این روش و چندی از همکاران ایشان رواج پیدا کرده است .
 
طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 


روش درمان طب سوزنی کت گوت catgut :
درطب سوزنی سنتی نقاط حساس بدن با یک سوزن تحریک می شود و جلسات آن به صورت یک روزدرمیان یا هر روز حدود نیم ساعت می باشد و برای مشخص شدن اثر بخشی درمان با طب سوزنی سنتی، بایستی  در طی 10 تا 15 جلسه این تحریک شدن نقاط یدن انجام شود،
 ولی در روش جدید کت گوت catgut  از یک  جسم خارجی سازگار با بدن و قابل جذب که به صورت نخ بخیه استریل شده به همراه یک سوزن مخصوص استفاده می شود که این نخ در نقطه حساس بدن  کاشت می شود تا تحریکات لازم انجام شود.
با این روش بیمار طب سوزنی را با خود اصطلاحا"  به خانه می برد یعنی نقاطی که ( معمولا" با طب سوزنی سنتی حدود 10 تا 25 دقیقه  در یک جلسه تحریک می شد) دیگر به صورت مداوم بعد از کاشت نخ، با هر بار که مریض فعالیت بدنی دارد ، راه می رود و یا نرمش خفیفی انجام می دهد تحریک می شود و اثر طب سوزنی را به دنبال خواهد داشت.

اثرات روش کت گوت catgut  و درمان بیماریها و زیبایی بدن :
اگر کاشت نخ در روش کت گوت به درستی انجام شود، معادل 10 تا 15 جلسه طب سوزنی سنتی اثر بخش تر است و در درمان بسیاری از بیماریها و زیبای بدن که با طب سوزنی سنتی هم انجام می شد کاربرد دارد،

درمانهای زیبایی روش کت گوت مانند : 
لاغری ، تناسب اندام ، از بین بردن اختلالات سایزی بدن ، رفع غبغب، افتادگی سینه، رفع چاقی پاها و سایر اندامها.

طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن
 
 
و در درمان بیماریهای :
میگرن،دردهای مزمن کمر، یبوست مزمن، سندرم روده تحریک پذیر، افسردگی ، زانو درد ، اختلالات گوارشی، اختلالات ماهانه، تخمک گذاری های نا منظم و ناباروری از روش کت گوت استفاده می شود .


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 

طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 

در هزار مورد درمانی که توسط این روش انجام شده است عارضه خاصی مشاهده نشده و جواب دهی آن بین 85 تا 90 درصد در کل موارد درمانی می باشد.

دوره درمان و جلسات آن با روش کت گوت catgute :
اگر این روش توسط متخصص مربوطه انجام شود ، معمولا" هر سه تا چهار هفته یک بار روش کت گوت برای درمان انجام می شود و درمانجو هفته ای یک بار برای پیگیری مراجعه می کند و هر سه جلسه کت گوت یک دوره را تشکیل میدهد که مریض به طور متوسط در هر دوره باید انتظارجواب دهی  مورد نظر را داشته باشد که مثلا" دردرمان لاغری یک تا سه سایز کاهش را در پی خواهد داشت.
 
طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 

 
افراد درمانجو در فاصله بین جلسات به جز نرمش مختصر کار خاص نیاز نیست که انجام دهند و بعد از 3 ماه درمان فرد می تواند اثرات درمان را به وضوح مشاهده کند.
همچنین درمان با این روش وقت زیادی از مریض نمی گیرد و رفت و آمد و تعداد جلسات کمتری دارد، لذا می تواند جایگزین بسیار مناسبی نسبت به روش درمان با طب سوزنی سنتی باشد.

سوالات بیماران در مورد روش کت گوت catgute :

1 - 
آیا این روش درد دارد؟
درد قابل تحملی دارد،حتی از تزریق سرنگ معمولی نیز کمتر است و فقط همان لحظه می باشد.بعد از انجام کاشت نخها در همان جلسه  ممکن است به مدت 24 تا 48 ساعت یک حالت گرفتگی  خفیف عضلانی در فرد ایجاد شود.


طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 

 
2 - نخی که در این روش استفاده می شود به چه صورتی در بدن کاشت می شود؟
این نخ از نوع نخ جراحی معمولی است که به همراه سوزن مخصوص در نقاط حساس بدن مورد نظر پزشک قرار می گیرد و بعد از 2 تا 4 هفته جذب بدن می شود.
احتمال عفونت در کاشت نخ 1 در 300 است که میزان بسیار کمی است و احتمال حساسیت به نخ نیز 1 در 400 است که باز هم احتمال بسیار بسیار ناچیزی هست که هر دوی این موارد در بدن فرد قابل کنترل است. 
طب سوزنی را با یک نخ به خانه ببرید،درمان بیماریها و زیبایی بدن 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos