پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10شعبده‌باز برتر جهان: یک ایرانی در بین بهترین ها

سالهاست که اسم مرلین به عنوان شعبده‌باز اسطوره‌ای به گوش بسیاری از مردم جهان آشناست و در این باره فیلم‌‌‌های زیادی نیز ساخته شده است...
10شعبده‌باز برتر جهان: یک ایرانی در بین بهترین ها

روزگارنو: سالهاست که اسم مرلین به عنوان شعبده‌باز اسطوره‌ای به گوش بسیاری از مردم جهان آشناست و در این باره فیلم‌‌‌های زیادی نیز ساخته شده است. مرلین اسطوره تاریخی شعبده‌بازان دنیا نامش برای نخستین بار در ادبیات تاریخی بریتانیا در زمان «شاه‌آرتور» مطرح شد که با گذشت سال‌‌ها هنوز بر سر زبان‌‌ها است. امروزه شعبده‌بازان و تردستان جهان با گرفتن جایزه مرلین تبدیل به چهره‌‌‌هایی کاملاً مشهور می‌شوند و توانایی و قدرتشان به رسمیت شناخته می‌شود. کسب این جایزه، کسب بالا‌‌ترین سطح از مهارت در مرحله ملی و بین‌المللی است. جایزه مرلین در سه مرحله به دست می‌آید که معیار‌‌های در نظر گرفته شده، استعداد، نمایشگری، اصالت، مهارت و توانایی برای سرگرم کردن تحت هر شرایطی است. جایزه مشهور مرلین برای نخستین بار توسط کارول میچاور دانشجوی رشته هنر دانشگاه نیویورک در سال 1968 تعیین شد و افرادی چون دیوید کاپرفیلد، داگ هنینگ، زیگفریدوروی و... موفق به کسب این جایزه شده‌اند. سالهاست که شعبده‌باز معروفی به نام دیویدکاپرفیلد برای همه شناخته شده است و با تردستی‌‌‌ها و اعمال شگفت‌آورش به شهرت جهانی رسیده است. در زیر به شرح کوتاهی از زندگینامه او و تعدادی از این چهره‌‌‌های معروف دنیا می‌پردازیم که متعلق به دوره‌‌‌های مختلف زمانی بوده‌اند اما همگی جزو 10 شعبده‌باز برتر دنیا تا عصر حاضر محسوب می‌شوند.
 
دیوید کاپرفیلد:
یکی از معروف‌‌‌ترین و ثروتمند‌‌ترین شعبده‌بازان دنیا است. او که از طریق برنامه‌‌‌های تلویزیونی برای میلیون‌‌‌ها نفر طی دو دهه گذشته شناخته شده است، 56 سال پیش در نیوجرسی امریکا به دنیا آمد. وی که جزو جوان‌‌‌ترین شعبده‌بازان مراجعه‌کننده به انجمن شعبده‌بازان امریکایی (sam) بوده است، در سن 16 سالگی در دانشگاه نیویورک این حرفه را آموخت و در سن 18 سالگی در فیلم سحر و جادو به عنوان بازیگر نقش ایفا کرد.
کاپرفیلد کار‌‌های زیادی در دوران خود انجام داده که شهرتش را جهانی کرده است؛ از جمله ناپدید شدن و دوباره ظاهر شدن، فرار از سلول‌‌‌های قفل شده، محو قطار، به چالش کشیدن مثلث برمودا و از همه مهمتر عبور از دیوار چین که هنوز کسی نتوانسته این کار را انجام دهد. او خود از بنیانگذاران جوایز مرلین و طرح اعطای جوایز برای شعبده‌بازان بوده است.
 
چانینگ پولاک:
وی 86 سال پیش در کالیفرنیا به دنیا آمد و شعبده‌باز و بازیگر فیلم شد.
پولاک در سن 21 سالگی به شعبده بازی علاقه‌مند شد و در مدرسه شعبده‌بازی لس‌آنجلس آموزش دید و فارغ‌التحصیل شد. نخستین کار‌‌های او به عنوان شعبده‌بازی در کلوپ شبانه شروع شد و 53 سال پیش در فیلم «اروپا در شب» دیده شد که علاوه بر شعبده‌بازی به بازیگری هم علاقه‌مند شد. پولاک در لاس‌وگاس از عوارض سرطان درگذشت و زمان مرگ 79 سال داشت.
 
جولیانا چن (Luchen):
یک شعبده باز 36 ساله تایوانی است که تحصیلات خود را در دانشگاه سوشو در رشته ادبیات ژاپنی گذراند. لوچن نمایش‌‌‌های خود را در ژاپن، کره جنوبی، اروپا و ایالات متحده اجرا کرده است. او دریافت‌کننده بسیاری از جوایز بین‌المللی از جمله جایزه نیل‌فاستر است که از کالج چاوز دریافت می‌شود. او به گفته خودش علاقه به سحر و جادو را از سن 7 سالگی به دست آورد. او دیده بود که در بازار مردی سکه را پنهان کرده و دوباره آشکار می‌کند. از آن به بعد تمرین‌‌‌های خود را شروع کرد و در سن 12 سالگی موفق به کسب جایزه جوانان شعبده‌باز تایوان شد که توسط دیوید کاپرفیلد در نظر گرفته شده بود. لوچن هنر تردستی‌هایش را در سال 2001 با نمایش‌‌‌های تلویزیونی به تصویر کشید و 9 سال پیش موفق به کسب مقام اول در سمینار جهانی شعبده‌بازی بین‌المللی شد.
او در تلویزیون چین به شهرت دست یافت و جایزه مرلین را در سال 2010 دریافت کرد. 26 جایزه شعبده‌بازی هم تاکنون به وی اعطا شده است.
 
هری بلکستون:
در نزدیکی رودخانه میشیگان به دنیا آمد و شعبده‌بازی را تا حدود زیادی از پدرش آموخت و با علم روز مدرن کرد. او بزودی در برنامه‌‌‌های تلویزیونی شرکت کرد و به شهرت رسید. این شعبده‌باز در سال 1997 در کالیفرنیا به علت سرطان لوزالمعده در سن 62 سالگی مرد. او جایزه خود را در سال 1985 میلادی از آکادمی هنر‌‌های جادویی و تردستی دریافت کرد.
 
لوئیس دماتوس(luis de matos):
این شعبده‌باز 42 ساله پرتغالی پس از تحصیل در دانشگاه موفق به کسب مدرک کارشناسی در رشته مهندسی کشاورزی شده و چندین جایزه مهم از مؤسسه شعبده‌بازان آکادمی هالیوود و مندریک گرفته است. او کار‌های شعبده‌بازی خود را در مجموعه تلویزیونی Magica Noite به نمایش گذاشت. وی همچنین جایزه‌ای را از آکادمی شعبده‌بازان در سال 1999 میلادی دریافت کرده است.
 
عارف غفوری:
یکی دیگر از شعبده‌بازان مشهور عصر حاضر است که ایرانی‌تبار بوده و با کار‌‌های جالبش توانسته در میان شعبده‌بازان معروف دنیا به شهرت برسد. او جایزه مرلین را سال 2011 میلادی دریافت کرد. عارف غفوری که بیشتر به شانیت شهرت دارد، در حال حاضر یکی از رقبای کریس آنجل است. او در مصاحبه‌اش عنوان کرده که کار‌‌های من ترکیبی از شعبده‌‌بازی یا تردستی نیستند، بلکه نوعی بازیگری است که با خطای چشم صورت می‌گیرد. تحصیلات او در رشته طراحی صنعتی بوده است که برای ادامه تحصیل به ترکیه رفته و حدود 4 سال است که در ترکیه بسر می‌برد. او عنوان کرده که برای یادگیری استادی نداشته و تنها استادش مطالعه کتاب‌‌‌های این رشته بوده است. عارف غفوری که سال گذشته در مسابقه رقابت استعداد‌‌های ترکیه شرکت کرده بود با وجود مهارت‌هایش نفر دوم شد. ظرف یک سال او توانست پله‌‌‌های ترقی را بسرعت بالا برود و به شهرت جهانی دست یابد. او به عنوان جوان‌‌‌ترین شعبده‌باز و منتالیست، سال گذشته جایزه مرلین را از آن خود کرده است.
 
هیننگ(Doug Henning):
متولد 55 سال پیش و شعبده‌باز معروف اهل کاناداست. او شعبده‌بازی را در دانشکده اواکنوالا در فورت گری آموخت و در سن 14 سالگی در جشن تولد خود دست به جادوگری زد که تعجب همه را بر انگیخت، او با آگهی‌‌‌هایی در روزنامه‌‌‌های محلی برنامه‌‌‌های تلویزیونی خود را در تورنتو اجرا کرد.
او مطالعاتی نیز در زمینه روانشناسی داشته و دکترای خود را در علم هوش خلاق از دانشگاه ماهاریشی سوئیس گرفت. هیننگ در سن 52 سالگی در مرکز پزشکی لس‌آنجلس به دلیل ابتلا به سرطان کبد مرد و خاکسترش به اقیانوس ریخته شد. او جایزه تردستی خود را از آکادمی شعبده‌بازان در سال 1974 میلادی دریافت کرد.
 
پن و تلر:
این دو شعبده‌باز که در کنار یکدیگر به شهرت رسیده‌اند در سال 1985 میلادی برنده جایزه خود شدند. آنها در سال 1987 میلادی دست به اجرای نمایش‌‌‌هایی از نیویورک تا سانفرانسیسکو زدند و برنامه‌‌‌های تلویزیونی نیز داشتند.
پن یک شعبده‌باز، موسیقیدان، نویسنده و کمدین بود و57 سال پیش در ماساچوست به دنیا آمد. تلر نیز نویسنده، کمدین و شعبده باز معروف امریکایی است که در فیلادلفیا به دنیا آمد. معروف است که در هنگام کارش هرگز صحبت نمی‌کند و سکوتش باعث شهرتش شده است.
آن‌ها در سال 2001 موفق به دریافت جایزه مرلین شدند.
 
زیگفرید و روی:
دو آلمانی – امریکایی تبار که به شیر و ببر سفید معروف بودند. آنها در لاس‌ وگاس و نوادای ایالات متحده از شهرت خوبی برخوردار بودند. زیگفرید73سال پیش و روی 68 سال پیش به دنیا آمدند. زیگفرید شعبده باز سنتی (خیالباف) بود در حالی که روی در میان حیوانات عجیب و غریب رشد کرده است. آنها در سال 1972 موفق به دریافت جایزه بهترین نمایش شعبده‌بازی شده‌اند.
 
کریس آنجل Criss Angel:
کریستوفر نیکلاس سارانتاکوس(45 ساله) شعبده‌باز امریکایی است. او بهترین روش برای رسیدن به شهرت را در بازیگری و اجرای کارهایش در تلویزیون انتخاب کرده است. کریس شعبده‌بازی را از دوران کودکی آغاز کرده و کارهایش را در برنامه تلویزیونی به شکل سریال mind freak اجرا می‌کند. این برنامه‌‌‌ها در لاس‌وگاس فیلمبرداری شده است. کریس آنجل کار‌‌های عجیبی چون شناور بودن بین دو ساختمان، ناپدید شدن، گذر از در چوبی و... را به نمایش گذاشته و حتی خود را نیز به آتش کشیده که دوباره سالم و سرحال نمایان شده است. او طرفداران زیادی دارد که برنامه‌هایش را پیگیری می‌‌کنند. او در مصاحبه‌اش با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت: هیچ کس در توانایی‌‌‌های من شک ندارد، آگاهی‌‌‌های من در حدی است که می‌‌توانم کار‌‌های مافوق طبیعی انجام دهم. دوست دارم اگر کسی مانند من بتواند چنین ادعا‌‌هایی داشته باشد حاضر به رودررویی با او در تلویزیون خواهم بود. یکی از جالب‌‌‌ترین نمایش‌هایش، دو نیم کردن بدن خود بود. او جایزه مرلین را در 17 سپتامبر 2008 میلادی دریافت کرد. کریس برنده 5 جایزه طی سال‌‌‌ها از جامعه جهانی شعبده‌‌بازان شده است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos