پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بحران کم آبی دل مردم روستاهای ارومیه را بدرد آورده است

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: نماینده مردم ارومیه در مجلس هشتم با بیان اینکه توسعه همه جانبه روستاها باید با نگاه ویژه مسئولین دنبال شود گفت: بحران کم آبی دل مردم روستاهای ارومیه را بدرد آورده است.

به گزارش سبزپرس، «سید سلمان ذاکر» با بیان این مطلب، افزود: خدمت رسانی به روستاهای محروم و دورافتاده ارومیه اقدامی ارزشمند و خداپسندانه است و مسئولین باید در این راستا با تلاش وهمت خود تمامی مشکلات این قشر زحمت کش را برطرف کنند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس هشتم شورایاسلامی , تصریح کرد: آب نعمتی خدادادی است که از نیازهای اساسی مردم به شمارمی آید ولی متاسفانه مردم روستاهای شهرستان ارومیه نمی توانند استفاده بهینه از این نعمت خدادادی کنند.
وی ادامه داد: مدیریت بهره مندی از منابع آب بهترین راه استفاده از این مایه حیاتی است و از این رو استفاده کشاورزان از آبیاری قطره ای و تحت فشار، راه حلی اساسی برای خروج از بحران کم آبی است.
ذاکر افزود: دولت باید صنعت کشاورزی را توسعه دهد این امر موجب می‌شود کشاورزان با خیال راحت به کاشت وداشت وبرداشت محصولاتشان بپردازند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم یادآور شد: دولت باید با یک برنامه ریزی راهبردی تدابیری اتخاذ کند که روستاهای کشور مانند تمام نقاط کشور ازنعمت آب سالم وبهداشتی بهره مند شوند.
 
نفس صنعت کشاورزی ارومیه در دستان دریاچه این شهر
او همچنین گفت: متاسفانه بی‌توجهی به وضعیت دریاچه ارومیه موجب گسترش بیابان و شوره زار در ارومیه شده است.
ذاکر افزود: مشخص نیست با خشک شدن ارومیه چه بلایی سر مردم می‌آید از این رو ما حق داریم نگران وضیت زیست محیطی  استان‌هایی نظیر آذربایجان باشیم چرا که اگر دریاچه ارومیه خشک شود بارانی از نمک برسر مردم این خطه باریدن خواهد گرفت.
نماینده مردم ارومیه در مجلس هشتم شورای اسلامی، تصریح کرد: با خشک شدن دریاچه ارومیه نه تنها آذربایجان به بیابانی لم یزرع و شوره زار تبدیل می‌شود بلکه  باغ‌ها و کشاورزی در آن از بین می‌رود و این در حالی که مدیریت آبهای سطحی و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی می‌توان از خشکسالی دریاچه ارومیه و سایر دریاچه‌های زیر زمینی که اکنون در شرایط بحران قرار دارند،جلوگیری کرد.
 
مشکل دریاچه، تبخیر و نرسیدن آب است
وی ادامه داد: هشدارها برای خشک شدن این دریاچه،هنوز از بین نرفته، چون مشکل اصلی دریاچه ارومیه بارندگی نیست؛ بلکه تبخیر آب و نرسیدن آب از حوضه آبریز است.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس  هشتم یادآور شد :دولت با یک برنامه‌ریزی راهبردی صنعت کشاورزی استان آذربایجان غربی را توسعه دهد این امرموجب می‌شود برای افراد بسیاری در جامعه اشتغال ایجاد شود.
اظهارات ذاکر درباره کم آبی روستاهای ارومیه در حالی است که مسئولان وزارت نیرو، احداث 38 سد در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را با هدف تامین آب کشاورزی و آب شرب ساکنان عنوان کرده اند. با این حال این اظهارات نشان می دهد که این سدها، در تامین این آب نیز موفق نبوده اند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos