پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

صبح امروز در استان یزد؛ کارشناسان دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست به بازدید معدن دره زرشک رفتند

سبزپرس – گروه محیط انسانی: دو تن از کارشناسان دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست برای بررسی مجدد «معدن مس دره زرشک» به روستای دره زرشک در شهرستان تفت یزد رفتند.

به گزارش سبزپرس، با وجود اینکه این کارشناسان به صورت سرزده به دره زرشک رفته اند اما از این روستا خبر می رسد که اهالی با تجمع در روستا، خواستار گفت و گو و طرح مشکلات خود با این کارشناسان شده اند. 
یکی از اهالی طی تماس تلفنی با خبرنگار ما گفت: این کارشناسان محترم از سازمان مرکزی محیط زیست و از تهران برای بررسی اوضاع معدن آمده اند و در بدو ورود برای پذیرایی به محل استقرار معدن و دفتر اداری آن رفته اند. ما منتظریم تا با ایشان صحبت کنیم و مشکلات خودمان را بگوییم. 
به نظر می رسد که حضور کارشناسان دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست در معدن دره زرشک، در پی تجمع های اعتراض آمیز اهالی روستا باشد. 
اهالی روستاهای دره زرشک و حسن آباد، در روزهای یازدهم، سیزدهم و هفدهم اردیبهشت ماه دست به تجمع اعتراض آمیز زدند و فعالیت های معدن مس را به تعطیلی کشاندند. 
در روز 17 اردیبهشت، فرماندار تفت به همراه یکی از روحانیون این شهرستان به روستای دره زرشک رفت و به گفت و گو با اهالی پرداخت اما برخی از ساکنان معتقدند که اهالی روستا هنوز متقاعد نشده اند. 
روستاهای دره زرشک و حسن آباد در 45 کیلومتری جنوب غربی شهرستان تفت واقع شده اند و به عنوان منطقه ییلاقی شهرستان تفت محسوب می شوند. این دو روستا کمتر از یک کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند و در قسمت غربی این روستاها، معدن مس دره زرشک واقع شده است. 
با آغاز به کار معدن، اهالی مجبور به تخلیه روستا خواهند بود و بخش هایی از این دو روستا مانند مسجد، قلعه تاریخی، گورستان و زیارتگاهی که به «قدمگاه حضرت امام رضا (ع)» معروف است، تخریب خواهند شد. 
علاوه بر این اهالی می گویند که معدنکاوی سفره های آب زیرزمینی منطقه را آلوده می کند و به فعالیت های کشاورزی، باغداری و زنبورداری آنان آسیب جدی وارد می کند. 
روستاهای «بورق»، «محمدآباد»، «عشق آباد»، «دره گازه»، «توران پشت» و روستاهای دهستان «دهشیر» دیگر روستاهای منطقه هستند که از آلودگی آب های زیرزمینی منطقه آسیب خواهند دید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos