پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تاریخچه سگهای پلیس

 در ابتدا سگ برای شکار، تخلیۀ مناطق و حفظ اردوگاه ها و شهرک ها مورد استفاده قرار می گرفت. در برخی از کشورها از سگ برای مقاصد نظامی و کنترل اجتماعات استفاده می شود بخصوص برای کنترل برده ها و محافظت از افراد خاص. در قرن پنجم قبل از میلاد جوامع مختلف این استراتژی را اتخاذ نمودند. ایرانیان، یونانی ها، آشوری ها و بابلب ها استفاده از سگ های جنگی را به رسمیت شناختند و در زمان جنگ سگها را در صف اول نیروهای پیاده نظام خود برای حمله به دشمن قرار می دادند.

 

تاریخچه سگهای پلیس

 

رومی ها از سگ ها هم درجنگ و هم در کنترل های داخلی استفاده می کردند. پس از سقوط روم، استفاده از سگ ها برای سرکوب کردن مجرمان و اختشاش گران تاحدودی کم شد. در زمان حملۀ اسپانیا به امریکا که با خشونت بی سابقه ای همراه بود، استفاده از سگهای نظامی دوباره احیا گردید.

 

تاریخچه سگهای پلیس

 

در زمان ورود بریتانیا به جمیزتاون که به قصد براندازی جمعیت بومیان بود، نابودی ۱۶۱۰ نفر را به همراه داشت. که بیشتر این افراد توسط سگ های شکاری که از نژاد سگ های هاند و ماستیف بودند دچاره حمله شدند. در زمان انقلاب آمریکا، استفاده از سگ برای سرکوب کردن افراد کمرنگ شد، هرچند برخی از سیاستمداران که از مهمترین آنها می توان به بنجامین فرانکلین اشاره کرد معتقد بود که از سگها باید بر علیه سرخپوستان استفاده شود. به پیشنهاد بنجامین فرانکلین در سال ۱۸۴۰ جوئل پوینست مجوز خرید ۳۳ قلاده بلادهوند را از باکو برای سرکوبی سرخپوستان و جلوگیری از فرار بردگان در غرب فلوریدا و لویزینا به تصویب رسید.  در همین زمان به طور منظم از نژاد بلادهوند برای گرفتن و جلوگیری از فرار برده ها مورد استفاده قرار گرفت. در طول جنگ های داخلی از این نژاد در هنگ های متفقین نیز استفاده می شد.

 

تاریخچه سگهای پلیس

 

نازیها در اردوگاه های کار اجباری از نژادهای گوناگونی برای وحشتناکترین آزارها و شکنجه ها استفاده می کردند. هر اردوگاه در طول جنگ جهانی دوم، دارای واحد سگهای نظامی خود بود. سگها برای حمله به زندانیها و برای انتقال آنها به زندانها و اتاق های گاز آموزش می دیدند.

 

تاریخچه سگهای پلیس

 

در جنگ ویتنام،سربازان آمریکایی برای روشن کردن تونل ها و غارهای ویتکنگ و برای یافتن مین های زمینی و تله های پنهان از سگها استفاده می کردند. آمار نشان داده است که ۴۰۰۰ سگ در جنگ ویتنام برای مقاسد نظامی مورد استفاده قرار گرفته است که تنها ۲۰۰ سگ ویتنام را ترک کردند و تعداد زیادی از این سگها که در ویتکنک مانندند و مورد شکنجه قرار گرفتند.

 

تاریخچه سگهای پلیس

 

استفاده از سگها برای کنترل شورش ها توسط پلیس آغاز شد. آلمانی ها برای این منظور از سگهای نژاد جرمن شپهرد استفاده کردند. آنها از این نژاد تنها برای ایجاد ترس و حراس استفاده نمی کردند. این نژاد بسیار باقدرت حمله می کرد و در زمان حمله دندانهایش مانند قیچی عمل می کرد و به راحتی گوشت را پاره کرده و اثرات زخم های حاصل از گاز این نژاد معمولا دائمی بودند.

 

تاریخچه سگهای پلیس

 

علاوه بر استفاده از سگها در کنترل شورشها به مرور از این حیوانات در نیروهای پلیس برای کشف مواد مخدر، مواد منفجره، ردیابی، نگهبانی، جستجو و شناسایی، امداد و نجات و غیره… استفاده شد. سگها برای تبدیل شدن به سگ پلیس روند طولانی را سپری کردند، آنها برای همه نوع کاری، چه امنیتی و چه اجرای قانون از خود فعالیت مناسبی نشان می دهند، همانگونه که درحال حاضر سگ مانند یکی از ابزارهای مهم عملیاتی پلیس می باشد و به عنوان عضوی قابل اعتماد در تیم های پلیس به خوبی آموزش یده و فعالیت آشکاری دارد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

حيوانات

کنترل

حیوانات

مورد

سگها

عکس

پلیس

اسب

بیماریهای

مانند

توسط

تاریخ

ایران

ی

کودکان

فروش

تاريخچه

كشف

موش

نژاد

حیواناتی

تهران

توله

سگهای

ترین

جنگ

سایت

ویژه

مواد

جستجوگر

رنگ

خرید

تصاویری

دنیا

داخلی

اموزش

منفجره

جست

تصویر

آلمان

زخم

اسپانیا

آمریکا

ویژگی

جهانی

نمایش

امریکا

شکاری

ژرمن

شکنجه

مقاله

تاریخچه

پليس

اطلاعات

امداد

ایرن

عكس

قیمت

ابی

نگهبان

سربازان

وحشتناک

ویتنام

تله

امریکایی

گیرنده

نیروهای

شبها

سگهاي

برتیش

شرت

مخدر

اسامی

اکواریوم

جنگی

پلیسی

وحشتناکترین

هیبرید

افغانی

جنگي

شپرد

المانی

سهراب

استفاده

شهرک

هــــا

بيدارند

بـا

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos