پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گزارش آماری از تاریخچه جام ملت‌های اروپا/ تحقق آرزو بعد از مرگ!

مهر: چهاردهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا ملقب به "یورو 2012" در حالی از فردا جمعه بصورت رسمی آغاز می‌شود که این برای سومین مرتبه است دو کشور بصورت همزمان میزبانی این مسابقات را برعهده گرفته‌اند.

نخستین مرتبه یوفا دو کشور بلژیک و هلند را به عنوان میزبان مسابقات سال 2000 انتخاب کرد و دوره گذشته هم کشورهای اتریش و سوئیس میزبانان مشترک این جام لقب گرفتند. در نهایت لهستان و اوکراین برای سومین مرتبه به عنوان میزبانان مشترک این جام انتخاب شدند.

شعار رسمی مسابقات "با هم تاریخ را می‌سازیم" در تاریخ 13 آذرماه سال 88 به همراه لوگوی جام رونمایی شد. این شعار بیانگر این است که برای نخستین مرتبه در تاریخ قاره اروپا رقابت‌های یورو در مرکز و شرق اروپا برگزار می‌شود.

 

گزارش آماری از تاریخچه جام ملت‌های اروپا/ تحقق آرزو بعد از مرگ!

 

نمادهای جام چهاردهم؛ "اسلاوکو" با پیراهن زرد اوکراین و "اسلاوک" با پیراهن سفید لهستان

در نماد بازی‌های یورو 2012 که به شکل یک گل است، دو شاخه به صورت برگ وجود دارد که نماد هر یک از دو کشور میزبان یورو ۲۰۱۲ است. در میان این دو برگ، گل این شاخه توپ فوتبال ترسیم شده ‌است. شکل بصری نماد از هنر سنتی ویکینانکی که نوعی هنر برش کاغذ در نواحی روستایی اوکراین و لهستان است، گرفته شده‌ است. هنر ویکینانکی نماد جانداران و گیاهان مناطق محلی این ناحیه در ادای احترام به طبیعت و رشد و باروری است.

نگاهی گذرا بر ادوار جام ملت‌های اروپا:
ایده برپایی جام ملت‌هاى اروپا که در ابتدا "قهرمان اروپا" نامیده مى‌شد، نخستین مرتبه توسط "آنری دلونای" فرانسوی در سال 1927 مطرح شد اما این ایده تا سال 1957 یعنی سه سال بعد از مرگ او عملی نشد.

دلونای که در نیمه ابتدایى دهه پنجاه میلادى به عنوان دبیر کل وقت یوفا و فدراسیون فوتبال فرانسه فعالیت می‌کرد، طرحى ساده براى حضور تمام تیم‌هاى ملى اروپایى در بازیهاى رفت و برگشت وسط هفته ارائه داد و روزنامه اکیپ فرانسه هم با او هم صدا شد اما فیفا از ترس بى اعتبار شدن جام جهانى یوفا را مجبور کرد این طرح را در سال 1954 رد کند.

یک سال بعد پس از مرگ دلونای ، پسرش "پیر" با حمایت روزنامه نگاران، رویاى پدر برآورده و پروژه برگزاری "جام قهرمانى اروپا" در تاریخ 28 سپتامبر سال 1958 در قلب شوروى کلید خورد. در نهایت جام ملت‌های اروپا که بسیاری آن را همطراز جام جهانی می‌دانند، نخستین مرتبه در سال 1960 و به میزبان کشور فرانسه برگزار شد و به افتخار دلونای، جام قهرمانی این مسابقات با نام این شخصیت به "ایگور نتو" کاپیتان تیم شوروی قهرمانی نخستین دوره مسابقات اهدا شد.

 

گزارش آماری از تاریخچه جام ملت‌های اروپا/ تحقق آرزو بعد از مرگ!

 

"ایگور نتو" کاپیتان شوری که نخستین جام قهرمانی این مسابقات را بالای سر برده است

نخستین بازی مرحله انتخابی اولین دوره جام ملت‌های اروپا 5 آوریل سال 1959 بین دو تیم ایرلند جنوبی و چکسلواکی برگزار شد که ایرلند با نتیجه 2 بر صفر در این بازی پیروز شد و اتحاد جماهیر شوروی در فینال با نتیجه 2 بر یک یوگسلاوی را شکست داد و فاتح نختسین دوره این جام لقب گرفت. مترویلی(49) و پونه دلنیک(113) برای شوروی و کالیچ(43) برای یوگسلاوی در آن بازی گل زدند.

در این سال‌ها آلمان که تا پیش از یورو 1990 با نام آلمان غربی در مسابقات شرکت می‌کرد، با 3 قهرمانی(1972، 1980 و 1996) و سه عنوان نایب قهرمانی(1976، 1992 و 2008) بهترین تیم این جام اروپایی محسوب می‌شود. اسپانیا با دو قهرمانی(1964 و 2008) و یک نایب قهرمانی(1984) در رده دوم و فرانسه با دو قهرمانی(1984 و 2000) در رده‌های بعدی قرار دارند.

اتحاد جماهیر شوروی تنها جام نخست را فتح کرد ولی سه عنوان نایب قهرمانی(1964، 1972 و 1988) در کارنامه‌اش دارد. تیم‌های جمهوری چک یک قهرمانی(1976 - با نام چکسلواکی) و یک نایب قهرمانی(1966) و ایتالیا یک قهرمان(1968) و یک نایب قهرمانی(2000) رده‌های پنجم و ششم را به خود اختصاص داده‍‌اند. هلند(1988)، دانمارک(1992) و یونان(2004) دیگر کشورهایی هستند که یک مرتبه این جام معتبر رابالای سر برده‌اند.

در این بین اما انگلستان که تنها یک عنوان سومی در سال 1968 بدست آورده است، ناکام‌ترین تیم اروپایی در این جام معتبر محسوب می‌شود و هواداران فوتبال در این کشور در سال‌ها است در حسرت دیدن جام بالای سر کاپیتان‌های خود هستند.

اسامی تیم‌های قهرمان ادوار گذشته جام ملت‌های اروپا به شرح زیر است:
1960 فرانسه:
فینال:
شوروی 2 - یوگسلاوی یک
دیدار رده‌بندی: چکسلواکی 2 - فرانسه صفر
ستاره جام: ویکتور پوندلنیک از شوروى
آقاى گل: ژان ونسان و ژوست فونتن از فرانسه با 5 گل

1964 اسپانیا:
فینال: اسپانیا 2  شوروی یک
دیدار رده‌بندی: مجارستان 3 - دانمارک یک
ستاره جام: لوییس سوآرس از اسپانیا
آقاى گل: اولد مادسن از دانمارک با 7 گل 

1968 ایتالیا:
فینال: ایتالیا یک(2) - یوگسلاوی یک(صفر) - پنالتی
دیدار رده‌بندی: انگلستان 2 - شوروی صفر
ستاره جام: دینو زوف از ایتالیا
آقاى گل‌ها: دراگان ژاجیچ از یوگسلاوى با 3 گل

1972 بلژیک:
فینال:
آلمان غربی 3 - شوروی صفر
دیدار رده‌بندی: بلژیک 2 - مجارستان یک
ستاره جام: گردمولر از آلمان غربى
آقاى گل: گرد مولر از آلمان غربى با 5 گل

1976 یوگسلاوی:
فینال: چکسلواکی 2(5) - آلمان غربی 2(3)
دیدار رده‌بندی: هلند 3-  یوگسلاوی 2
ستاره جام: آنتونیو پاننکا از چکسلواکى
آقاى گل: دیتر مولر از آلمان غربى با 4 گل

1980 ایتالیا: 
فینال:
آلمان غربی 2 - بلژیک یک
دیدار رده‌بندی: چکسلواکی یک(9) - ایتالیا یک(8)
ستاره جام: هورست هروبش از آلمان غربى
آقاى گل: کلاوس آلوفس از آلمان غربى با 3 گل

 

گزارش آماری از تاریخچه جام ملت‌های اروپا/ تحقق آرزو بعد از مرگ!

 

تیم ملی فوتبال آلمان قهرمان سال 1980

1984 فرانسه:(از این دوره دیدار رده‌بندی برگزار نشد)
فینال: فرانسه 2 - اسپانیا صفر
ستاره جام: میشل پلاتینى از فرانسه
آقاى گل: میشل پلاتینى از فرانسه با 9 گل

1988 آلمان غربی:
فینال: هلند 2 - شوروى صفر
ستاره جام: مارکو فان باستن از هلند
آقاى گل: مارکو فان باستن از هلند با 5 گل

1992 سوئد:
فینال:
دانمارک 2 - آلمان صفر
ستاره جام: پیتر اشمایکل از دانمارک
آقاى گل‌ها: دنیس برکمپ از هلند، هنریک لارسن از دانمارک، توماس ریدله از آلمان و توماس برولین از سوئد با 3 گل

1996 انگلستان:
فینال:
آلمان 2 - چک یک
ستاره جام: ماتیاس سامر از آلمان
آقاى گل: آلن شیرر از انگلستان با 5 گل

2000 بلژیک - هلند:
فینال: فرانسه 2 - ایتالیا یک
ستاره جام: دیوید ترزگه از فرانسه
آقاى گل‌ها: پاتریک کلایورت از هلند و ساوو میلوشوویچ از یوگسلاوى با 5 گل

2004 پرتغال:
فینال: یونان یک - پرتغال صفر
ستاره جام: تئودور زاگوراکیس از یونان
آقاى گل: میلان باروش از جمهوری چک با 5 گل

2008 اتریش - سوئیس:
فینال: اسپانیا یک - آلمان صفر
ستاره جام: ژاوی هرناندز از اسپانیا
آقای گل: داوید ویا از اسپانیا با 4 گل

2012: لهستان - اوکراین: ؟

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos