پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مخاطبان در مستند "آبی عمیق" تصاویر بکری از آبزیان خلیج‌فارس می‌بینند


کارگردان مستند "آبی عمیق" یکی از ویژگیهای مهم این مستند را نحوه سیر تکاملی چرخه‌های زیستی و تعدد لوکیشن‌ها دانست و گفت: این امر موجب می‌شود تا مخاطبان مجموعه تصاویر زیبا و بکری از دنیای زیر آب خلیج فارس را ببینند.

عبدالرحیم نظری که تجربه ساخت نخستین مجموعه "حیات زیرآب خلیج فارس" را برای شبکه سحر طی سالهای 75- 78 در کارنامه کاری خود دارد، این بار نیز مجموعه مستند جدیدی را درباره آبزیان خلیج فارس با نام "آبی عمیق" در دست تهیه دارد.

وی در این باره به خبرنگار مهر گفت: این مجموعه مستند در 13 قسمت 30 دقیقه‌ای برای گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما ساخته خواهد شد و با اتمام تصویربرداری آن تا پایان تیر ماه تحقیقات تکمیلی و مونتاژ آن آغاز خواهد شد. 

نظری در خصوص چگونگی ساخت این مستند ادامه داد: در طی 13 سالی که از پایان ساخت مستند" حیات  آبی خلیج فارس" گذشت، فکر ساخت مجموعه مستند جذابتر و جامع‌تری از حیات زیر آب خلیج فارس با من همراه بود، ولی موقعیت آن فراهم  نمی‌شد. در طی این سالها در کنار کارهای دیگر از غواصی و تحقیق دور نبودم و خوشبختانه موقعیتی هم در همان سالها فراهم شد تا بتوانم در اکثر جزایر و مناطق مورد نظر در خلیج فارس غواصی و تصویربرداری کنم. این تجربیات در ساخت مجموعه مستند "آبی عمیق" بسیار مفید بوده است.

مخاطبان در مستند "آبی عمیق" تصاویر بکری از آبزیان خلیج‌فارس می‌بینند

وی تصریح کرد: در کنار دغدغه‌های شخصی، یکی از مهمترین انگیزه‌های ساخت آثار آبی آشنایی من با  آقای اردستانی بود که  تصویربردار زیر آب مجموعه هستند. به نظر من یکی از عمیق، ویژگی‌های مهم این مجموعه تسلط ایشان در مقوله تصویربرداری و عکاسی زیر آب است. 

کارگردان مجموعه مستند "آبی عمیق" تصریح کرد: ما در "آبی عمیق" به زندگی گونه‌های اولیه ساده همچون اسیدی‌ها شروع کرده و به مسایل پیچیده‌ای هم چون همزیستی گونه‌ها و اکوسیستم زیر آب پرداختیم.

وی یکی از ویژگیهای مهم مستند را نحوه سیر تکاملی چرخه‌های زیستی و تعدد لوکیشن‌های تصویربرداری دانست و عنوان کرد: این امر موجب خواهد شد تا مخاطبان مجموعه تصاویر زیبایی از دنیای زیر آب خلیج فارس را ببینند و نه صرفاً حیات زیر آب کیش و قشم را.

نظری درباره مشکلات و تفاوت‌های ساخت مستندهای حیات وحش و دیگر ژانرهای مستند گفت: در ساخت مستندهای "حیات وحش" مشکلات بسیاری وجود دارد به خصوص در مستندهای زیر آب، چرا که آیتم‌های فراوانی وجود دارد که از حیطه تسلط و اختیار  شما خارج است. همچنین علیرغم تمهیدات لازم، موارد غیر قابل پیش بینی فراوانی در روند تولید رخ می‌دهد که انرژی زیادی را از شما می‌گیرد و هم موجب بیشتر شدن زمان و هزینه‌های تولید می‌شود.

نظری در ادامه با ابراز تاسف از نحوه برخورد برخی مدیران به دلیل عدم آشنایی با ویژگی‌ها و مشکلات فراوان ساخت مستندهای حیات وحش، نگاه آنها را در خصوص برنامه‌ها، صرفا نگاهی کمی دانست و این  موضوع را دلیل اصلی عدم ساخت مستندهای فاخر در زمینه حیات وحش در کشور برشمرد.      

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos