پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مخاطبان در مستند "آبی عمیق" تصاویر بکری از آبزیان خلیج‌فارس می‌بینند


کارگردان مستند "آبی عمیق" یکی از ویژگیهای مهم این مستند را نحوه سیر تکاملی چرخه‌های زیستی و تعدد لوکیشن‌ها دانست و گفت: این امر موجب می‌شود تا مخاطبان مجموعه تصاویر زیبا و بکری از دنیای زیر آب خلیج فارس را ببینند.

عبدالرحیم نظری که تجربه ساخت نخستین مجموعه "حیات زیرآب خلیج فارس" را برای شبکه سحر طی سالهای 75- 78 در کارنامه کاری خود دارد، این بار نیز مجموعه مستند جدیدی را درباره آبزیان خلیج فارس با نام "آبی عمیق" در دست تهیه دارد.

وی در این باره به خبرنگار مهر گفت: این مجموعه مستند در 13 قسمت 30 دقیقه‌ای برای گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما ساخته خواهد شد و با اتمام تصویربرداری آن تا پایان تیر ماه تحقیقات تکمیلی و مونتاژ آن آغاز خواهد شد. 

نظری در خصوص چگونگی ساخت این مستند ادامه داد: در طی 13 سالی که از پایان ساخت مستند" حیات  آبی خلیج فارس" گذشت، فکر ساخت مجموعه مستند جذابتر و جامع‌تری از حیات زیر آب خلیج فارس با من همراه بود، ولی موقعیت آن فراهم  نمی‌شد. در طی این سالها در کنار کارهای دیگر از غواصی و تحقیق دور نبودم و خوشبختانه موقعیتی هم در همان سالها فراهم شد تا بتوانم در اکثر جزایر و مناطق مورد نظر در خلیج فارس غواصی و تصویربرداری کنم. این تجربیات در ساخت مجموعه مستند "آبی عمیق" بسیار مفید بوده است.

مخاطبان در مستند "آبی عمیق" تصاویر بکری از آبزیان خلیج‌فارس می‌بینند

وی تصریح کرد: در کنار دغدغه‌های شخصی، یکی از مهمترین انگیزه‌های ساخت آثار آبی آشنایی من با  آقای اردستانی بود که  تصویربردار زیر آب مجموعه هستند. به نظر من یکی از عمیق، ویژگی‌های مهم این مجموعه تسلط ایشان در مقوله تصویربرداری و عکاسی زیر آب است. 

کارگردان مجموعه مستند "آبی عمیق" تصریح کرد: ما در "آبی عمیق" به زندگی گونه‌های اولیه ساده همچون اسیدی‌ها شروع کرده و به مسایل پیچیده‌ای هم چون همزیستی گونه‌ها و اکوسیستم زیر آب پرداختیم.

وی یکی از ویژگیهای مهم مستند را نحوه سیر تکاملی چرخه‌های زیستی و تعدد لوکیشن‌های تصویربرداری دانست و عنوان کرد: این امر موجب خواهد شد تا مخاطبان مجموعه تصاویر زیبایی از دنیای زیر آب خلیج فارس را ببینند و نه صرفاً حیات زیر آب کیش و قشم را.

نظری درباره مشکلات و تفاوت‌های ساخت مستندهای حیات وحش و دیگر ژانرهای مستند گفت: در ساخت مستندهای "حیات وحش" مشکلات بسیاری وجود دارد به خصوص در مستندهای زیر آب، چرا که آیتم‌های فراوانی وجود دارد که از حیطه تسلط و اختیار  شما خارج است. همچنین علیرغم تمهیدات لازم، موارد غیر قابل پیش بینی فراوانی در روند تولید رخ می‌دهد که انرژی زیادی را از شما می‌گیرد و هم موجب بیشتر شدن زمان و هزینه‌های تولید می‌شود.

نظری در ادامه با ابراز تاسف از نحوه برخورد برخی مدیران به دلیل عدم آشنایی با ویژگی‌ها و مشکلات فراوان ساخت مستندهای حیات وحش، نگاه آنها را در خصوص برنامه‌ها، صرفا نگاهی کمی دانست و این  موضوع را دلیل اصلی عدم ساخت مستندهای فاخر در زمینه حیات وحش در کشور برشمرد.      

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos