پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فردوس کاویانی: اشتباه کردم بازی در «نارنجی پوش» را پذیرفتم!

گفت و گو با بازیگر فیلم «نارنجی پوش» و مجموعه «پشت کوه های بلند»
مدتی کم کار شده و از دنیای بازیگری کناره گیری کرده بود. وقتی دلیل آن را جویا می‌شوم می‌گوید: پیگیر تهیه مسکن برای هنرمندان بودم اما بعد از به سرانجام رساندن این وظیفه به دنیای بازیگری برگشتم و با «داریوش مهرجویی» برای چهارمین بار همکاری کردم و علاوه بر آن در مجموعه «پشت کوه های بلند» احمدجو نیز نقش آفرینی کردم. در این گفت و گو بحث را به دلیل بازی اش در این ۲ اثر آغاز کردیم و سؤالی هم از نقش آفرینی به یاد ماندنی اش در مجموعه «همسران» پرسیدم که از نپرداختن دستمزدش بعد از ۱۷ سال گله کرد و دل پری داشت.

بعد از بازی در فیلم های «اجاره نشین ها»، «بانو» و «میکس» داریوش مهرجویی کارگردان صاحب سبک و توانای کشور، با «نارنجی پوش» تجربه دوباره ای با او داشتید.
همیشه کار با «مهرجویی» لذت بخش است. نقش به من پیشنهاد شد ولی فیلمنامه آماده نبود! من برای این که نام «مهرجویی» پای کار بود بازی در فیلم را پذیرفتم، اما با وجود شروع شدن فیلم برداری، دستیاران او باز هم فیلمنامه را به ما ندادند! اوایل کار خیلی گیج بودم تا این که فیلمنامه را دادند ولی نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود!

یعنی شیوه کاری «مهرجویی» این گونه است که فیلمنامه را به بازیگر نمی‌دهد؟!
خیر، همیشه فیلمنامه را در اختیارمان قرار می‌دادند تا بازیگر خودش را در کل کار پیدا کند ولی وقتی فیلمنامه ای در اختیار بازیگر نباشد گیج است و نمی‌داند چی به چیست؟!

و دیر در اختیار گذاشتن فیلمنامه تأثیری هم روی نقش شما گذاشت؟
تأثیرش این است که بازیگر گنگ بود!

و وقتی فیلمنامه را بالاخره مطالعه کردید نقش خودرا در کار چگونه دیدید؟
شخصیت بسیار ساده ای بود که در شهرداری کار می‌کرد. برای آقای «مهرجویی» احترام خاصی قائلم و من از نتیجه کارش مطمئن بودم. اما چون فیلمنامه آماده نبود اشتباه کردم بازی در فیلم را پذیرفتم چون باید فیلم نامه را کامل می‌خواندم و سپس جلوی دوربین می‌رفتم!

یعنی از بازی در فیلم راضی نیستید؟
خیر، مشکلی نبود! مدت فیلم هم زیاد شده بود و چند سکانس از بازی ام حذف شد!

درباره شیوه کاری «مهرجویی» اظهارنظرها متفاوت است. بفرمایید در این فیلم رابطه ها چگونه درآمد و چه قدر تمرین داشتید؟
شیوه کاری «مهرجویی» در هر کاری فرق دارد. معتقدم در فیلم «نارنجی پوش» می‌خواست که فی البداهه کار کند ولی با این وجود ما باید در جریان کل کار قرار می‌گرفتیم. بعدها شنیدم که بعضی بازیگران فیلمنامه داشتند! کاش ما هم داشتیم تا می‌توانستیم شفاف با کار رو به رو شویم! در هر صورت او در هر اثرش، روش کاری اش فرق می‌کند، به طور مثال در فیلم «اجاره نشین ها» چند مرتبه دورخوانی کردیم و سپس فیلم برداری داشتیم.

اگر خبرهای اخیر را پیگیری کرده باشید یک رفتگر بجنوردی «احمد ربانی» مبلغ یک میلیارد تومان را به صاحبش بازگرداند، شما که در فیلم «نارنجی پوش» نقش یک رفتگر را بازی کردید اگر جای او بودید چه می‌کردید؟
من هم خیلی کار بسیار بسیار بزرگی را که ایشان کردند انجام می‌دادم و امیدوارم صاحب پول و ثروت شود. معتقدم دستمزد رفتگرها، آن طور که حق شان است پرداخت نمی‌شود. خدا کند صاحب پول یک منزل مسکونی به دلیل این عمل انسان دوستانه برایش بخرد.

از بازی تان در مجموعه «پشت کوه های بلند» و مهم ترین ویژگی شخصیتی «صفرعلی» صحبت کنیم...
وقتی «امرا... احمدجو» مرا به کار دعوت کرد «صفرعلی» یک نام دیگری داشت و کارگردان پیشنهاد کرد که اگر مایل هستی نام این شخصیت «صفرعلی» تفنگ سرپر باشد. او می‌خواست گزیده ای از مجموعه «روزی روزگاری» و «تفنگ سرپر» در این مجموعه باشد. «صفرعلی» دلش برای همه بدبخت و بیچاره ها می‌تپد و اصرار به این دارد که از این طرف و آن طرف و پول داران پولی بگیرد و به کم بضاعت ها بدهد و دغدغه اش در زندگی همین است. در واقع می‌توان گفت در حکومت سامشا، او بدون بودجه و چیزی به مردم خدمت می‌کند. «صفرعلی» سیاست نمی‌داند ولی انسان های کم بضاعت در اطراف شهر، ده و مکانی که او در آن جا زندگی می‌کند زیاد است و او تنها می‌خواهد از هر طریقی به آن ها کمک کند.

برخی از بازیگران از زمان فشرده فیلم برداری مجموعه و نپرداختن دستمزدها گله داشتند، شما چه‌طور ...
به طور کلی وقتی مجموعه ای تولید می‌شود، مدیر تولید و برنامه ریزی دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که اگر بازیگران نقش زیادی ندارند، در کنار خانواده خود باشند، ولی کارگردان می‌خواست همه چیز و حتی بازیگران دم دستش باشند تا کارش را انجام دهد و اگر در صحنه ای اشکالی به وجود آمد، صحنه بعدی را کار کند.

همه بینندگان هم چنان بازی خوبتان را در مجموعه «همسران» در نقش «کمال» (صاحب گاوداری) به خاطر دارند نقشی که بسیار موفق بود دلیل آن موفقیت را در چه می‌دانید؟
با خلوص نیت کار می‌کردیم و آن چه که می‌دانستیم درست است انجام می‌دادیم، ولی متأسفانه با گذشت ۱۷، ۱۸ سال هنوز تهیه کنندگان مجموعه «همسران» حقم را ندادند و دستمزدم را به درستی پرداخت نکردند. وقتی خانه سینمای سابق بود هم پیگیری کردیم و «داوود رشیدی» حکم بود ولی به نتیجه نرسیدیم. آن ها وقت قرارداد گفتند می‌خواهند من را صاحب خودرو کنند و من هم تصور کردم می‌خواهند خودرویی به من هدیه دهند بنابراین یک سوم دستمزدم را در قرارداد نوشتم و بعد از چند ماه پرسیدم که خودرویم را چه زمانی تحویل می‌دهید؟ پاسخ دادند منظورمان این بود که با دستمزد خودتان می‌توانید یک خودرو بخرید!

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos