پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مراقب بوتولیسم باشید

بوتولیسم، بیماری كشنده‌ای كه نوعی مسمومیت غذایی است، اما از آن چندپله خطرناك‌تر است و می‌تواند در فاصله فقط یك شبانه‌روز تا مرگ برود.

شاید شما هم خبر مسمومیت یك خانواده مسافر را با سوسیس وكالباس شنیده باشید كه طی چند ساعت، سه عضو آن جان باختند یا دختر دانشجویی كه به خاطر استفاده از كنسرو تن ماهی، مغلوب بوتولیسم شد.

پزشكان می‌گویند، بوتولیسم بر اثر مصرف مواد غذایی مانند سوسیس ، كالباس، كنسرو ماهی، كنسرو ذرت، كنسرو لوبیا، كشك خام و عسل طبیعی كه در شرایط نامناسب و غیربهداشتی تهیه و نگهداری شده‌اند ایجاد می‌شود. در صورت مصرف مواد غذایی آلوده به سم بوتولیسم، سیستم عصبی مصرف‌كننده فلج می‌شود؛ زیرا سم بوتولیسم روی سیستم عصبی اثر می‌گذارد.

همچنین تاربینی (دوبینی)، ضعف عمومی، اختلالات بلعی و تنفسی كه می‌تواند منجر به مرگ شود، از دیگر علائم بوتولیسم است.

نخستین علامت بوتولیسم اطفال، یبوست است كه متأسفانه چندان مورد توجه والدین قرار نمی‌گیرد. والدین كمتر كودك خود را به خاطر یبوست نزد پزشك می‌برند تا این‌كه سایر علائم مانند خواب‌آلودگی، نخوردن غذا، تغییر صدا و در نهایت از دست دادن كنترل سر ظاهر می‌شود.

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری كشنده، پزشكان نكات ساده‌ای توصیه می‌كنند كه رعایت آن بویژه هنگام تهیه غذاهای سریع و آماده الزامی است.

تمام غذاهای كنسرو شده و نگهداری شده باید بدرستی آماده‌سازی و پروسس شده باشد. از مصرف كنسروهای متورم شده باید بشدت خودداری كرد.

مواد غذایی دارای بوی نامطلوب نباید خورده یا حتی چشیده شوند. همچنین كنسروهای تجاری كه در آنها متورم است، باید به فروشنده بازگردانده شود.

اگر شما كنسرو خانگی تهیه می‌كنید، باید مطمئن باشید كه از لوازم صحیح و ظروف مناسب كنسرو استفاده شده است؛ ضمن این كه روش تولید آن باید به‌روز باشد.

قبل از مصرف غذاهای خانگی كنسرو شده، باید به مدت 10 تا 20 دقیقه آنها را جوشاند تا هر سمی در ماده غذایی نابود شود. در این زمینه رعایت نكات زیر ضروری است:

غذاهای خام یا پخته شده‌ای را كه علامتی از فساد دارند، دور بریزید. از مصرف غذاهای كنسرو شده‌ای كه ظرف متورم یا فررفته بوده یا در شیشه آنها متورم است، خودداری كنید.

غذاهای كم اسید كنسرو شده را كه ظرف آنها متورم است یا غذای آن كف‌آلود می‌باشد یا بوی بدی دارد، هرگز نخورید و حتی از آن نچشید.

برای تهیه كنسرو غذاهای كم‌اسید باید با توجه به اندازه قوطی، دمای حرارت پیشنهادی را مدنظر قرار دهید.

 

غذاهای كم‌اسید كنسرو شده خانگی را قبل از مصرف به مدت 20 دقیقه بجوشانید. چنانچه به سلامت غذا شك كردید، بی‌درنگ آن را دور بریزید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos