پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگها به چه فکر می‌کنند

اسکن مغز سگها

 دانشمندان با انجام اسکن ام آر آی مغزی سگها تلاش می‌کنند که بدانند وفادارترین حیوان دنیا به چه موضوعاتی فکر می‌کنند.

 

به دنبال پیشرفت تجهیزات علمی و پزشکی دانشمندان می توانند از اسکنرهای ام آر آی برای بررسی درون ذهن انسانها استفاده کنند، اکنون آنها تصمیم گرفتند که ذهن سگها را مورد بررسی قرار دهند.

 

این پرسش که سگها چه احساسی نسبت به انسانها دارند در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد اما تاکنون هیچ کس از فرآیند فکری سگها تا امروز تصویربرداری نکرده است.

نتایج این تحقیقات از سوی کتابخانه عمومی علم (Public Library of Science) منتشر می شود و نشان می دهد که چگونه مغز سگها به علائم دستی که صاحب آنها به آنها نشان می دهد واکنش نشان می دهند.

برنز اظهار داشت که این نتایج نشان دهنده این است که سگها به توجه بسیار دقیقی به تمام علائم انسانی دارند و این علائم ارتباط مستقیم با سیستم تشویقی سگ دارد.

مشخص نیست که سگ چه احساساتی حس می کند یا احساس می کند که آیا صاحبش خوشحال یا غمگین است. محققان در نظر دارند در اسکنهای بعدی خود این بخش از مغز سگها را مورد بررسی قرار دهند.

گریگوری برنز مدیر مرکز نوروپالسی دانشگاه اموری و محقق ارشد این تحقیقات مشاهده نخستین تصاویر مغزی از سگهای آزاد و کاملا هوشیار را بسیار شگفت انگیز توصیف کرد و اظهار داشت تا جایی که ما می دانیم هیچ کس تاکنون نتوانسته این تحقیق را انجام دهد. سگ نخستین حیوان اهلی شده محسوب می شود که تاریخ آن شاید به 10 هزار سال و حتی 30 هزار سال پیش بازگردد.

 

دو سگ در این فاز از پروژه شرکت کردند. سالی سگ دو ساله از نژاد فیست است که برنز در 9 ماهگی وی را از یک پناهگاه نزد خود آورده بود. مک کنزی سگ سه ساله نژاد بوردر کولی است که توسط ملیسا کیت صاحبش تعلیم دیده بود.

هر دو سگ چندین ماه آموزش را برای رفتن داخل دستگاه اسکنر آموزش دیدند تا در طول مدتی که محققان از مغز آنها تصویر برداری می کنند آرام بمانند.

محققان قصد دارند فرآیندهای ذهنی سگها را با دنبال کردن این که کدام بخشها از مغز آنها توسط محرکهای مختلف فعال می شوند را رمزگشایی کنند. آنها امیدوارند که در نهایت بتوانند به پرسشهایی چون آیا سگها حس همدلی دارند؟ ، آیا سگها می دانند که صاحبانشان چه زمانی شاد و چه زمانی غمگین هستند؟ آنها چه تعداد زبان را درک می کنند؟ پاسخ دهند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos