پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فعالیت در سگهای سالخورده

هترین فعالیت ها برای سگهای سالخورده

 

 

 فعالیت در سگهای سالخورده 

 فعالیت در سگهای سالخورده
سگهای سالخورده هم میتوانند مانند توله ها بازی و فعالیت کنند . اگر دارای سگی سالخورده هستید از بازی کردن با او نا امید نشوید و بدانید بازی و فعالیت موجب سلامت سگ از نظر جسمی خواهد شد . روش های زیر بهترین راه های فعالیت برای سگهای سالخورده هستند .

 فعالیت در سگهای سالخورده 

 فعالیت در سگهای سالخورده
پیاده روی های کوتاه و سبک
پیاده روی همیشه بهترین روش فعالیت برای سگهاست ، حتی سگهای سالخورده یا مبتلا به ورم مفاصل نیز از پیاده روی های کوتاه لذت میبرند . البته باید به یاد داشته باشید که سن سگ شما زیاد است و نمیتواند مدت زیادی راه برود ، پس زمان پیاده روی را کوتاه در نظر بگیرید .
اگر برایتان امکان دارد با سگ در سطحی با کمی پستی و بلندی و پوشیده از چمن راه بروید . این کار باعث میشود که سگ نیروی بیشتری پیدا کند . به سگتان فشار نیاورید و اگر او خسته شد یا نشانه هایی از درد یا لنگی را در او دیدید بگذارید استراحت کنید .
 فعالیت در سگهای سالخورده
برای سگتان چیزی پرتاب کنید تا او آن را برای شما بیاورد ( بازی Fetch )
بازی Fetch تنها به این معنا نیست که شما یکی از اسباب بازی های سگ را با سرعت به جایی دور پرت کنید ، شما میتوانید با قل دادن یک توپ روی زمین و تشویق سگ به آوردن آن او را سرگرم کنید . این بازی هم سگ را سرگرم میکند و موجب فعالیت او میشود و هم در خانه قابل انجام است .
همیشه از توپ های بزرگ استفاده کنید تا از خطر خفگی سگ جلوگیری شود ، اگر دارای سگهای مانند German Shepherd یا Labrador Retriever هستید از توپ های تنیس استفاده نکنید زیرا امکان گیر کردن آنها در گلوی سگ وجود دارد . میتوانید از پت شاپ ها توپ های بزرگ تهیه کنید .
 فعالیت در سگهای سالخورده
بازی 
کشیدن طناب ( بازی Tug-O-War )
بازی کشیدن طناب یا Tug-O-War برای سگهای جوان و پر انرژی چندان خوب نیست ولی برای یک سگ مسن و با شخصیت انتخاب بسیار خوبی است و میتواند موجب اعتماد به نفس در آنها و قوی ار کردن لثه ها و دندان ها شود .
یادتان باشد که طناب را محکم نکشید و اکثرا بگذراید سگتان برنده شود ! ممکن است برد بازی 
Tug-O-War در برابر یک سگ برای شما افتخار بزرگی نباشد ولی سگها با بردن اعتماد به نفس کسب میکنند .
 فعالیت در سگهای سالخورده
شنا کردن
شنا برای سگهایی که مبتلا به Hip Dysplasia هستند بسیار مفید است و درد را تسکین میدهد . آب موجب کاهش فشار به بافت های بدن سگ میشوند و آزادی حرکتی خاصی را برای او به ارمغان می آورد که در خشکی قابل دسترس نیست ( درست مانند احساس انسان ها در هنگام شنا کردن ) .
اگر سگتان به شنا کردن عادت ندارند او را به قسمت کم عمقی ببرید و به او کمک کنید . دریاچه ها یا برکه ها گزینه بهتری نسبت به استخر های شنا هستند زیرا سطح لغزنده استخر ها سگها را می ترساند . اگر برایتان امکان دارد با سگتان به درون آب بروید و با او شنا کنید تا از آب نترسد .
به یاد داشته باشید همه نژاد ها توانایی شنا کردن ندارند و برای مثال میتوان
به Doberman ها که قفسه سینه سنگینی دارند اشاره کرد . 

ترجمه : پندار مهاجری

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی