پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اختلاف نظر دولت و مجلس در نرخ تورم: تنها 50 درصد ناقابل!

آفتاب:«احتیاط: به مارپیچ نزدیک می‌شوید»، یادداشت روز کیهان است که در آن شریعتمداری به یکی از ترفندهای جنگ روانی به نام مارپیچ سکوت اشاره می‌کند و پرداختن بیش از اندازه رسانه‌های داخلی و خارجی به اوضاع نابسامان اقتصادی را به نوعی افتادن در دام مارپیچ سکوت می‌داند و رسانه‌های داخلی را به دلیل این در دام افتادن نکوهش می‌کند.

البته شریعتمداری اوضاع نابسامان اقتصادی و گرانی لجام گسیخته را انکار نمی‌کند و کیهان را نخستین رسانه‌‌ای می‌داند که به موضوعاتی از این دست پرداخته و ید طولایی در رو کردن پرونده‌های فساد مالی و اقتصادی دارد!

در بخشی از این یادداشت، شریعتمداری می‌نویسد: تقریبا ـ و با جرأت گفته می‌شود ـ هیچ پرونده کلان فساد مالی و اقتصادی را نمی‌توان آدرس داد که پیش از دستگاه قضایی و اطلاعاتی در کیهان مطرح نشده باشد. خواندن یادداشت شریعتمداری به ویژه آن بخش از استدلالش در برابر خبرنگاران شبکه‌ای تلویزیونی نروژ، خالی از لطف نیست.

اما نشست روز گذشته مجلس و تصویب 66 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم، موضوعی بود که به جدال لفظی نمایندگان مجلس و دولت کشیده شد. میرتاج الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور از تریبون مجلس، تورم موجود را 10 درصد و نادران و توکلی از نمایندگان مجلس با رد این رقم گفتند که مردم در ماه‌های گذشته، تورم 60 درصدی را تحمل کردند.

موضوع جدال مجلس و دولت به موضوع نخست بسیاری از روزنامه‌ها تبدیل شده بود:

ـ ملت ما با تیتر مجادله هدفمند دولت و مجلس، گزارش صفحه یک اول خود را به جدال روز گذشته صحن علنی مجلس اختصاص داد و افزون بر ملت ما، آفتاب یزد، آرمان، شرق، جام جم، اعتماد، تهران امروز، قدس، دنیای اقتصاد و جهان صنعت در صفحه نخست خود به آن پرداختند.

در مقابل و بنا به سریال تکراری روزهای گذشته، این روزنامه دولت بود که در کنار تصویری از ناداران و توکلی از تلاش ناکام برای حذف یارانه نان خبر داد و تیتر یک خود را به رشد صنعتی در هیاهوی مخالفان هدفمندی اختصاص داد و از رشد 8 تا 36 درصدی تولیدات واحدهای صنعتی کشور گفت.

اما این روزنامه پس از مدت‌ها دوباره آتش توپخانه خود را به سوی آیت‌‌الله ‌هاشمی رفسنجانی گشود. وی که این روزها در دفتر خود دیدارهای متعددی را تدارک دیده، این بار مورد نقد پدر شهید احمدی روشن قرار گرفته و البته این موضوع را تنها روزنامه ایران بازتاب داده است.

ایران از قول پدر احمدی روشن نوشته است: همان کسی که بدون سلام و نام خدا به رهبر معظم انقلاب نامه می‌نویسد، امروز خانواده شهدای هسته ای را دور خودش جمع می‌کند و با آنها عکس و فیلم می‌گیرد و می‌خواهد از خون شهدای هسته‌ای به سود خود بهره گیرد.

اما در این هیاهوها و جنجال‌ها و بداخلاقی‌ها که بناچار در صفحه نخست روزنامه‌های کشور هم بازتاب دارد، برخی روزنامه‌ها هستند که باعث آرامش خاطر می‌شوند و برگ زدن این روزنامه‌ها، شما را از هیاهوی تورم 10 درصدی یا 60 درصدی بیرون می‌برد.

اطلاعات یکی از این روزنامه‌های دوست داشتنی است و ورق زدن آن، خیال آدم را راحت می‌کند. این روزنامه تیتر یک خود را به همایش بیداری اسلامی اختصاص داده و از قول آیت الله مهدوی کنی تیتر زده است: امام خمینی (ره) منشأ بیداری اسلامی بود.

این روزنامه همچنین موضوعاتی چون تعدیل قانون اساسی بحرین، آینده مصر، سرانجام طرح آبرسانی از دریای خزر به کویر مرکزی ایران را در صفحه نخست خود جای داده بود.

اعلام رسمی غلامعلی حدادعادل برای رسیدن به صندلی ریاست مجلس، موضوعی بود که بسیاری از روزنامه‌ها به آن پرداخته بودند. رسالت گزارشی در این باره منتشر کرده است و در آن نوشته: حداد عادل با اشاره به مجلس ششم اظهار داشت، همین که خدا آن مجلس را به این مجلس تبدیل کرده، جای شکر دارد؛ از این روی، ما باید مددکار رهبر باشیم.

روزنامه ملت ما در گزارشی که تیتر آن در صفحه نخست این روزنامه آمده، از افزایش 21 درصدی کرایه‌ها خبر داده است و شرق و هفت صبح از اجرای سی طرح برخوردی ناجا گفته‌اند که یکی از آنها برای نمونه، نظارت بر ویلاهای اجاره‌ای شمال کشور است.

آرمان نیز مصاحبه‌ای با آیت‌الله ناطق نوری انجام داده و به طرز جالبی، تیتر یک جوان و کیهان برای چندمین بار در هفته گذشته، پرداختن به یک موضوع مشترک است: این بار تشدید اعتراض مردمی در غرب!

شرق در صفحه آخر خود، گزارشی از رتبه هشتاد و چهارم ایران در میان یکصد کشور خوشحال جهان داده است و روزنامه‌های فراوانی هم به قهرمانی تیم ملی کشتی کشورمان اشاره کرده‌اند.
اینها و بسیاری خبرهای دیگر، موضوعاتی بودند که روزنامه‌های صبح امروز 25 اردیبهشت 1391 به آنها پرداخته بودند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos