پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نتایج پژوهشی قابل تامل/ چه‌طور می‌توان جوجه درون تخم مرغ را بیدار کرد؟

خبر آنلاین:جوجه‌ها قبل از این که از تخم بیرون بیایند، بیشتر زمان خود را در خوابند. مغز آن‌ها فعال و در حال رشد و تکامل است. هیچ صدایی روی آنها تاثیر ندارد و فقط و فقط یک صدا است که می‌تواند آن‌ها را بیدار کند.شاید پدرانشان به سحرخیزی معروف باشند، اما جوجه‌ها در حالی که درون تخم مرغ هستند، زمان زیادی لازم دارند تا از خواب بیدار شوند. جوجه‌ها وقتی درون تخم مرغ هستند با سر و صدای بیرون به این راحتی از خواب بیدار نمی‌شوند، مگر این که صدای خاصی به گوششان برسد.
اوان بالابان از دانشگاه مک‌گیل واقع در مونترال کانادا معتقد است که ما هنوز نمی‌دانیم جنین جوجه دقیقا از کی تجربه چرخه خواب و بیداری،‌ مانند آن‌چه بزرگ‌ترها دارند را آغاز می‌کند. برای مغز در حال تکامل، ماندن در حالت حرکات حیاتی و مصرف اکسیژن مانند آن چه در حالت کما اتفاق می‌افتد،‌ دور از انتظار و عجیب نیست. اگر مغز جنین بیش از اندازه فعال باشد، احتمال کمبود اکسیژن پیش می‌آید که خطرناک است و می‌تواند به مغز آسیب برساند.
بالابان و همکارانش برای مطالعه بیشتر در این زمینه، به جوجه‌های در حال تکامل درون تخم مرغ نگاهی انداخته‌اند. بر خلاف موش‌ها، جوجه‌های درون تخم‌مرغ از هر تاثیرپذیری از هورمون‌های بدن مادر به دور هستند، به همین دلیل هم مطالعه روی آن‌ها ساده‌تر است. محققین در این مطالعه مولکول‌های قندی را با مواد ردیاب رادیواکتیو نشانه‌گذاری کردند و آن‌ها را به درون تخم مرغ تزریق کردند. بدین ترتیب، وقتی مغز فعالیتی داشته باشد، از این قند استفاده می‌کند و فعالیت آن توسط این ردیاب‌های رادیواکتیو نشان داده می‌شود.
با استفاده از این روش محققین دریافتند که مغز جوجه درون تخم مرغ تا حدود 80 درصد غیرفعال است. در این زمان،‌ مغز از مواد قندی در یک چرخه منظم استفاده می‌کند که می‌تواند حاکی از آن باشد که درون تخم مرغ،‌ جوجه‌ها فازهایی از خواب و بیداری را تجربه می‌کنند.
زنگ بیدارباش
محققین تلاش کردند با ایجاد صداهای بلند، جوجه‌ای را که درون تخم مرغ خواب بود بیدار کنند. فکر می‌کنید چه شد؟ جوجه‌ها بیدار نشدند و در واقع هیچ توجهی نکردند. نکته جالب این بود که جوجه‌ها تنها زمانی بیدار شدند که محققین صدای یک مرغ مادر را در حالی که صدای نشانگر خطر را از خود در می‌آورد، پخش کردند. بالابان در این‌باره توضیح می‌دهد:‌ «این درست مثل زمانی است که وقتی کامیونی از کنار پنجره رد می‌شود، کسی نام شما را در حالی که خواب هستید با صدای بلند فریاد بزند».
همچنین محققین به این نتیجه رسیدند که جوجه‌ها حتی زمانی که الگوهای مغزی‌شان نشان می‌دهد که در خوابند،‌ در حال حرکت کردن هستند. بنابراین به احتمال زیاد، قبل از تولد، سطح فعالیت‌ مغزی پایین‌تری، حرکت ماهیچه‌ها را تحت کنترل دارد.
مارکوس فرانک از دانشگاه پنسیلوانیا واقع در پیتزبورگ بر این باور است که این مطالعه به مسئله بسیار مهمی اشاره دارد. نوزادان همه گونه‌ها، از پرنده‌ها گرفته تا انسان، در مقایسه با بزرگسالان خیلی بیشتر می‌خوابند، اما ما دلیل آن را به درستی نمی‌دانیم. وی می‌افزاید:‌ «اگر این خواب دوران جنینی نقش مهمی در تکامل مغزی دارد، اگر به هر دلیلی به هم بخورد، چه تاثیری روی مغز خواهد داشت؟»
به گفته محققین، ‌ایجاد اختلال در خواب نوزادان زودرس، یکی از دلایلی است که مشکلات آینده آن‌ها در زمینه یادگیری را توضیح می‌دهد. بالابان تصمیم دارد در مطالعه آینده خود،‌ این نکته را بررسی کند که آیا بیدار کردن جوجه‌هایی که هنوز از تخم مرغ بیرون نیامده‌‌اند، روی رفتار آن‌ها پس از تولد موثر است و این تاثیر تا چه حد و به چه شکلی است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos