پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا قهوه و چیبس هم دارای مواد شیمیایی سرطان زا هستند ؟

 ه گزارش آپام ، به نوشته دیلی میل : در مورد حضور یک ماده شیمیایی سرطان زا در محصولات معمولی اعم از چیپس وسیب زمینی سرخ شده تا قهوه فوری و بیسکویت زنجبیل به تعدادی از شرکت های تولید کننده محصولات غذایی هشدار داده شده است.

بیسکویت مخصوص نوزادان و کودکان نیز، از این خطر مستثنی نیستند.

کارشناسان حتی به خانواده ها هشدار داده اند نان مصرفی خود را در خانه زیاد برشته نکنند، تا ماده شیمیایی اکریل آمید که بیشتر در نان هایی که به مدت طولانی برشته می شوند و غذاهای پخته تیره تر یافت می شوند تولید نشوند.

در مطالعات انجام شده توسط آژانس استانداردهای غذایی، ۱۳ محصول غذایی شناخته شده اند که دارای سطوح بالایی از مواد شیمیای سرطان زا می باشند. قرار است مقامات رسمی در شورای محلی، این موارد را به اطلاع عموم مردم برسانند.

آکریل آمید، که در حال حاضر در حال بررسی و آزمایش توسط دانشمندان است، یک محصول جانبی است که طی عملیات پخت و پز مواد غذایی به روش سرخ کردن با روغن، برشته کردن یا دودی کردن غذا در دماهای بسیار بالا، معمولا بالای ۱۲۰ درجه سانتی گراد، بوجود می آید.

آیا قهوه و چیبس هم دارای مواد شیمیایی سرطان زا هستند ؟

مطالعات: آژانس استاندارد مواد غذایی ۱۳ محصول را که حاوی سطوح بالایی از ماده شیمیایی آکریل آمید می باشند شناسایی کرده است.

آژانس FSA تأکید دارد که نتایج بررسی های انجام شده نباید باعث نگرانی مردم و تشویش اذهان عمومی شود و نیازی نیست مردم رژیم غذایی خود را تغییر دهند.

با این حال، تمام شرکت های تولید کننده محصولات غذایی را تحت فشار قرار می دهند تا میزان آکریل آمید محصولات خود را کاهش دهند، چراکه مصرف آنها در طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. توصیه مسئولان رسمی آن است که خانواده ها باید اطمینان حاصل کنند نان و چیپسی که می خورند به روشن ترین رنگ ممکن پخته یا تست یا سرخ شده باشد.

آژانس FSA گفت مطالعاتش از سطح آکریل آمید و فوران- یکی دیگر از ماده شیمیایی سرطان زا- بر روی مواد غذایی، برای شناسایی شرکت هایی که نیاز است برای تغییر فرآیند تولید محصولاتشان با آنها مقابله شود، انجام می گیرد. آکریل آمید از واکنش بین اجزای طبیعی در مواد غذایی در حال پخت بوجود می آید.

در واقع تا زمانی که انسان غذای سرخ شده، بو و یا تست شده مصرف می کند، این ماده در رژیم غذایی وی یافت می شود. شرکت های تولید کننده مواد غذایی، از جمله هاینز و مک ویتایز، در حال حاضر با تغییر دستور العمل های پخت محصولات خود، به هشدارهای آژانس پاسخ مثبت داده اند.

آیا قهوه و چیبس هم دارای مواد شیمیایی سرطان زا هستند ؟
هشدار: به شرکت های تولید کننده محصولات غذایی هشدار داده شد محصولات معمولی و روزمره آنها مانند چیپس، بیسکویت و قهوه فوری می تواند حاوی ماده شیمیایی سرطان زای اکریل آمید باشند.

اما دیگر شرکت ها، از جمله نستل، سازنده نسکافه، می گویند غیر ممکن است که تغییر فرآیند تولید سبب آسیب رساندن به طعم و کیفیت مطلوب مشتریان آنها نشود. وی افزود: در حال حاضر شواهد علمی برای اثبات تاثیر منفی این ماده شیمیایی موجود در محصولات، بر سلامت افرادی که در حال استفاده از این محصولات هستند موجود نیست.

آیا قهوه و چیبس هم دارای مواد شیمیایی سرطان زا هستند ؟

FSA هشدار داده است محصولات شرکت های تولید کننده موادغذایی معمولی مثل قهوه های فوری حاوی ماده شیمیایی سرطان زای اکریل آمید است.

آژانس FSA توسط اتحادیه اروپا و سازمان سلامت غذای اروپا ملزم به انجام آزمایشات سالانه مورد نیاز بر روی محصولات تولیدی شرکت های سازنده مواد غذایی شده است. ۲۴۸ نمونه، ازچیپس سرخ شده در فست فودها تا محصولات آماده با برچسب خود سوپر مارکت ها یا برندهای بزرگ تجاری، مورد آزمایش قرار گرفت. در ۱۳ مورد مقدار اکریل آمید بیش از حد مجاز آن بود- انگشت اشاره به سمت شرکت هایی رفت که می باید فرآیند تولید خود را دوباره مورد بررسی قرار می دادند.

نزیک به یک دهه است که سازمانهای ناظر اروپایی در حال اعمال فشار بر تولید کنندگان مواد غذایی جهت کاهش میزان آکریل آمید در محصولات غذایی خود هستند. در سال ۲۰۰۲ مطالعات کارشناسان سوئدی نشان داد میزان مواد سرطان زا، طی فرآیند سرخ کردن طولانی مدت و یا پخت سیب زمینی یا محصولات غلات، افزایش پیدا می کند.

آژانس FSA گفت: “نتیجه این بررسی ها باعث افزایش سطح نگرانی عموم مردم شده است چرا که مطالعات بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان می دهد آکریل آمید دارای پتانسیل بالایی جهت ایجاد سرطان در انسان از طریق تعامل با DNA موجود در سلول ها است.

آژانس معتقد است قرار گرفتن در معرض چنین مواد شیمیایی باید تا حد معقول کاهش یابد.

آخرین نظر سنجی نشان دهنده روند رو به رشد سطح اکریل آمید در غذاهای آماده کودک که از غلات تهیه می شوند، به استثنای بیسکویت های تخم مرغ دار می باشد. مهم این است که به هر حال، آژانس FSA اعلام کرد این بدان معنا نیست که والدین باید از دادن این محصولات به بچه های خود، خودداری کنند.

اتحادیه مواد غذایی و نوشیدنی، که دانش روز را در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد، گفت که اعضای آن اطمینان دارند می توان سطح مواد سرطان زا را در محصولات غذایی تا حدی که برای سلامت انسان مضر نباشد، کاهش داد.

شرکت هاینز فرآیند ساخت بیسکویت موزی خود را جهت کاهش سطح اکریل آمید در محصولاتش در سال جاری تغییر داد. شرکت یونایتد بیسکویت، سازنده بیسکویت Gingernuts McVitie، گفت: موفق شده اند سطح اکریل آمید را در محصول خود به ۷۰ درصد کاهش دهند. این شرکت همچنین متعهد شد میزان این ماده سرطان زا را در محصول دیگر خود با نام McCoy کاهش دهد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos