پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

احتمال سونامی در سواحل ایران

  زلزله 8.9 ریشتری در کشور اندونزی باعث اعلام هشدار احتمال وقوع سونامی شد.

به گزارش روزگار نو، مردم هنوز از وحشت اين زلزله  در خيابان ها بودند كه پس لرزه اي به قدرت 8.2 در مقياس ريشتر و در نزديك محل زلزله نخست در عمق 16 كيلومتري و در فاصله 615 كيلومتري باندا آچه در ساعت 10 و 43 دقيقه به وقت گرينويچ به وقوع پيوست .

احتمال سونامی در سواحل ایران

شدت اين زمين لرزه ها به اندازه بود كه در سواحل شرقي هند كاملا احساس شد. انستيتو زمين شناسي آمريكا كه اين زلزله ها را ثبت كرد ه است در سراسر سواحل اقيانوس هند هشدار وقوع سونامي را داد.

هنوز از ميزان خسارات و تلفات اين زمين لرزه ها هيچ گزارشي مخابره نشده است اما در باندا آچه مركز استان آچه اندونزي  ، تايلند ، سواحل شرقي هند از ايالات اوريسا و بنگال غربي گرفته تا كرالا و گوا در جنوب هند و نيز جزاير آندامان و نيكوبار به مردم در مورد وقوع سونامي هشدار داده شده است.

احتمال سونامی در سواحل ایران

این در حالیست که در سال 2004  وقوع زلزله‌اي به قدرت 9.3 در مقياس ريشتر در سواحل باندا آچه موجب مرگ بيش از 220 هزار نفر بر اثر سونامي كه پس از آن رخ داد شده بود.

احتمال سونامی در سواحل ایران
ناراحتی مردم پس از وقوع زلزله

از سوی دیگر معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به وقوع زلزله 8.7 ریشتری در جزیره سوماترای اندونزی گفت: امواج ناشی از این سونامی به ایران 
می رسد ولی اثری بر روی سواحل کشور ندارد.

دکتر مهدی زارع درباره زلزله اندونزی گفت: این زلزله در 360 کیلومتری جزیره سوماترا اندونزی در عمق 30 کیلومتری در پهنه فرو رانش در ساعت 13 و 6 دقیقه به وقت تهران رخ داد.

احتمال سونامی در سواحل ایران
ترس مردم و فرار از منطقه

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با بیان اینکه حمله امواج سونامی بر اساس برآوردها در ساعت 5 بعد از ظهر به وقت تهران به سواحل استان آچه اندونزی رسید، اظهار داشت: بر این اساس هشدار عمومی به مردم ساکن در تمام کشورهای ساحل اقیانوس هند داده شده است.

احتمال سونامی در سواحل ایران

زارع از رسیدن امواج ناشی از سونامی به سواحل ایران خبر داد و یادآور شد: بر اساس برآوردها امواج حاصل از سونامی در ساعت 20 امشب به وقت تهران به سواحل جنوب شرقی ایران (چابهار) می رسد.

احتمال سونامی در سواحل ایران

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی نیز با تاکید بر اینکه امواج احتمالی سونامی اثری بر روی سواحل کشور ندارد، اضافه کرد: این زلزله و سونامی بر روی گسل مکران که موجب سونامی در دریای عمان می‌شود ندارد.

وحید چگینی با تاکید بر اینکه امواج احتمالی این سونامی همچنین اثری بر روی سواحل ایران ندارد، خاطرنشان کرد: زلزله و سونامی حاصل از آن از ایران فاصله زیادی دارد و احتمال وقوع سونامی در سواحل ایران منتفی است.

احتمال سونامی در سواحل ایران

چگینی با تاکید بر نصب دستگاه‌های سنجش سونامی در سواحل کشور ادامه داد: در حال حاضر بر اساس مطالعات انجام شده توانایی محاسبه وقوع سونامی احتمالی در سواحل کشور وجود دارد.

چگینی با اشاره به نشانه‌های وقوع سونامی در سواحل جنوبی کشور توضیح داد: در صورت فعال شدن گسل مکران و وقوع سونامی سطح آب دریای عمان به طور ناگهانی کاهش می‌یابد و در نهایت منجر به وقوع زلزله و سونامی در سواحل جنوبی کشور می‌شود.

احتمال سونامی در سواحل ایران
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos