پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه در نوروز در مقابل خوردن شیرینی مقاومت کنیم؟

. وعده‌های غذایی کمرنگ‌تر می‌شود و مصرف تنقلات جایگزین آن می‌شود. وعده صبحانه فراموش می‌شود و نظم وعده‌های غذایی از بین می‌رود.خانواده‌ها به دلیل دید و بازدید‌ها و یا سفر ممکن است کمتر به پخت و پز بپردازند و بیشتر به سوی  غذاهای آماده مانند سوسیس و کالباس و اسنک‌ها روی بیاورند. با از دست رفتن تعادل در مصرف گروههای غذایی در بیشتر خانواده‌ها معمولا مصرف غلات، لبنیات و سبزی‌ها  کمتر شده  و در عوض مصرف قندهای ساده و چربی‌ها افزایش می‌یابد.

همچنین تغییر الگوی غذایی در نوروز ممکن است باعث تغییر ذائقه افراد شود و زمینه عادات غذایی نادرست را در افراد ایجاد کند. در ایام نوروز ممکن است به دنبال مصرف شیرینی و شکلات، ذائقه افراد به شیرینی‌جات تمایل پیدا کند و این مسئله پس از گذشت تعطیلات نیز در آنها پایدار بماند و زمینه یک عادت نادرست و به دنبال آن اضافه وزن را برای افراد ایجاد کند؛ پس، مواظب باشید!

پیشنهاد ما به کسانی که می‌خواهند اندام متناسبی داشته باشند، این است که از همین تعطیلات بهاری شروع کنید.
1-روزانه نیم ساعت را به ورزش اختصاص دهید. خواهید دید با یک ورزش صبحگاهی متناسب با قوای جسمانی خود، روحیه‌ای شادابتر پیدا می‌کنید. سلامت قلب خود را بیمه می‌کنید. وزن کم می‌کنید. عضلات و استخوانهای خود را تقویت می‌کنید.
متاسفانه بسیاری از ما نداشتن وقت را بهانه کرده‌ایم، تا ورزش نکنیم:  «من کارمندم؛ صبح تا عصر سر کارم.» «من دانشجو هستم؛ درسهایم سنگین است.»

دانشجو، کارمند، سالمند و جوان فرقی نمی‌کند. همه ما باید تحرک بدنی کافی داشته باشیم.اگر وقت ندارید، اشکال ندارد. یک کفش مناسب برای خود تهیه کنید. روزانه نیم ساعت تا محل کار و تحصیل خود را با سرعت متوسط پیاده روی کنید. در بسیاری از پارک‌های شهر گروه‌های ورزشی شکل گرفته‌اند. شما می‌توانید، حداقل روزهای تعطیل با مراجعه به پارک محله در این گروه‌های ورزشی شرکت کنید.

اما اگر سنی بیشتر از 40 سال دارید، یکباره ورزش شدید را شروع نکنید. اگر از وضعیت قلبی خود آگاه نیستید، ورزش را با دویدن سبک یا پیاده روی، آغاز کنید و پس از چکاپ پزشک متخصص قلب و اطمینان از سلامت خود، به ورزش‌های سنگین تر مانند کوهنوردی و یا دویدن بپردازید.

تحقیقات نشان داده که ورزش حتی در بیماران قلبی نیز در بهبود وضعیت قلبی مفید است، ولی نوع ورزش‌های توصیه شده در این افراد متناسب با وضعیت قلبی آنهاست.

2- مصرف میوه و به ویژه سبزی را در سال جدید افرایش دهید.
هرگز از یاد نبرید که میوه و سبزی، سرشار از مواد آنتی‌اکسیدان است که با ترکیبات سمی‌و اکسیدان که درطی سوخت و ساز در بدن ایجاد شده یا از محیط به بدن وارد می‌شود مقابله می‌کنند. هرچقدر مصرف شما بالاتر باشد، بهتر از بدن خود در مقابل عوامل سرطانزا، بیماریزا، التهاب زا و حتی  پیری  محافظت می‌کنید.

3- تغییر روغن مصرفی خود را از روغن جامد به روغن مایع را نیز فراموش نکنید.
خوشبختانه امروز با تلاش‌هایی که صورت گرفته است، روغن‌های مایع در دسترس همگان قرار گرفته است. شما می‌توانید با کالابرگ نیز روغن مایع تهیه کنید.
ولی یک نکته را فرامو ش نکنیم! اضافه دریافت چربی‌ها چه مایع و چه اشباع، تبعاتی در پی خواهند داشت. پس ضمن اینکه تلاش می‌کنیم کمتر روغن مصرف کنیم، همان مقدار را هم از روغن مایع مصرف کنیم.
مصرف صحیح روغن را بیاموزیم و به یاد داشته باشیم که روغن‌های مایع مقاومت حرارتی کمی‌دارند و از این میان روغن سویا  کمترین مقاومت حرارتی را داراست.  پس برای سرخ کردن هرگز از روغن‌های مایع  استفاده نکنیم.
برای سرخ کردن و تفت دادن از روغنهای مخصوص سرخ کردن که به این منظور تهیه شده است و مقاومت حرارتی بالایی دارند، استفاده کنیم.
فراموش نکنیم که هرگاه انرژی دریافتی از انرژی مصرفی بیشتر شود، این مابه تفاوت به صورت چربی در بدن ذخیره خواهد شد. حال چندان فرق نمی‌کند که این انرژی اضافه از چه منبعی است.
دو راه وجود دارد: یا باید انرژیِ دریافتی را کنترل کرد و یا انرژی مصرفی را افزایش داد.
 البته بهترین و موثرترین راه این  است که در عین حال که سعی می‌کنید خیلی زیاده روی نکنید، استراحت مطلق در این دوران را نیز کنار گذاشته و به فعالیت بدنی و ورزش  بپردازید.

 برای این منظور :
4- شیرینی و شکلات را دور از دید قرار دهید. وقتی شیرینی روی میز است، طبیعی است که شما هر چند دقیقه یکبار تمایل به مصرف  شیرینی پیدا کنید. در عوض  می‌توانید بشقابی میوه روی میز قرار دهید و مصرف میوه را بالا ببرید که گذشته از اینکه انتخاب کم کالری‌تری است، غنی از ویتامین‌ها نیز می‌باشد و فیبر موجود در آن در ایجاد احساس سیری به شما کمک می‌کند.

5- با عزمی‌جزم تعیین کنید که سهم شما در روز چند عدد شیرینی و شکلات و چقدر آجیل است. سهم خود را کنار گذاشته و بیشتر از آن را طلب نکنید.

6- سعی کنید رودربایستی را کنار بگذارید و در مراسم دید و بازدید بیشتر از حد مجاز تنقلات مصرف نکنید.

7- سعی کنید حال که بخشی از انرژی دریافتی شما از شیرینی و شکلات و آجیل تامین می‌شود انرژی دریافتی خود از طریق وعده‌های غذایی را کاهش دهید.

به این صورت که :
*مصرف غذاهای چرب و سرخ شده  را کاهش دهید. بیشتر از خوراک‌های آب‌پز و بخارپز  استفاده کنید.
شما میتوانید از کدو، هویج،  سیب زمینی، کلم بروکلی و مرغ، خوراکی عالی تهیه کنید که ارزش غذایی بالایی دارد و در عین حال کالری بالایی ندارد.
* تهیه اکثر این خوراک‌ها وقت‌گیر نمی‌باشد و شما میتوانید به مراسم دید و بازدید نیز بپردازید.
* سالاد و سبزیجات بیشتری مصرف کنید.
* فراموش نکنید هر 1 قاشق مرباخوری روغن کمتر در غذا مساوی است با 45 کیلوکالری صرفه جویی در مصرف انرژی!
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos