پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

عدم تمایل سگ ماده به جفت گیریاصلی ترین علت بی رغبتی سگ ماده برای جفت گیری همان طور که در بخش مربوط به دوره های جنسی گفته شد قرار نداشتن حیوان در مرحلۀ جنسی مناسب است. سگ های ماده فقط از اواخر دورۀ پرواستروس تا اواسط دورۀ استروس یعنی 7 تا 12 روز پس شروع بروز علائم فحلی به سگ نر اجازۀ نزدیکی می دهند. در خارج از این زمان که بسته به شرایط می تواند کم و زیاد باشد سگ ماده به هیچ عنوان به اشتیاق سگ نر برای جفت گیری پاسخ مثبت نداده و در صورت اصرار حیوان نر او را با رفتار خشنی از خود دور می کند. ولی در این محدودۀ زمانی نیز بعضی از سگ های ماده تمایلی به جفت گیری ندارند.
عدم تمایل سگ ماده به جفت گیری می تواند به دلایل زیر باشد:

1_ یکی از علل شایع امتناع سگ های ماده از جفت گیری بی تجربگی سگ نر در انجام صحیح جفتگیری است. این سگهای نر که غالبا جوان نیز هست در اثر هیجان زیاد حیوان ماده را کلافه کرده و او را عصبی می کند. اشتباه مکرر در پیدا کردن موقعیت صحیح برای پریدن روی ماده باعث خستگی سگ ماده می شود. پریدن در ناحیۀ صورت سگ ماده، پهلو ها، دست و پا یا عدم هدف گیری درست از جمله خطا هایی است که مانع جفت گیری صحیح شده و پس از مدت کوتاهی با رفتار خشونت آمیز و حاکی از نارضایتی سگ ماده روبرو خواهد شد. در این حالت باید حیوان ماده را کاملا مقید کرد به او پوزبند زده تا سگ نر را گاز نگیرد. سپس شخص دیگری به کمک سگ نر هیجان زده رفته و او را در پیدا کردن موقعیت مناسب کمک کند. در این حالت اگر دخول انجام شود باید تا پایان جفتگیری سگ ماده همچنان مهار باشد و اگر با تمام این شرایط سگ نر همچنان قادر به پیدا کردن محل وارد کردن آلت نشد در آن صورت می توان با دست آلت سگ نر را به طرف مهبل هدایت کرد. اگر باز هم سگ نر توانایی انجام حرکات متناوب جهت خروج اسپرم را نداشت باید از سگ نر دیگری برای این کار استفاده کرد.

2_ گاهی نیز تسلط و توانایی زیاد سگ نری که تجربۀ زیادی در این کار دارد سگ ماده را که تجربۀ اول خود را سپری می کند به وحشت انداخته و باعث فرار او خواهد شد. سگ های نری که بارها جفتگیری انجام داده باشند دیگر به مقدمات کار و آماده کردن ذهنی سگ ماده توجهی نشان نداده و با یک حرکت ناگهانی روی او می پرند. این امر برای بعضی از سگ های ماده ناخوشایند بوده و واکنشی معترضانه از خود نشان می دهند.

3_ همانطور که در مورد سگ های نر نیز گفته شد همنشینی زیاد با انسان ها و معاشرت نداشتن با سگ های دیگر ممکن است باعث بی رغبتی حیوان ماده برای جفت گیری شود. 

4_ ارتباط قدیمی نیز بین دو سگ می تواند تمایل آن ها را به جفت گیری کم کند.

5_ بزرگ بودن و سنگینی سگ نر باعث آزار حیوان ماده شده و گاهی تحمل این وزن زیاد روی پشت حیوان ماده برایش ممکن نیست. سگ های ماده از نزدیکی با سگ های خیلی بزرگ و سنگین وزن امتناع می کنند. 
وجود آسیب های فیزیکی عضلانی، استخوانی و ناهنجاری های ستون فقرات حیوان ماده نیز باعث عدم تحمل وزن سگ نر به علت وارد شدن درد زیاد به هنگام پرش می شود. برای بررسی و در صورت امکان درمان این موارد باید با دامپزشک مشورت کنید.

________________
ترجمه: سارا رنجبر

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos