پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بدترين واكنش به التهابات ارزی

  الف : ورود پليس به بازار ارز ظاهراً به درخواست بانك مركزي و با هدف مبارزه با دلالان بازار ارز صورت گرفته است.

هرچند در هفته‌هاي اخير از بانك مركزي و تيم اقتصادي دولت آنقدر رفتارهاي عجيب و غيرقابل توجيه مشاهده شده كه ديگر هيچ تصميم آنها تعجبي بر نمي‌انگيزد اما بايد پرسيد آيا از مسوولان اقتصادي كشور تصور مي‌كنند با استفاده از پليس مي‌توان نرخ ارز را مهار كرد يا بازار آزاد ارز را از بين برد؟!

اين ديگر از بديهيات است كه وقتي تقاضا و عرضه وجود دارد، ناامن كردن محيط معامله، صرفاً «هزينه مبادله» را افزايش مي‌دهد و منجر به افزايش حاشيه سود فروشنده و نهايتاً افزايش نرخ خواهد شد.

هر چند دولت تصور مي‌كند در سياست جديد ارزي خود، به همه نيازهاي واقعي و مشروع ارز پاسخ خواهد داد اماروشن است كه در عمل، بسياري از نيازهاي ارزي واقعي وجود دارند كه از مسير ديوانسالاري مشكل و پيچيده بانكي قابل تامين نيست و بايد از بازار آزاد تامين شود. ساده‌ترين مثال آن، نياز كساني كه براي سفركاري به خارج مي‌روند و نياز دارند چند هزاردلاري احتياطاً همراه داشته باشند... وقتي بانك مركزي به اين نياز به نرخ ۱۲۲۶ تومان پاسخ نمي‌دهد، اين افراد چاره‌اي ندارند جز اينكه به صرافي‌ها و اگر نشد به دلالان بازار آزاد مراجعه كنند.

وانگهي وقتي قرار باشد برخي واردكنندگان ارز ۱۲۲۶ توماني بگيرند و محصولي وارداتي را در بازار آزاد بفروشند، رانتي قابل وجود خواهد داشت و عده زيادي متقاضي دريافت ارز ۱۲۲۶ توماني و واردات با اين ارز خواهند بود. آيا بانك مركزي مي‌تواند به همه متقاضيان واردات رسمي و قانوني، ارز ۱۲۲۶توماني بدهد؟ البته كه نه!

بانك مركزي وقتي مي‌تواند بگويد بازار در نرخ ۱۲۲۶ تومان تك نرخي شده كه واقعاً به هر متقاضي خريد، ارز بفروشد وقتي چنين كاري نمي‌‌تواند انجام دهد و نيز وقتي عطش خريد ارز براي پس‌انداز و حفظ ارزش پول هنوز وجود دارد، طبيعي است كه هرچقدر هم پليس به خيابان فردوسي و جمهوري اعزام شود باز هم تقاضا و عرضه ارز همديگر را ملاقات خواهند كرد.

براي بيرون كردن تقاضاي اضافي و هيجاني از بازار، استفاده از ماموران ناجا و دستگيري دلالان بدترين راه است چرا كه اولاً در بازار التهاب ايجاد مي‌كند و به خريداران علامت مي‌دهد كه دولت ارز كافي ندارد كه به چماق متوسل شده و در نتيجه هيجان خريد را در بازار تشديد مي‌كند و ثانياً «هزينه مبادله» و مالاً نرخ ارز را بالا‌تر مي برد.

تصميم بانك مركزي براي تعيين نرخ ثابت ۱۲۲۶ توماني براي دلار و سركوب بازار آزاد، پرتاب اقتصاد ايران به ميانه دهه ۷۰ است بايد سال‌ها بگذرد تا نوربخشي پيدا شود تا دوباره ارز را تك نرخي كند. پس لازم است تا دير نشده، نظام ارزي كشور مجدداً به شكل شناور مديريت شده و تك نرخي بازگردد.

البته مديريت اين سيستم در شرايطي كه شايعات و التهاب خريد در بازار وجود دارد، بسيار سخت است و به بكارگيري دقيق مجموعه‌اي از سياست‌ها براي خارج كردن تقاضاي اضافي از بازار ارز نياز دارد. سياست‌هايي كه براي متقاضيان حفظ ارزش دارايي‌هاي نقدي، پيشنهادهايي جذاب‌تر از خريد ارز ارائه كند. و نيز سياست‌هايي كه تقاضاي غير ضروري را نيز محدود يا موقتا از بازار خارج كند نظير افزايش شديد تعرفه واردات بسياري از كالاها و خدمات غير ضروري مانند خودرو و يا افزايش موثر ماليات براي تورها و سفرهاي خارجي.

راه حل مهار بحران ارزي اخير، بكارگيري مجموعه اي از روشهاي سيستمي و نرم افزاريست نه سخت افزاري. اعمال مديريت در سيستم ارزي شناور مديريت شده در شرايط فعلي سخت هست اما از وارد كردن پليس و چماق به بازار ارز بسيار مفيد تر و موثرتر خواهد بود. 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos