Resigzed Image Click this bar to view the full image.
گلدن رتریور Golden Retriever

گلدن رتریور " Golden Retriever " سگی بسیار مهربان ,با وفا و خانواده دوست است.این نژاد همیشه در لیست پر فروش ترین سگ ها قرار داشته است.گلدن رتریور ها معمولا با اعضای خانواده و کودکان رفتاری خوب و مهربان دارند و همچنین این نژاد به دلیل توانایی زیاد در جستجو شکار و باز یابی همراه بسیار خوبی برای شکارچیان است و همچنین این نژاد شناگر بسیار ماهری است.

تاریخ و منشاء گلدن رتریور:

در سال 1800 گلدن رتریور در کشور اسکاتلند محبوبیت زیادی داشت.مردم این کشور گلدن رتریور ها را به دلیل استحکام,هوش و قدرتی که در پیدا کردن شکار در اب و خشکی داشتند تحسین می کردند.در اواخر سال 1800 این نژاد به خوبی در شمال امریکا شناخته شد و در سال 1925 به سگی بسیار محبوب تبدیل شد.

امروزه گلدن رتریور ها همراهان خوبی برای افراد مسن و معلول و نا شنوا هستند و به دلیل هوش و ذکاوت و توانایی یاد گیری بالا,همراهان بسیار خوبی برای همه افراد هستند.گلدن رتریور ها در خانه سالمندان نیز در حال خدمت و کمک به افراد مسن هستند.


ظاهر و اندازه:

گلدن رتریور دارای جثه بزرگ ,جمجمه متوسط و نسبتا گرد و چشمانی به رنگ قهوه ای تیره است.گوش های این نژاد مثلثی شکل و اویزان هستند.لایه زیرین کت حیوان نسبتا متراکم است اما لایه رویی مو ها نرم و ضخیم هستند.همانطور که از اسم این نژاد مشخص است ,پوشش ان به رنگ طلایی است و موهایی که روی ران و سینه سگ وجود دارند معمولا روشن تر هستند.

ارتفاع یک گلدن رتریور بالغ 21 تا 24 اینچ و وزن ان 55 تا 75 پوند می باشد.

 

رفتار گلدن رتریور ها:

گلدن رتریور سگی باهوش,مهربان و بسیار بازیگوش است.این نژاد با غریبه ها و سایر حیوانات خانگی رفتاری دوستانه دارد.گلدن رتریور رفتاری خشن ندارد و دیدبان بسیار هوشیاری می باشد.گلدن رتریور Golden Retriever

رفتار این نژاد با اعضای خانواده:

گلدن رتریور حیوان خانگی بسیار خوبی است که رابطه خوبی با کودکان و سایر حیوانات دارد.اگر فردی تا به حال از حیوانی مراقبت نکرده,گلدن رتریور می تواند اولین حیوان خانگی او باشد اما به این شرط که ان فرد توانایی کنترل و نگهداری از سگی با این قدرت و جثه را داشته باشد.

اموزش دادن به گلدن رتریور:

این نژاد بسیار باهوش است و اموزش ها را خیلی سریع فرا می گیرد.گلدن رتریور شکارچی بسیار ماهری است اما علاوه بر این همراهان بسیار خوبی برای افراد معلول هستند.همچنین این حیوان در تشخیص مواد مخدر,پیدا کردن و کمک به افراد اسیب دیده نیز مهارت دارد.

مراقبت های ویژه از این نژاد:

بیماری های لگن در گلدن رتریور ها شایع است به همین دلیل نباید به ان ها اجازه دهید که بیش از حد معمول شنا کنند.وقتی این نژاد در حال جستجو در جنگل و یا فضای باز می باشد ممکن است موجودات ریز و یا اجسام تحریک کننده وارد چشم ,گوش و بینی سگ شوند به همین دلیل تمیز کردن اجزای صورت (گوش چشم و دهان و...)گلدن رتریور بسیار مهم است.همچنین این نژاد مستعد ابتلا به بیماری های چشمی است.

سعی کنید موهای سگ را حداقل یک بار در روز شانه کنید.موهای این سگ تقریبا پر پشت و بلند هستند و به رسیدگی احتیاج دارند.شانه کردن ریزش موی حیوان را کمتر می کند و همچنین به سالم ماندن مو های سگ کمک می کند.


مترجم:تارا
منبع:petplace