نام: Animal-Rights-Watch-ARW-22211.jpg نمایش: 6 اندازه: 28.3 کیلو بایتدیده بان حقوق حیوانات: اعضای باند سارقان حرفه ای که با شگردی عجیب با دستبرد به دامداریها بیش از ۴۶۰ راس گوسفند سرقت کرده بودند در جریان آخرین دزدی خود به دام افتادند.
به گزارش مهر، اوایل دی ماه امسال ماموران پلیس آگاهی از طریق گزارش های مردمی دریافتند تعداد زیاد گوسفند به طرز مشکوکی در یک سوله حوالی ورامین نگهداری می شود.

در ادامه تیمی از ماموران راهی محل شده و پس از ورود به داخل سوله با ۱۴۰ راس گوسفند روبرو شدند. مردی که از گوسفند نگهداری می کرد به ماموران گفت: یکی از دوستانم در حال بازسازی آغل گوسفندانش است به همین خاطر چند روزی گوسفندانش را به اینجا آورده و من از آنها نگهداری می کنم.
کارآگاهان که به موضوع مشکوک شده بودند به بازرسی محل پرداختند و یک گوشی تلفن همراه پیدا کردند. در حالی که مرد نگهبان مدعی بود گوشی تلفن متعلق به او است همزمان تلفن شروع به زنگ زدن کرد. یکی از ماموران به آن پاسخ داد که مردی از آن سوی خط گفت دیشب دزدان به دامداری او دستبرد زده و ۱۴۰ راس گسفند او را همراه گوشی تلفن همراه سرقت کرده اند.
در ادامه متهم به نام امیر دستگیر و برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شد.متهم در ابتدا سعی کرد با طرح ادعاهای واهی مسیر تحقیقات را تغییر دهند اما سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: من عضو یک باند سرقت خودرو و احشام به نام چوپان دروغگو هستم. پس از شناسایی دامداری ها با چوپان آنجا طرح دوستی می ریختیم. سپس آنها را وسوسه کرده و با پیشنهاد میلیونی می خواستیم در سرقت با ما همکاری کنند.

وی درباره شگردشان گفت: شبانه با کامیون به نزدیکی محل سرقت رفته و سپس کامیون را در محل پرت پارک کرده و با پای پیاده به محل نگهداری گوسفندان می رفتیم. بخشی از دیوار آغل را سوراخ کرده و گوسفندان را از آنجا خارج کرده و به سمت کامیون می بردیم.
با این اعتراف ها کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ورامین سه عضو دیگر این باند را شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
اعضای این باند در ادامه تحقیقات به دستبرد به هشت دامداری و سرقت ۴۶۰ راس گوسفند به ارزش حدود ۱۸۵ میلیون تومان اعتراف کردند.
آنها همچنین به سرقت دو دستگاه نیسان و یک پراید اعتراف کردند که خودروهای سرقتی را برای انتقال به پاکستان به یک قاچاقچی در زاهدان فروخته بودند.