پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

در «پارك ملي دريايي ناي بند» اتفاق افتاد: کشف و ضبط دو پرنده شكاري نادر «بالابان» و «شاهین»

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: دو پرنده شكاري نادر و حمايت شده در سطح جهاني، «بالابان» و «شاهين» توسط ماموران «پارك ملي دريايي ناي بند» كشف و ضبط شد.

به گزارش سبزپرس، اين پرندگان كمياب كه در راس زنجيره غذايي قرار دارند به شدت در معرض خطر قرار گرفته اند و برنامه هاي حفاظتي آنها در سراسر جهان اجرايي شده است.

در گزارشی که از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر منتشر شده آمده است که زنده گيري اين پرندگان يكي از اصلي ترين عوامل نابودي آنها بوده كه با دست آموز شدن اين پرندگان باهوش عملاً از چرخه طبيعي خارج مي شوند و توليد مثل آنها در طبيعت و همچنين بازگشت شان به شرايط سخت طبيعت غير ممكن مي شود.

«كنوانسيون سايتيس» در سال 1973 براي حفظ برخي از گونه هاي در خطر انقراض در برابر بهره برداري بي رويه از طريق كنترل و برقراري محدوديت هايي در تجارت (صادرات و واردات) آنها در واشنگتن تشكيل شد و محدوديت هایي را برای تجارت گونه ها شامل گياهان و جانوران اعم از زنده يا غير زنده يا هر بخش قابل تشخيص يا مشتقات آنها به وجود آورد.

«كنوانسيون سايتيس» با كمك دولت هاي متعهد  با اتخاذ تدابير لازم و سرعت در انتقال اطلاعات به ويژه اطلاعات مربوط به قاچاق گونه هاي ارزشمند و تخلفات كشف شده در مرزها ، موفقيت چشمگيري در زمينه كنترل تجارت و صدور و ورود گياهان و جانوران در خطر انقراض به دست آورده است و براي جلوگيري از قاچاق گياهان و حيوانات، ورود و خروج آنها در هر كشور نياز به كسب «مجوز سايتيس» دارد .

براي جلوگيري از قاچاق اين پرندگان كمياب در قانون جرايم سنگيني براي آن پيش بيني شده است كه هم اكنون اين جرايم براي «بالابان»، «شاهين» و «بحري» یک میلیون و دویست هزار تومان است.

اين پرندگان در زمره پرندگان حمايت شده قرار دارند و به شدت مورد علاقه «قوش بازان» براي شكار «هوبره» هستند و براي حفاظت اين گونه ها، علاوه بر حفاظت از زيستگاه هاي توليد مثلي آنها باید از زنده گيري و خريد و فروش و خروج آنها از مبادي خروجي كشور مانند اسكله ها جلوگيري به عمل آورد./ن.س

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos