پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

یك بازیگر دیگر هم نقاش شد

نمایشگاه نقاشی‌های امیر آقایی ـ بازیگر سینما و تئاتر ـ با عنوان «وضعیت تفكر» از روز جمعه ـ نهم دی‌ماه ـ در گالری «سیحون» برپا می‌شود. این نمایشگاه در حمایت از بیماران سرطانی خیریه بهنام دهش‌پور برپا خواهد شد.

پرویز براتی ـ منتقد و روزنامه‌نگار ـ در یادداشتی بر این مجموعه نوشته است:«نقاشی همیشه از طبیعت و اشتیاق بازنمایی عین به عین آغاز می‌شود. ما مجذوب اشیا، رنگ‌ها و روابطشان می‌شویم با این حال همیشه زمان می‌برد تا به یك درك انتزاعی از رنگ برسیم.

در خط كشیدن هم این امر صادق است، یعنی خود خط كشیدن روی بیننده به طور مجرد تاثیر می‌گذارد. اگر این تجربه رسیدن به انتزاع طی زمان شكل بگیرد، كمك بسزایی به نقاش خواهد کرد. اگر كسی این تجربه را نداشته باشد نمی‌تواند كارش را جلو ببرد. اگر هم پیش ببرد،کار او ضعیف و مكانیكی از آب در می‌آید.»

او معتقد است:«تجربه آزمایی‌های امیرآقایی در نقاشی، به نظر فراتر از ماجراجوی‌هایی معمول بازیگران سینما و تلویزیون در عرصه نقاشی و عکاسی است. مهم‌تر از اینها، انتخاب زبان انتزاع از یک سو و انتخاب فرم دایره از سوی دیگر است که می‌تواند به جسارت این نقاش در انتخاب ترکیب‌بندی تعبیر شود.

نقاشی‌های امیر آقایی به جهت داشتن این دو مشخصه، یکه و منحصر به فرد است. شاید تنها ایراد این نقاشی‌ها در آن باشد که هنرمند از رنگ‌های تیره‌تر کمتر بهره برده و اگر این رنگ‌ها بیشتر بود، دایره‌ها، احساس حرکت را بیشتر نشان می‌دادند.»

براتی در ادامه این یادداشت نوشته است:«آقایی می‌توانست در انتخاب رنگ‌ها دست به کاری بزند که تداعی رنگ‌ها بیشتر شود. همه اینها،نافی جسارت این هنرمند در حرکت به سوی نقاشی انتزاعی و بازی‌های سنجیده با فرم‌های دایره‌ای نیست. یادمان باشد نقاشی یك رفتار هنرمندانه است؛ یک رفتار ضبط شده هنرمندانه. هرگاه این رفتار به شكل مناسب و تاریخ مند شكل گرفت،می‌توان آن را «نقاشی» نام نهاد.

رمزگشایی از نقاشی‌های امیر آقایی چندان پیچیده نیست. او در کنار نقاشی به سرودن هایکو هم دل بستگی دارد. «بیدها در باد» عنوان مجموعه‌ای از هایکوهای منتشر شده اوست. شرق دور هم برایش منبع الهام است، همچنان که ردپای تفکر شرقی را در نقاشی‌های اخیر او هم می‌بینیم.با تماشای نقاشی‌های اخیر امیر آقایی احساس می‌کنیم با یک خوابگرد رو به رو هستیم؛ خوابگردی که آرزوهایش در نقاشی، آنچنان پیچیده نیستند.آرزوهایی انسانی که هر هنرمندی می‌تواند بر آنها تاکید کند، آرزوهایی که تنها و شاید در خواب ممکن شود، آرزوهای بر باد رفته.»

این نمایشگاه روز جمعه ـ نهم دی‌ماه ـ از ساعت 16 تا 20 افتتاح می‌شود و نمایش آن تا 21 دی‌ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 10 تا 18 از این آثار دیدن كنند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos