دیده ابن حقوق حیوانات: شهرداری مشهد بخشی از سگ های بی سرپرست را تکثیر خواهد کرد!به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی منطقه ۹ شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با بیان اینکه سگ‌های ولگردی که از سطح منطقه جمع‌آوری می‌شوند برای تحقیقات، نژادیابی و تکثیر به مراکز مجاز ارائه می‌شوند، اظهار داشت: روزانه سه تا چهار قلاده سگ در سطح این منطقه جمع آوری می‌شود که در دو سال اخیر بالغ بر هزار قلاده سگ جمع‌آوری شده است.
وی ادامه داد: این سگ‌ها پس از جمع آوری توسط اداره دام پزشکی استان نژادیابی شده و نژاد سگ‌های نگهبان و اصیل برای تکثیر و کارهای تحقیقاتی نگهداری می‌شوند و مابقی به روش مرگ آسان و ترحم آمیز معدوم می‌شوند.
ذبیحی هم مرزبودن منطقه ۹ شهرداری با شهرستان ییلاقی طرقبه شاندیز را دلیل اصلی ورود این سگ‌ها دانست و تصریح کرد: وجود سگ‌های ولگرد در منطقه علاوه بر ناامنی، سبب رشد و تکثیر بیماری‌های سالک و و دیگر بیماری‌های واگیردار می‌شود.
وی افزود: در دو سال گذشته بالغ بر یک هزار قلاده سگ جمع‌آوری شده که جمع‌آوری هر قلاده سگ ۲۰ هزار تومان برای شهرداری هزینه دارد.
رئیس خدمات شهری منطقه ۹ شهرداری مشهد ضمن تقدیر از همکاری مردم منطقه گفت: مردم می‌تواند با سامانه پیامک ۳۰۰۰۸۸۰۰۰۹ انتقادات و پیشنهادات سازنده خود را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان به شهرداری منطقه ۹ ارسال کند.
راه حل مشکل سگ های شهری در صورت زیادی تعداد، صرفا کنترل های زیست محیطی و مدیریت زباله هاست. در غیر اینصورت دور باطل آزار و کشتار حیوانات همیشگی خواهد بود.