پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دیدن کویر، با داشتن شناسنامه و نسبت خانوادگی ممکن است

 

گردشگری - طبق مصوبات شورای تامین آران و بیدگل و استان اصفهان، گردشگران باید شناسنامه داشته باشند و نسبت خانوادگی آنها احراز شود تا مجوز حضور در کویر مرنجاب را بگیرد

 

امید سلیمی بنی: شورای تامین شهرستان آران و بیدگل در مصوبه ای پرسش برانگیز، دیدن کویر را برای گردشگران دارای ضوابطی کرده که مبنای قانونی این ضوابط، مشخص نیست. 
از حدود یک ماه پیش و طبق مصوبه شورای تامین، اگر کسانی قصد دیدار از کویر مرنجاب، را دارند، باید با خود شناسنامه داشته باشند تا رابطه خانوادگی آنها احراز شود. هرچند مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان هم می گوید در موضوع بستن کویر به روی تورهای گردشگری، شورای تامین استان اصفهان ورود پیدا کرده که اعضای آن نیروی انتظامی، فرمانداری و دادستانی است.
کویر مرنجاب از شمال به دریاچه‌ی نمک آران و بیدگل، از غرب به کویر مسیله و دریاچه‌های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بندریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان محدود می‌شود.
به گفته سرپرست اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل، افراد و تورهای مسافرتی که قصد دارند به کویر مرنجاب سفر کنند باید با داشتن مجوز و ارائه‌ی شناسنامه و مشخص بودن نسب خانوادگی افراد به این منطقه‌ی گردشگری بروند. 
عباس متولی به ایسنا توضیح داده: "براساس مصوبه‌ی شورای تأمین شهرستان آران و بیدگل مقرر شده است تا از ورود تورهای گردشگری بدون مجوز به کویر مرنجاب جلوگیری شود."
این محدودیتها در حالی اعمال می شود که اواسط هفته جاری، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار امیدواری کرد این سازمان بتواند با جذب گردشگران خارجی، خصوصا از منطقه شرق آسیا، رونق دوباره ای به گردشگری در ایران ببخشد. اکنون این سئوال پیش می آید که آیا گردشگران خارجی هم که قصد دیدن کویر مرنجاب را داشته باشند، باید با شناسنامه و احراز رابطه خانوادگی وارد این منطقه شوند؟
ناگفته پیداست احراز چنین رابطه ای برای گردشگران خارجی محال است و در صورت ممکن بودن، موجب رنجش آنها و حذف ایران از لیست کشورهایی می شود که تمایل به دیدن آنها دارند، پس دلیل این مصوبه چیست؟ پرسش دیگر آنکه آیا شورای تامین یک شهرستان، جایگاه قانونی و حقوقی برای وضع چنین ضوابطی برای گردشگران را دارد؟
 

پلیس همچنان در ورودی کویر مستقر است
سرپرست اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل، از ایجاد ایست بازرسی توسط نیروی انتظامی در منطقه‌ی کویر مرنجاب خبر داده و تاکید کرده هدف از این کار ساماندهی گردشگران با استقرار "ایست و بازرسی" است تا از ورود افرادی که رفتاری خلاف شئونات اسلامی دارند، جلوگیری می‌شود.
به گفته متولی، منکراتی که برخی گردشگران انجام می دهند از اعمال خلاف شرع گرفته تا آسیب به طبیعت منطقه، باعث تصویب چنین مصوبه ای شده است: "متأسفانه در منطقه‌ی گردشگری مرنجاب شاهد حضور افرادی هستیم که با مصرف مشروبات الکلی و انجام اعمال ناشایست و ایجاد سر و صداهای ناهنجار موجب برهم ریختن آرامش مسافران و خانواده‌ها می‌شوند، به‌گونه‌ای که خانواده‌ها به اجبار برای حفظ جان خود تا صبح در بیدار می‌مانند. به همین دلیل، برای ایجاد آسایش و امنیت برای گردشگران از این پس، از ورود تورهای بدون مجوز به منطقه جلوگیری خواهد شد."
به گفته این مقام مسئول، گردشگران به طبیعت منطقه نیز آسیب زده اند: "گردشگران با شکستن درختچه‌های کویری و آتش زدن آن‌ها که نمونه‌های نادر این منطقه هستند، سبب شده‌اند که محیط زیست این منطقه‌ی گردشگری به خطر بیافتد. اداره‌ی منابع طبیعی این شهرستان اظهار کرده است که با تورهایی که سبب تخریب محیط زیست منطقه می‌شوند، برخورد جدی خواهد داشت و علیه آن‌ها به مراجع قضایی شکایت خواهد شد."
این مدیر حوزه گردشگری همچنین از "زباله" ریختن گردشگران نیز شکوه کرده: "ریختن زباله در کویر که امکان جمع‌آوری آن مشکل است، سبب شده است تا شاهد صحنه‌های زشت و زننده‌ای در فضای کویر و دریاچه‌ی نمک باشیم."

گفتنی است هفته گذشته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، قول داد در رایزنی با مقامات استانی، موضوع را بررسی کند، ولی هنوز تغییری در محدودیتهای گردشگری در کویر مرنجاب ایجاد نشده است.

 

45/233 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos