پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آموزش حمام كردن گربه‌ها و بچه گربه‌ها (ترجمه)


آموزش حمام كردن گربه‌ها و بچه گربه‌ها (ترجمه)


گربه‌ها و بچه گربه‌ها كمتر به حمام كردن احتياج دارند، به اين دليل كه آنها اغلب خودشان را تميز ميكنند. با اين حال، گاهي گربه‌ يا بچه گربه‌ شما احتياج به حمام كردن دارد،‌ مخصوصا اگر او كثيف باشد يا براي درمان كك‌ها يا بيماريهاي پوستي حمام كردن نياز باشد.

از آنجا كه اكثر كساني‌كه گربه دارند ميدانند كه حمام كردن گربه آسان نيست، به همين دليل در اينجا چند نكته كه فرايند حمام كردن را آسانتر ميكند آورده شده است.
آماده كردن وسايل مورد نياز


قبل از شستشو ملزومات را آماده كنيد. شما شامپوي مخصوص گربه نياز داريد، در صورتي كه براي درمان كك‌ و بيماريهاي پوستي شستشو را انجام ميدهيد، شامپوي مخصوص درمان را كه دامپزشكتان معرفي كرده را تهيه كنيد. 

همچنين بخشي يا تمامي موارد زير را احتياج داريد:

- حوله بزرگ با قدرت جذب بالاي آب
- سردوشي (متحرك) يا وسيله يا ظرفي براي آبكشي
- شانه، براي نظافت موها قبل و بعد از حمام
- ناخن‌گير، به اين دليل كه بهترين زمان براي كوتاه كردن ناخن‌ها بعد از حمام است


قبل از اينكه سعي كنيد گربه يا بچه گربه را درون حمام بياوريد فضا را آماده كنيد. از سينك بزرگ (يا چيزي مشابه آن) يا وان حمام استفاده كنيد. اطمینان حاصل کنید که آب خیلی گرم یا خیلی سرد نیست. لباسي مناسب كه فقط شما را از خراشيده شدن حفظ كند بپوشيد.ممكن است احتياج به كمك كسي براي نگهداري گربه در هنگام شستشو داشته باشيد. البته اين امكان وجود دارد كه به تنهايي گربه را حمام كنيد اما كمي سخت‌تر است.


پشت گردن گربه‌تان را با يك دست نگهداريد و قسمتهاي ديگر بدن را با دست ديگر بشوييد.به خاطر داشته باشيد، وقتي گربه‌ي خود را در آب قرار ميدهيد، او هر كاري براي فرار كردن انجام خواهد داد، پس آماده‌ي مهار كردن تقلا و دست و پا زدن او باشيد.حمام كردن گربه‌


گربه خود را از سر تا دم خيس كنيد. بهتر است كه آب را از بالا روي او بريزيد تا اينكه سعي كنيد او را در آب فرو كنيد. همينطور او را با كف شامپو بشوييد و سپس كاملا او را با آب شستشو دهيد. 


اگر شما شامپويي كه خاصيت دارويي دارد را استفاده ميكنيد حتما آن را طبق دستورالعمل داده شده استفاده كنيد. برخي از شامپوهاي دارويي نياز دارند كه 5 تا 15 دقيقه قبل از شستشو با آب روي موها بمانند.

شستشو با آب به طور كامل بسيار مهم است به اين دليل كه باقيمانده شامپو ممكن است موجب تحريك و سوزش پوست شود و حتي خورده شدن آن هنگاميكه گربه خودش را تميز ميكند نيز ميتواند سبب اذيت او شود.


شستشو با آب همچنين ممكن است موجب برطرف شدن كك‌ها و كنه‌ها يا براي مدتي بي حركت نگه داشتن آنها شود(بدون كشتن). 
خشك كردن گربه


بعد از شستن و آبكشي گربه‌تان، به آرامي آب روي موها را بگيريد. سپس، حوله‌اي نرم و بزرگ با قدرت جذب بالاي آب به او بپيچيد. او را به آرامي خشك كنيد. اگر او خيلي مضطرب و ناراحت نيست، در اين مرحله شما ميتوانيد موهاي درهم و به هم پيچيده‌‌اش را شانه كنيد؛ در غير اين صورت تا زماني كه او آرام شود صبر كنيد.

در مورد خشك كردن گربه با استفاده از سشوار محتاط باشيد. بعد از حمام بلافاصله از سشوار استفاده نكنيد. بيشتر گربه‌ها از شكل و صداي سشوار وحشت دارند. سعي كنيد سشوار را در زمان ديگري به او نشان دهيد و ببينيد كه عكس‌العمل گربه‌تان به صدا و حرارت آن چيست؛ اگر نترسيد در صورت تمايل ميتوانيد براي خشك كردن گربه‌تان از سشوار استفاده كنيد.ترجمه: خاله‌ي شاني 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos