پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انتقاد پلیس فتا از همکاری بانک و پست در انتقال کالای ضد فرهنگی به درب منازل

 

ایسنا : در نشستی که با موضوع آسیب‌ها و هشدارهای فضای مجازی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد سیدمحسن میربهرسی با اشاره به آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی اظهارکرد: درشرایطی که در فضای مجازی با یک میلیارد و نیم انسان برخورد داریم باید ملاحظات ایمنی را رعایت کنیم. به عنوان مثال فیسبوک دارای 700 میلیون مشترک است که در آن رفتارهای افراد را می‌توان دنبال کرد و مورد سوءاستفاده قرار داد. زیرا در حالی که به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی در ایران بیشتر از دیگران است رمال‌ها هم می‌توانند از این اطلاعات شخصی سواستفاده کنند.


میربهرسی ادامه داد: ضریب نفوذ به تلفن ثابت در ایران 34 درصد و به تلفن همراه 2 درصد است که مسئولان کشور با بسترسازی راه‌های مناسب به دنبال طی کردن این تفاوت فاصله‌ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه مردم نسبت به تهدیدهای فضای مجازی آشنایی ندارند گفت: وقتی مبلغی از حساب هموطنان کم می‌شود این را یک اختلال سیستم بانکی می‌دانند و با این عدم‌آگاهی نمی‌دانند که باید به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه کنند. حتی رسانه‌ها با وجود این شرایط به هیچ وجه به این مقولات نمی‌پردازند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا با اشاره به نظر کارشناسان مبنی بر اینکه ضریب نفوذ به اینترنت در آمریکای شمالی بیش از 75 درصد و امارات نزدیک به این رقم است، گفت: کارشناسان معتقدند ضریب نفوذ به اینترنت در ایران 43 درصد است که حتی به نظرم این ضریب در کشور کمتر نیز هست.

میربهرسی اظهارکرد: زمانی که در کشور تجارت الکترونیک وجود نداشت از پایانه‌های ATM هیچ جرمی در این بستر رخ نمی‌داد اما وقتی این دستگاه‌ها ایجاد شدند بستر این نوع جرایم هم فراهم شد.

 

وی درباره انگیزه‌های جرایم سایبری گفت: 80 درصد جرم‌های سایبری با رویکرد اقتصادی و با انگیزه‌های مالی رخ می‌دهد و بیش از 96 درصد از افراد آنلاین دنیا حداقل یک بار در معرض جرایم اینترنتی بوده‌اند که 80 درصد قربانیان آنلاین بین 18تا 31 سال سن داشتند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا با بیان اینکه جرم از بین نمی‌رود بلکه منتقل می‌شود افزود: شکل سنتی جرم به شکل مدرن منتقل می‌شود. برای مثال اگر یکی از جرایم فروش دستگاه جاسوسی، دوربین و سیستم شنود باشد.این دستگاه‌ها در فضای مجازی تبلیغ و خرید و فروش می‌شود. بنابراین مجرم بدون این که رویت شود آن را به فروش می‌رساند.

 

وی ادامه داد: برخی سایت‌ها در عرض 48 ساعت کالای ثبت نشده را به منزل شما می‌رسانند. بنابراین سوال پیش می‌آید که این کالاهای ضدفرهنگی از طریق پست چگونه منتقل و همچنین مسایل مالی آن از طریق بانک‌ها انجام می‌شود.

 

میربهرسی با اشاره به رویکرد پلیس فتا اظهارکرد: رویکرد پلیس فتا یک رویکرد اجتماعی است به این معنی که هر چیزی که منجر به وجود آمدن احساس تهدید در مردم بشود پلیس فتا سعی می‌کند از طریق فرایندی این احساس امنیت را ایجاد کند.

وی در مورد فروش کالاهای بهداشتی و پزشکی در فضای سایبری گفت: این کالاها از مبادی سازمان نظام پزشکی و سازمان‌های بهداشت و درمان عبور نکرده‌اند و صلاحیت لازم را ندارند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به رسیدگی به پرونده‌های کالاهای غیرمجاز تبلیغ شده در فضای مجازی گفت: رسیدگی به پرونده‌های کالاهایی که از سازمان‌های نظام پزشکی عبور نکرده‌اند در ایام اخیر در جغرافیای بین‌المللی با موضوعیت تهدیدات خرید و فروش دارو صورت گرفته است که به طور مستقیم به بهداشت مردم دنیا ارتباط داشت و همزمان در 84 کشور دنیا این عملیات انجام شد که بازتاب‌های بین‌المللی آن نیز به زودی مطرح خواهد شد.

میربهرسی یکی دیگر از آسیب‌های فضای مجازی را اعتیاد کودکان به این فضاها عنوان کرد و گفت: اعتیاد به چت در شرایطی که فرد بعد از قطع ارتباط دچار بیماری‌های روحی می‌شود از دیگر آسیب‌های فضای مجازی است.

 

وی افزایش نرخ چاقی و تبلیغ داروهای غیرمجاز نظیر داروهای ترک اعتیاد از دیگر آسیب‌های فضای مجازی دانست و گفت: همین تهدیدات باعث ممانعت خانواده از ورود کودکان به فضای مجازی می‌شود و لازم است در این زمینه نیز با 11 میلیون دانش‌آموز صحبت شود. زیرا عدم شناخت از این فضا مانع آموزش دهی والدین به فرزندان نیز می‌شود.

 

به گفته میربهرسی یکی از تجارت‌های که با نرخ بسیار بالا انجام می‌شود تجارت جذب مغزهاست که این نوع سواستفاده در کشورهای در حال توسعه منجر به عدم توسعه اجتماعی متناسب در دنیا شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا ادامه داد: در این فضا هویت مجرم پنهان است وبه همین لحاظ احساس امنیت می‌کند برای مثال درآمد سایت‌های شرط بندی فوتبال ماهیانه 6 میلیارد تومان است بنابراین جرم‌ها در این فضا جرم‌های کلان است و هویت اصلی مجرم در فضای مجازی ایران مخفی است.

وی دلیل زیادبودن این جرم‌ها را عدم توسعه اجتماعی ایران متناسب با دنیا عنوان کرد و گفت: بیشترین میزان جرایم در سال‌های اخیر مربوط به برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی است. مجرمان این فضا به دلیل احساس امنیت زمان زیادی را صرف می‌کنند حتی بیشترین پرونده‌های موجود در این خصوص مربوط به هک ایمیل یا سواستفاده از خطوط ADSL است که از این طریق فرد به اطلاعات شخصی نیز دسترسی پیدا می‌کند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا با اشاره به کلاهبرداری‌های یارانه‌ای گفت: برخی صفحه خود را شبیه سایت بانک طراحی می‌کنند و با اخذ رمز کارت اعتباری حساب کاربر را تخلیه می‌کنند و از این طریق مبالغ زیادی را اخذ می‌کنند که این اتفاق نهایتا منجر به بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون کلاهبرداریهای کارت به کارت بانکی بسیار زیاد شده است افزود: یکی از جدیدترین پرونده‌ها نیز فروش اطلاعات به مراکز رقیب طالب اطلاعات هستند و از دیگر جرایم نیز جرایم علیه مقدسات اسلامی است که مخالفان نظام اسلامی به این جرایم و جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی روی آورده‌اند.

معاون پلیس اجتماعی پلیس فتا گفت: از طریق «ترمینیشن» نیز این امکان داده شده است که بدون نیاز به مخابرات با خارج از کشور ارتباط برقرار بشود که آسیب‌های این نوع ارتباط شنود مکالمات خارجی است.

 

وی افزود: جعل رایانه‌ای از دیگر سواستفاده‌های فضای مجازی برای به کارگیری اسناد علیه افراد است که با تغییر داده‌های دیجیتالی از طریق هویت‌های پنهان اسنادی را منتشر می‌کنند که نهایتا منجر به بی‌اعتمادی مردم نسبت به سیستم دولتی می‌شود.

 

میربهرسی با بیان اینکه هکرها هر 39 ثانیه یکبار یک کامپیوتر را مورد حمله قرار می‌دهند افزود: تاکنون 222 هزار ویروس رایانه‌ای شناخته شده وجود دارد که منجر به عوض کردن کامپیوتر در 108 میلیون خانواده شده است.

وی اظهارکرد: همچنین نرم‌افزارهایی وجود دارد که با یک تماس موبایل می‌تواند موبایل شما را مورد کنترل قرار دهد و از طریق موبایلتان فیلم و عکس بگیرند یا به عنوان یک وسیله شنود استفاده کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا دیگر آسیب‌های فضای مجازی را کاهش احساس مسئولیت اجتماعی، تغییر شکل کوچ و قماربازی‌های اینترنتی عنوان کرد و هشدار داد: کاربران ترجیحا از کاراکترهای ترکیبی استفاده کنند و یوزرنیم و پسوورد خود را ثابت نگه ندارند و همچنین هنگام پرداخت‌های اینترنتی توجه داشته باشند که آدرس سایت اینترنتی بانک مورد نظر دقیقا آدرس اینترنتی اصلی خود بانک باشد و به یاد داشته باشند که برای مجرمان هیچ اطلاعاتی ارزشمندتر از عکس‌ها و ویدئوهای شخصی شما نیست.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos