پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مولتی سپس مولتی سپس (multiceps multiceps) و مولتی سپس سریالیس (multiceps serialis)مولتی سپس مولتی سپس و مولتی سپس سریالیس کرم های نواری تنیایی رودۀ کوچک سگ هستند. کرم نواری مولتی سپس مولتی سپس 100_40 سانتی متر طول دارد و طول مولتی سپس سریالیس بالغ به بیش از 72 سانتی متر می رسد. اسکولکس هر دو کرم نواری دو ردیف قلاب روستلومی دارد.

 

مولتی سپس سریالیس


قطر تخم های
مواتی سپس مولتی سپس 37×29 میکرون است. تخم های مولتی سپس سریالیس بیضی شکل و ابعاد آنها 30_29×34_31 میکرون می باشد. هر دو نوع تخم یک انکوسفر با سه زوج قلاب دارند. تخم این کرم های نواری همانند سایر تنیاها شبیه تخم اکی نوکوس است.
نوزاد
مولتی سپس مولتی سپس و مولتی سپس سریالیس، سنوروس (Coenurus) می باشد و به ترتیب در گوسفند و خرگوش به عنوان میزبان واسط یافت می شوند. سنوروس سربرالیس (C.cerebralis) نوزاد مولتی سپس مولتی سپس و سنوروس سریالیس (C.serialis) مرحلۀ نوزادی مولتی سپس سریالیس است. این نوزاد یک کیسۀ پر از مایع است که در سطح دیوارۀ داخلی آن تعداد زیادی اسکولکس به درون خود فرو رفته، چسبیده اند. سنوروس در داخل بافتهای میزبان های واسط یافت می شود. به ازای هر سنوروس که به وسیلۀ سگ خورده می شود، چندین کرم بالغ در روده به وجود می آید.
گوسفند میزبان واسط
مولتی سپس مولتی سپس است و با خوردن تخم های تنیایی یا جنین شش قلابی که اغلب در مدفوع سگ یافت می شوند، آلوده می شوند.


جنین شش قلابی پس از خروج به بافت عصبی (مغز یا نخاع) مهاجرت می کند و در این اندامها به سنوروس تبدیل می شود. حضور این کیسه های بزرگ در مغز یا نخاع شوکی گوسفندان علایم عصبی ایجاد می نماید. مرحلۀ نوزادی
مولتی سپس مولتی سپس که سنوروس یربرالیس نامیده می شود کیسه ای پر از مایع است که اسکولکس ها تک تک به دیوارۀ داخلی آن می چسبند و ممکن است پنج سانتی متر ثطر داشته باشد. ممکن است صاحبان دام اندامهای آلوده را در اختیار سگ قرار دهند. در این حالت چندین کرم نواری بالغ در رودۀ سگ به وجود می آید. شناخت گوسفندان به عنوان منشاء آلودگی و جلوگیری از شکار یا خوردن لاشه یا اندامهای آلودۀ گوسفند برای دامپزشکان ضروری است.
خرگوش میزبان واسط
مولتی سپس سریالیس است و با خوردن تخم تنیایی یا جنین شش قلابی که اغلب در مدفوع سگ یافت می شود، آلوده می گردد. نوزاد پس از خروج از تخم به بافت های زیر جلدی خرگوش مهاجرت می کند و به سنوروس تبدیل می شود. حضور این کیست ها در بافت های زیر جلدی خرگوش در کاهش حرکت حیوان موثر است و شکار خرگوش را بوسیلۀ شکارچیان راحت می نماید. نوزاد مولتی سپس سریالیس به شکل کیسۀ پر آبی است که سنوروس سریالیس نامیده می شود و ممکن است بیش از 4 سانتی متر قطر داشته باشد. سگ با شکار خرگوش آلوده، به انگل مبتلا می شود. اندامهای آلوده ممکن است به وصیلۀ صاحبان شکارچی در اختیار سگ قرار گیرند. به ازای هر سنوروس خورده شده چندین کرم بالغ در رودۀ کوچک سگ به وجود می آید. شناخت خرگوش به عنوان منشاء آلودگی این کرم و اطلاع از راههای جلوگیری از خوردن لاشه یا اندامهای خرگوش به وسیلۀ سگ برای دامپزشکان ضروری است.
ادامه دارد...

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos