پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سازمان های مردم نهاد اعتراض کردند: تخريب منطقه امن اشترانكوه با ساخت سايتهاي پرورش ماهي

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: چند سازمان های مردم نهاد و حامی محیط زیست به خاطر ساخت ساز بي رويه سايت هاي پرورش ماهي در جوار منطقه امن اشترانكوه ( زون اصلي اشترانكوه) به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و كميسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي نامه نوشتند و خواستار توقف صدور مجوز برای راه اندازی سایت های پرورش ماهی در این منطقه شدند.

 

به گزارش سبزپرس، انجمن زيست محيطي برگ سبز زاگرس»،«انجمن زيست محيطي گهرسبز دورود» و «خانه كوهنوردان دورود» طی نامه ای به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و كميسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي  از نابودي منطقه حفاظت شده اشترانكوه با گسترش سايت هاي پرورش ماهي در منطقه امن اشترانكوه گلایه کردند و خواستار نجات این منطقه حفاظت شده از آسیب های زیست محیطی شدند. در این  نامه آمده است:

رياست محترم كميسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي

رياست محترم سازمان محيط زيست كشور جناب آقاي دكتر محمدي زاده 

با سلام و احترام 

همانطور كه استحضار داريد منطقه حفاظت شده اشترانكوه به وسعت تقريبي 104000 هكتار در بخش مركزي سلسله جبال زاگرس و در شرق لرستان واقع شده است و شهرهاي دورود ، ازنا و اليگودرز در امتداد اين رشته كوه قرار گرفته اند. اين منطقه به دليل برخورداري از شرايط خاص اكولو‍ژيك، ويژگي هاي توپوگرافي و پتانسيل هاي زيستي ( گياهي و جانوري) در سال 1349 به عنوان منطقه حفاظت شده و تنها بانك ژني زاگرس شناخته شده است و هم اكنون اين منطقه گسترده و كوهستاني با كمتر از 15 نفر محيط بان و 3 موتو سيكلت و 1 خودرو حفاظت مي شود.

 در حال حاضر به علت تخريب هاي گسترده از جمله ساخت ساز بي رويه سايت هاي پرورش ماهي در جوار منطقه امن  ( زون اصلي اشترانكوه) عملا اين سرمايه ملي و جهاني از حالت حفاظت شده درحال خارج شدن مي باشد، به صورتيكه به علت صدور مجوزهاي فله اي و غير كارشناسانه از سوي اداره كل شيلات لرستان در بي توجهي مطلق اداره كل منابع طبيعي استان لرستان و امور اراضي جهاد كشاورزي استان و امور آب استان و ديگر سازمان هاي ذيربط عملا اين منطقه با سو استفاده از خلاهاي قانوني در امر حفاظت از منابع طبيعي، توسط تعدادي از فرصت طلبان و سودجويان به تصرف درآمده و رودخانه گهررود اين شريان اصلي اشترانكوه و دره زيباي نگاه ( منطقه امن اشترانكوه) و مناطق تي (ti) و عمارت كاملا در حال نابودي مي باشد تا جاييكه تا كنون دهها سايت پرورش ماهي در بستر رودخانه گهررود در كمال آرامش ساخته و يا در حال ساخت و ساز مي باشد. 

قابل ذكر است هم اكنون در اين منطقه محدود، دو سايت بزرگ پرورش ماهي در حدود 2000 تن به اهالي منطقه واگذار شده است لذا صدور مجوز جديد در منطقه جاي بسي سوال دارد. حال با عنايت به اين وضعيت تكان دهنده و عليرغم تلاش هاي حاميان محيط زيست و محيط بانان علنا بايد شاهد حذف منطقه حفاظت شده در زماني كمتر از يك سال باشيم و در اين مدت نيز در منطقه اشترانكوه چندين بيشه منحصر به فرد و چشمه ها و جندين هكتار از جنگل ها و مراتع و ... به منظور ساخت چندين سايت پرورش ماهي به صورت كامل از صحنه روزگار حذف گرديده اند كه از جمله مي توان بيشه تيان، رودخانه دره اسپر، رودخانه ماربره، رودخانه گهررود، بيشه كمندان و دهها چشمه بزرگ و كوچك را نام برد. 

در پايان ما امضا كنندگان ذيل از شما متوليان امرخواهشمنديم براي نجات اين منطقه حفاظت شده و حل خلاهاي قانوني موجود، در اسرع وقت دستورات لازم را مبذول فرماييد.

/م.ن                                                                                                     

 

 تخريب منطقه امن اشترانكوه با ساخت سايتهاي پرورش ماهي

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos