پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور: از خانواده مقتول طلب مغفرت داریم

سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور معتقد است سازمان حفاظت محیط زیست و محیط بان به خاطر قتلی که اتفاق افتاده است مقصر هستند ، سازمان مقصراست چون آموزش های لازم را به محیط بان جوان و تازه کار خود منتقل نکرده بود اما ازخانواده مقتول تقاضا داریم که رضایت دهند و از انها طلب مغفرت می کنیم.

 

سرهنگ حمید رضا خیلدار در نشست خبری که در مشهد برگزار شد، گفت: محیط بانی که اکنون به اعدام محکوم شده است که در کشته شدن جوانی که به او تیراندازی کرده است، مقصر اصلی نیست بلکه تشکیلاتی که به او آموزش های لازم را ارائه نکرده است، گناهکار است. 

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه محیط بانان باید آموزش ببینند، تصریح کرد: با توجه به اینکه یگان حفاظت در سازمان حفاظت محیط زیست راه اندازی شده است، برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای آموزش محیط بانان است . 
 او با اشاره به اینکه افراد جدید الورود به کار محیط بانی باید اول آموزش ببینند، بعد به خدمت گرفته شوند، ادامه داد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به آموزش محیط بانان تاکید جدی دارند و در سه چهار ماهی که من به سازمان حفاظت محیط زیست آمده ام 4 دوره آموزشی برای  محیط بانان برگزار کرده ایم. 
خیلدار اظهار کرد:با تلاشی که انجام شده است، پادگان نظامی شهید چمران ناجا که از پادگان ها ی درجه یک ناجا است را  در اختیار محیط بانان قرار داده این تا آنها آموزش های لازم را دریافت کنند و سطح تیر اندازی شان ارتقا پیدا کند و همچنین قانون به کار گیری سلاح هم به آنها آموزش داده می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: باید به محیط بانان آموزش داده شود که به هر کسی که وارد اراضی ملی می شود نباید شلیک کنند و اگر فرد متخلف سلاح به همراه داشت هم فقط با رعایت قانون به کار گیری سلاح می توان شلیک کرد. 
 او توضیح داد: بر اساس قانون به کارگیری سلاح باید ابتدا سه بار ایست داده شود، بعد تیر هوایی شلیک شود و در صورتی که متخلف تسلیم نشد د رآن صورت باید به پای او شلیک شود نه اینکه  از همان ابتدا قلب متخلف را نشانه گرفت.
خیلدار ادامه داد: برای مجرمانی که در داخل شهرها، امنیت شهروندان را به خطر می اندازند هم قانون به کار گیری سلاح مورد استفاده قرا می گیرد و ماموران انتظامی هم بدون قاعده و قانون به مجرمان شلیک نمی کنند.
  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درباره محیط بان دنایی که به قصای محکوم شده است، گفت:  متاسفانه  این محیط بان جوان اشتباه کرده است و ما باید این مساله را بپذیریم. او جوان و کم تجربه بوده است. قضات دیوان عالی کشور هم برای او حکم قصاص صاد رکرده اند، چون حق با خانواده مقتول است.
او توضیح داد: فردی که محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست به او شلیک کرده است اصلا شکارچی و متخلف نبوده ، بلکه از یک خانواده فرهنگی بوده که به همراه شکارچیان به منطقه آمده  و نباید به او شلیک می شد.
 
سازمان حفاظت محیط زیست و  محیط بان هر دو مقصر هستند
خیلدار گفت: سازمان حفاظت محیط زیست  و محیط بان به خاطر قتلی که اتفاق افتاده است مقصر است، چون آموزش های لازم را به محیط بان جوان  و تازه کار خود منتقل نکرده بود.  به این محیط بان جوان آموزش های لازم در رابطه با قانون به کار گیری سلاح ارائه نشده بود. بناب راین ما تمام تلاش خود را می کنیم که او را از حکم قصاص رهایی دهیم. 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه حکمی که صادر شده قانونی است و قضات دیوان عالی کشور صاحب نظران حقوق محسوب می شوند، گفت: وظیفه ما این است که از خانواده مقتول رضایت بگیریم. محیط بان اشتباه کرده است اما ما ا زخانواده مقتول تقاضا داریم که رضایت دهند و ا زانها طلب مغفرت می کنیم.
او با اشاره به اینکه در تشکیلات نیرو ها ی  نظامی حتی کسانی که 28-29 سال هم سابقه خدمت دارند ، باز هم باید در کلاس ها ی اموزشی شرکت کنند و برخی از آموزش ها ماهیانه تکرار می شود، گفت: تکرارآموزش در جایی که سلاح در میان است بسیار اهمیت دارد. و محیط بانان هم باید به طور مداوم تحت آموزش قرار گیرند تا دیگر چنین مشکلاتی ایجاد نشود.
خیلدار تصریح کرد: وقتی یک محیط بان مسلح می شود با کوچک ترین اشتباه ممکن است جان دیگری را بگیرد و خودش را هم به کشتن بدهد. بنابر این تشکیل یگان حفاظت  و ارائه آموزش های مورد نیاز به محیط بانان برای سازمان حفاظت محیط زیست امری بسیار مهم است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: تشکیل یگان ها مهم ترین  حسنی که دارد این  است که نیروهای مسلح تحت نظارت فرمانده کل قوا قرار می گیرند و تحت  نظارت و آموزش هستند.
او با بیان اینکه یگان سازمان حفاظت محیط زیست حدود یک سال است که تشکیل شده است و ما در کوتاه ترین زمان ممکن سعی کردیم ساختار پیشنهادی را به تصویب ناجا برسانیم، گفت: ساختار پیشنهادی ما در ناجا تصویب شد و به وزارت کشور ارسال شد . وزارت کشور هم با برسی هایی که انجام داد، 7 ایراد به این ساختار داشت که ما هفته گذشته ایرادات را هم برطرف کردیم و مجددا ساختار را به وزارت کشور ارائه کردیم و امیدوار هستیم هر چه زودتر این ساختار پیشنهادی به تصویب برسد. 
 
هزار سرباز محیط بان در اختیار سازمان قرار داده می شود
خیلدار در رابطه با سربازمحیط بان گفت: بر اساس قانون ستاد کل  نیروهای مسلح ، گاردهایی که قرار است یگان تشکیل دهند تا قبل از اینکه ساختارشان به تصویب برسد، سهمیه سرباز به آنها داده می شود تا ماموریت هایشان انجام شود. 
 او ادامه داد:  تا ساختار پیشنهادی یگان حفاظت محیط زیست هم  تصویب شود ، قرار است هزار سرباز به عنوان سرباز محیط بان به کار گرفته شوند که امیدورایم هرچه زودتر این تعداد سرباز در اختیار سازمان قرار داده شود. 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی محیط بانان ما این است که ساعت کاری شان بسیار زیاد است و از حقوق و مزایای کمی برخوردار هستند، گفت: بر اساس قانون استخدامی کشور ماهیانه باید 178 ساعت کار توسط  مستخدمین انجام شود اما محیط بانان 18 شبانه روز یعنی432 ساعت کار می کنند و هیچ اضافه کاری نمی گیرند. آقای محمدی زاده دستور دادند  که ما به جد پیگیر باشیم که تمام حق و حقوق محیط بانان به آنها داه شود.
خیلدار درباره لباس محیط بانان هم گفت: در گذشته فرایند گرفتن لباس استانی بود و هراستان با سلیقه خودش لباس می خرید به طوری که من در سفری که به استان آذربایجان شرقی داشتم، دیدم که رنگ لباس مدیر کل استان رنگ لباس سپاه است.
 
 نوع لباس یگان حفاظت باید به تصویب وزارت کشور برسد 
 او با تاکید بر اینکه حال که سازمان حفاظت محیط زیست یگان دارد باید همه لباس هاهم متحد الشکل شود و لباس هم باید به تصویب وزارت کشور برسد، توضیح داد: لباس یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست نباید شکل هیچ یک از ارگان های نظامی باشد و وزارت کشور بر این مساله نظارت دارد. 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره تجهیزات مورد نیاز محیط بانان گفت: نیازمندی های سلاح را به ناجا اطلاع داده ایم و بعد از اینکه تامین اعتبا رلازم انجام شودبرای خرید اسلحه و دستبد و سایر تجهیزات اقدام خواهیم کرد./م.ن

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی