پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

استفاده از هواپيماي آب‌پاش براي احياي تالاب بختگان يک تخيل است

ايرن: مشاور معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست گفت: استفاده از هواپيماي آب‌پاش براي احياي تالاب بختگان و به منظور از بين بردن ريزگردهاي شور در زمين‌هاي کشاورزي يک تخيل است.

مسعود باقرزاده کريمي درباره خشک شدن تالاب بختگان و تبديل شدن زمين‌هاي کشاورزي به شوره‌زار گفت: به طور طبيعي وقتي تالابي خشک مي‌شود حرکت ذرات آن طبيعي است.
وي با اشاره به ريزگردهاي شور و استفاده از هواپيماهاي آب‌پاش براي جلوگيري از تخريب زمين‌هاي کشاورزي، اظهار داشت: تاکنون نشنيده‌ام که درسطح بين‌الملل از چنين روشي براي احياي يک تالاب و زمين‌هاي کشاورزي استفاده کنند.
مشاور معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست با اشاره به اين‌که متوسط تبخير آب در منطقه بختگان بالا است، گفت: متوسط تبخير آب سالانه بيش از 3 هزار ميلي‌متر است.
وي افزود: در تالاب گاوخوني نيز همين وضعيت را داريم اما در درياچه اروميه متوسط تبخير آب زير 2 هزار ميلي‌متر است چراکه منطقه کوهستاني است اما بختگان در منطقه بياباني قرار دارد.
باقرزاده کريمي درباره اين‌که بختگان منشأ برداشت نمک شده است،‌گفت: از نظر منطق طبيعت دور از ذهن نيست که با خشک شدن يک تالاب ذرات آن حرکت کنند.
وي درباره رهاسازي 80 ميليون متر مکعب آب در بختگان بيان کرد: معمولاً‌ در فصل‌هايي که نياز کشاوزي به آب کمتر است با توجه به مهاجرت پرندگان آب بيشتري را نياز داريم.
مشاور معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست به استفاده بيش از حد آب در بخش کشاورزي اشاره کرد و گفت: متأسفانه بايد بگويم که برخي کشاوزان به دليل آبياري بيش از حد زمين‌هاي کشاورزي باعث مي‌شوند آب زيادي وارد خاک شود.
وي ادامه داد: آب بيش از حدي که وارد زمين مي‌شود نمک‌هاي خاک را در 40 سانت زير زمين حل کرده و به روي سطح زمين منتقل مي‌کنند.
باقرزاده کريمي با بيان اين‌که پس از تبخير آب شوري و نمک‌‌ها روي زمين‌ باقي مي‌مانند، گفت: کشاورزاني که از روش‌هاي نادرست آبياري استفاده مي‌کنند پشت مسئولان بي‌دانش خود را پنهان مي‌کنند.
وي متذکر شد: وزارت کشاورزي هيچ گاه روي اصلاح روش‌هاي آبياري کاري نکرده است.
مشاور معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست تصريح کرد: آبياري بيش از حد زمين‌هاي کشاورزي باعث شوري زمين مي‌شود.
وي در ادامه اظهار داشت: روش آب‌پاشي بوسيله هواپيما را به هيچ وجه تأييد نمي‌کنم؛ با چنين شرايطي کار درست و علمي نيست.
باقرزاده کريمي با بيان اين که وسعت بختگان در حدود 200 تا 300 هزار هکتار است، گفت: براي اين‌که 10 هزار هکتار آن را آبياري کنيم و 10 سانت آب ايجاد کنيم بايد يک ميليون متر مکعب آب رهاسازي شود که از سوي ديگر به 100 هزار سوت پرواز نياز دارد.
وي گفت: مطمئن باشيد با وضعيت تبخير آب در بختگان اين ميزان آب يک ماه هم دوام ندارد.
مشاور معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست گفت: افرادي که چنين روش‌هايي را پيشنهاد مي‌کنند آرزوها و تخيلات خود را مطرح مي‌کنند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی