پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری: خشکسالی و کم آبی تهدیدی برای منطقه حفاظت شده «تنگ صیاد»

سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی:مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری معتقد است مجوزهای چرای دام مجاز صادر شده بیش از ظرفیت منطقه است و علاوه بر آن حضور دام مازاد بر پروانه های صادره که گه گاه در منطقه مشاهده می شود هم تهدیدی برای منطقه حفاظت شده «تنگ صیاد» محسوب می شود.

سعید یوسف پور به سبزپرس گفت: اداره کل محیط زیست چهار محال و بختیاری در تلاش است که مستثنیاتی را که در منطقه حفاظت شده «تنگ صیاد» قرار دارد و پروانه های چرایی را که در مناطق حساس و مناطق امن صادر شده  خریداری کند تا به حیات  وحش منطقه آسیب نرسد. 
او با بیان اینکه امسال ما با خشکسالی مواجه بودیم و برای تامین آب مورد نیاز حیات وحش مشکل داشتیم توضیح داد: محیط بانان شبانه روز تلاش می کردند تا آب مورد نیاز حیات وحش تامین شود اما آبی را که برای حیات وحش منطقه  تامین می کردیم  بیشتر مورد استفاده  دام ها قرار می گرفت.
مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال بختیاری اظهار کرد: شهریور ماه بودجه اداره محیط زیست چهارو محال بختیاری ابلاغ شده است اما از تیرماه ما در بدترین شرایط برای تامین آب سیار و آبشخور سیمانی و فلزی در منطقه «تنگ صیاد» وارد عمل شدیم. البته در این منطقه آبشخورهای بزرگ و استخر  وجود دارد اما آب کافی برای پر کردن آنها نداشتیم برای همین آبشخورهای کوچک درست کردیم.
یوسف پور تصریح کرد:کم آبی و چرای دام در «تنگ صیاد» تبدیل به یک تهدید محیط زیستی برای منطقه شده است. گاهی دام های غیر مجاز هم وارد منطقه می شوند به همین جهت بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پروانه های چرای صادر شده را با تعداد دام ها تطبیق می دهیم یا بیشتر از حد تعیین شده  دام وارد منطقه نشود.
او با تاکید بر این اینکه مجوزهای چرای دام مجاز صادر شده بیش از ظرفیت منطقه است، گفت: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر به نظر می رسد باید در زمینه مجوزهای چرای دام ها ی مجاز هم  تجدید نظر صورت بگیرد.  این مجوزها سالها پیش و بر اساس شرایط ان زمان صادر شده است و در حال  حاضر وضعیت منطقه به گونه ای نیست که این همه دام بتواند در ان چرا کنند و حیات وحش هم  مشکل علوفه نداشته باشد.
مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال بختیاری با اشاره به اینکه البته ما برای تامین علوفه حیات وحش در چند سال گذشته به جز یک سال مشکل نداشتیم اما به نظر من  تجدید ممیزی لازم است، افزود: اگر اعتبار مورد نیاز تامین شود و ما بتوانیم  حقوق عرفی دامداران را خریداری کنیم و یا برای دامداران در مکان های دیگری که  ظرفیت بیشتر است ، مجوز چرا صادر کنیم ، وضعیت  حیات وحش منطقه  بهتر می شود.
 او در پاسخ به این سوال که  آیا هیچ  عملیات اصلاحی و احیایی  برای مراتع در منطقه حفاظت شده انجام  شده است، بیان کرد:  بر اساس مصوبات سفر سوم دولت به استان، امسال باید مطالعات جامع و تفضیلی انجام شود که در آن مطالعات حتما بحث  اصلاح و احیای مراتع  هم لحاظ می شود. این مطالعات در حال حاضر در حال انجام است. در این مطالعات حتما بحث  تفرج  در منطقه و اکوتوریسم را هم لحاظ می کنیم.
 یوسف پور در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر خشکسالی امسال تلفات حیات وحش هم داشتید یا خیر، اظهار کرد: تلفاتی نداشتیم. اما حیات وحش به خاطر خشکسالی برای تامین غذای مورد نیاز خود جابه جا شده اند که البته این  امری عادی و طبیعی است. مستثنیات و باغ های اطراف همیشه برای حیات وحش جذاب است اما در زمان خشکسالی مراجعات آنها  به این مکان ها بیشتر می شود.هر زمان که دوباره غذای مورد نیاز آنها در منطقه تامین شود، باز می گردند اما مساله ای که  وجود دارد این است که وقتی حیات وحش از منطقه خارج می شود امکان این که به دام شکارچیان بیفتند بیشتر است. ضمن اینکه شکارچیکان معمولا این حیات وحش را به تله و دام  و بدون اینکه کسی مطلع شود بدون هیچ سر و صدایی شکار می کنند.
مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال بختیاری در پاسخ به این سوال که برای پراکنش مناسب آب در منطقه چه اقدامی انجام داده اید ، گفت: ما با توجه به اینکه کدام آبشخورها زودتر  خالی می شوند، تعداد آبشخورها را در منطقه  تعیین کرده ایم و تعداد تانکرها را افزایش داده ایم.
 او با بیان اینکه برای تامین اب مورد نظر حیات وحش مشکل داریم گفت:  حمل آب با تانکر یا تراکتور بسیار سخت و پرهزینه است، بنابراین مجوز حفر چاه گرفتیم. چون حوزه ابخیز از شمال به جنوب است قرار است به صورت روکارآب را لوله کشی کنیم و ابشخورها را با آب چاه پرکنیم. تخمین  ما هم این است که با حفر یک چاه حدود 55 درصد  آب مورد نیاز حیات وحش را می توانیم تامین کنیم.
پارک ملی و منطقه حفاظت شده «تنگ صیاد» دراستان چهار محال و بختیاری به عنوان یازدهمین ذخیرگاه زیست کره کشور معرفی شده اما هنوز ثبت نشده است. این منطقه با وسعت 27 هزار هکتار در شهرستان های کیار، شهرکرد و بروجن گسترده شده است. هم‌اکنون سی گونه جانوری منحصر به فرد کشور،70 گونه با ارزش دارویی نظیر گل اروانه، باریجه و چاوک و گونه گیاهی متنوع در این زیست کره وجود دارد./م.ن

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی