پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

به سگ‎ها ماکارونی بدهند، حیوان کور می‎شود و حیوان را دور می‎اندازند!

به سگ‎ها ماکارونی بدهند، حیوان کور می‎شود و حیوان را دور می‎اندازند!

 

 

حکیم مهر - استفاده از حیوانات در خیابان ها و اماکن عمومی از لحاظ نگاه اجتماعی و تقویت گروه های همسال باعث می شود افراد به داشتن حیوانات مبادرت ورزند البته آن چه که نباید نادیده گرفته شود آن است که افراد بخواهند با حیوانات دیده بشوند.   
جلال مرادی روانشناس بالینی گفت: نگهداری حیوانات دو بعد دارد یک بعد عاطفه، انس و علاقه افراد است و بعد دیگر تجمل گرایی و زیبایی حیوانات است افرادی که با سگها و گربه ها و حتی پرندگان در چارچوب آپارتمان انس گرفته اند در حقیقت تنهایی خود را رفع و رجوع می کنند.

 وی افزود: نگهداری حیوانات در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی چه از لحاظ بهداشتی و چه از لحاظ انتقال بیماری ها و مزاحمت برای افرادی که به هر علت با حضور حیوانات در منزل و نگهداری آن مشکل دارند اهمیت زیادی دارد که خود هیئت مدیره ساختمان نسبت به این امر باید اقدام کنند و یا از طرف مراجع قضایی پیگیری کنند.

مرادی گفت: نگهداری حیوانات در منزل شخصی به خصوص آپارتمان ها نه تنها موجبات آزار و اذیت حیوانات و همسایه ها را فراهم می کند بلکه شرایط نگهداری حیوان در منزل هزینه های بالایی را می طلبد مثلا در مورد سگها اگر تغذیه نامناسب داشته باشند با انواع ماکارونی و لازانیا سبب کوری آن می شوند که باعث می شود از طرف صاحب خود دور انداخته شود.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی از ورود حیوانات در اماکن عمومی که سبب ترس افراد ،آلرژی کودکان و انتقال انواع میکروبها و ویروسها را می شود جلوگیری می کند و ورود حیوانات را در فروشگاه ها و اماکن عمومی ممنوع کرده است.

 این روانشناس اظهار داشت: افرادی که در روابط خود احساس دلبستگی ناایمن دارند که این احساس به تربیت خانواده برمی گردد که مورد حمایت عاطفی قرار نگرفته اند و در حالت ناهمنگی شناختی قرار دارند.

 البته افرادی که دلبستگی ناایمن دارند درکی از قهر و آشتی ندارند و به دوستی ها هم اعتماد نمی کنند چون این عاطفه را در خانواده دریافت نکرده اند از این رو علاقه مندی این افراد به اشیاء و حیوانات و حتی گلها بیشتر می شود.

 مرادی در ادامه افزود: احساس تعلق و مالکیتی در افراد دلبسته ناایمن صورت می گیرد که حیوان را برای خود حفظ کنند بنابراین برای کمبود حس عاطفی در ارتباطات بین فردی به سگها و گربه ها و پرندگان روی می آورند.

وی گفت: آن چه نباید نادیده گرفته شود آن است که افرادی که با حیوانات رابطه برقرار می کنند که بخواهند به نوعی ابراز وجود کنند و دیده شوند این افراد کمتر محبت دیده اند و اعتمادی به برقراری روابط بین فردی پایه دار ندارند و در سن نوجوانی شکست های متعددی داشته چه بسا با افراد زیادی دوست بوده اند و آنها را ترک کرده اند بنابراین مالکیت حیوان را متعلق به خود می دانند و به آنها آرامش می دهد.

جلال مرادی گفت: آن چه من در بین نوجوانان و جوانان در رابطه با حیوانات دیده ام تقویت گروه های همسال بوده که این افراد را به داشتن حیوان تشویق می کند که غالبا این افراد حیوان را در منزل شخصی خود نگه می دارند و تنها پیش دوستانی که این موضوع را پذیرفته اند به امانت می سپارند و صرفا برای بیرون رفتن از آنها استفاده می کنند.

 وی در پایان اضافه کرد: البته در بعضی موارد ارتباط با حیوانات باعث تقویت روابط عمومی کودکان می شود و همچنین در اختلالات اوتیسم مفید است و برای سالمندانی که از سندرم آشیانه خالی رنج می برند باعث تقویت خود ارزشی و امید به زندگی را در آنان بالا می برد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos