پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها خبرداد؛ ایجاد 2 ميليون هكتار جنگل دست كاشت در کشور

سبزپرس – گروه منابع طبیعی: مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از ایجاد دو میلیون هکتار جنگل دست‌کاشت در عرصه‌های بیابانی کشور به منظور مقابله با پدیده بیابانزایی خبر داد.

 به گزارش سبزپرس و به نقل از پیام طبیعت، «عباس کارگر» در دومین همایش ملی «مقابله با بیابانزایی و توسعه پایدار تالاب‌های کویری ایران» در دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: 34 میلیون هکتار از عرصه‌های کشور به صورت طبیعی و تاریخی بیابانی است  که باید در این اراضی اقدامات بیابان‌زدایی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه اگر اعتبارات کافی در اختیار سازمان جنگل‌ها و مراتع قرار گیرد توان فنی مقابله با بیابانزایی و نیروهای توانمند برای این مهم وجود دارد، اظهار داشت:  مقام معظم رهبری مدیریت بیابان و منابع طبیعی را از اولویت‌های کشور مطرح کرده و با تاکید بر این که منابع طبیعی متعلق به نسل‌ها است نه یک دولت یا دوره، اهمیت این حوزه را به خوبی متذکر شده‌اند.
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها و مراتع تصریح کرد: یکی از نمونه‌های موفق بیابان‌زدایی طرح بین‌المللی ترسیب کربن در روستای حسین‌آباد خراسان جنوبی است که از نمونه‌های موفق مشارکت مردمی در ایران است.
کارگر ادامه داد: گونه‌های بیابانی ارزشمندی در کشور تولید می‌شود که در صورت اعتبارات مناسب می‌تواند زمینه اشتغالزایی و جلب مشارکت مردمی را در عرصه مقابله با بیابانزایی به همراه داشته باشد.
وی اضافه کرد: هزینه آبیاری و جنگل کاری یک هکتار عرصه بیابانی بیش از 10 میلیون ریال است که اگر به این موضوع عملیات مالچ پاشی هم اضافه شود، به شدت هزینه‌های آن بالا می‌رود.
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور یکی از اصلی‌ترین مناطق بحرانی فرسایش بادی کشور را در حال حاضر در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: تنها در این حوزه 400 هزار هکتار محدوده خطر ایجاد کرده است.
کارگر یادآور شد: 20 میلیون هکتار عرصه تحت تاثیر فرسایش بادی در کشور وجود دارد که هفت میلیون هکتار آن کانون بحران است.
وی‌ فرسایش بادی کشور را برحسب محدوده و شرایط منطقه بیابانی بین یک تا 100 تن در هکتار اعلام کرد.
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از انجام مطالعات ایستگاه‌های رسوب سنجی فرسایش بادی خبر داد و گفت: براساس این طرح در 18 استان بیابانی کشور ایستگاه‌های رسوب سنجی فرسایش بادی راه‌اندازی می‌شود.
کارگر اظهار داشت: رایزنی برای تعیین متولی اجرایی ایستگاه‌های رسوب سنجی فرسایش بادی کشور در دستور کار سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور است.
 
بیابان زایی؛ سومین چالش بزرگ دنیا 
علی‌محمد طهماسبی، رئیس دفتر کمیته فنی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز گفت: سومین چالش بزرگ دنیا بیابانزایی است. چراکه فقر و ضعف اقتصادی و تغییر اقلیم و تشدید بیابانزایی ارتباط و اثرات متقابل دارند که در کشور ما عیناً قابل مشاهده است.
وی افزود: دو پدیده عامل بیابانزایی در ایران فرسایش بادی و گرد و غبار هستند که در کشور ما نتیجه مقابله با فرسایش بادی مطلوب بوده اما پدیده گردوغبار یک مسأله فرامرزی است که نیاز به اقدامات فراملی دارد.
رئیس دفتر کمیته فنی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از 34 میلیون هکتار عرصه بیابانی کشور 20 میلیون هکتار آن در قالب 233 منطقه تحت تاثیر فرسایش بادی است. 
وی اظهار داشت: پدیده گرد و غبار و فرسایش بادی از موضوعات جدید و چالش‌های مهم کشور است و خسارات سالانه ناشی از کانون‌های بحران فرسایش بادی کشور بیش از 771میلیارد تومان است.
طهماسبی تصریح کرد: براساس مستندات موجود رشد پدیده ریزگرد و گرد و غبار از سال 81 در خاورمیانه و کشور قابل ملاحظه است و تغییر اقلیم و رها شدن کشاورزی به ویژه در کشورهای همسایه عامل عمده آن است.
وی خاطر نشان کرد: از بین 16 اولویت برای مدیریت ریسک و بحران در سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور پنج اولویت به مدیریت مناطق تالابی داده شده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos