پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

هشدار مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری 148 مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی کارون را با تهدید موا

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از احداث غیر مجاز بیش از 140 حوضچه پرورش ماهی در سرشاخه های رودخانه کارون دراین استان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سبزپرس، سعید یوسف پور، گفت: رودخانه بهشت آباد و سبزکوه دو رودخانه مهم استان چهارمحال و بختیاری هستند که به کارون می پیوندند و بخشی از منطقه حفاظت شده سبزکوه و منطقه حفاظت شده هلن نیز از این رودخانه ها منتفع می شوند اما متاسفانه احداث حوضچه های خاکی و سیمانی برای پرورش ماهی در سالهای اخیر، حیات آبزیان این رودخانه را تحت الشعاع قرار داده و آسیب های غیر قابل جبرانی به بستر و حریم رودخانه کارون وارد ساخته است. 
وی خاطر نشان کرد: براوردهای ما نشان می دهد در یک مسیر 120 کیلومتری از این رودخانه حدود 148 مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی وجود دارد که عمدتا در 2-3 سال اخیر هم ساخته شده اند و گاه متخلفان برای ایجاد این حوضچه ها اقدام به حجم وسیعی از خاکبرداری ها در منطقه کرده اند که تا یکصد میلیون تومان هم هزینه در برداشته است. 
یوسف پور افزود: در رودخانه بهشت آباد 43 مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی ، در رودخانه سبزکوه 45 مورد، رودخانه کوهرنگ دردهستان مشایخ حدود 40 مورد ، در رودخانه بالد 8 مورد ، سرخون 7 مورد ، عزیزآباد 2 و لردگان 3 مزرعه پرورش ماهی غیز مجاز شناسایی شده که جملگی کارون را با خطر نابودی مواجه ساخته است. 
وی افزود: سال 1388 که من رییس اداره محیط زیست کیار بودم ، تنها 5 مورد مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی در رودخانه مرزی منطقه حفاظت شده هلن وجود داشت که همان زمان به دادگاه شکایت کردیم ولی ترتیب اثر ندادند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری افزود: متاسفانه این رقم در سال 1389 به 8 مورد رسید و در سال 1390 این بار ما از 24 مورد مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در این منطقه برای چندمین بار به دادگاه شکایت کردیم و دادگاه تازه برای شکایت سال 1388 حکم صادر کرده که احکام صادره نیز به هیچ عنوان متناسب با جرم نیست . 
یوسف پور تاکید کرد: برای 8 مورد از حوضچه های غیرمجاز پرورش ماهی اکنون رای دادگاه صادر شده و دادگاه متخلفان را که اقدام به ایجاد حوضچه های خاکی و سیمانی و تخریب پوشش گیاهی حریم رودخانه کرده اند از 100 هزار تومان تا 500 هزار تومان جریمه نقدی محکوم کرده ضمن اینکه حکم به رفع تصرف هم داده شده است که باید دید آیا رفع تصرف صورت می گیرد یا خیر! 
وی تاکیدکرد: مبلغ جرایم اصلا متناسب با جرم صورت گرفته نیست و اصلا نمی تواند بازدارنده باشد چرا که از حوضچه معمولی پرورش ماهی این افراد در فصل برداشت بین 10 تا 12 میلیون تومان ماهی برداشت می کنند که این مبلغ جریمه اصلا برای آنها اثر بازدارندگی ندارد.
وی افزود: بارها در جلسات استانی و کمیته منابع آب استان، موضوع را به صورت جدی طرح کردیم و با توجه به اینکه متولی بستر و حریم رودخانه ها، وزارت نیرو است از شرکت آب منطقه ای خواستیم جلوی رشد بی رویه مزارع غیر مجاز پرورش ماهی را بگیرد چرا که ما به عنوان ضابطین دادگستری کاری بیش از این از عهده مان بر نمی آید. 
یوسف پور خاطر نشان کرد: رشد قارچ گونه این مزارع غیر مجاز در 2-3 سال اخیر، هم به دلیل کوتاهی ما بوده و هم کوتاهی شرکت آب منطقه ای که به هرحال باید حل شود و حتی سال گذشته موضوع را در شورای تامین استان مطرح کردیم و مصوبه گرفتیم که بعد از فصل برداشت ماهی ها در پاییز، این مزارع تخریب شوند ولی نه تنها تخریب نشد که این تعداد در سال جاری افزایش هم یافت!
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در سال جهاد اقتصادی نباید همه چیز به مسائل اقتصادی ختم شود و اتفاقا در این سال وظیفه ما در خصوص حفظ ثروت های خدادادی و محیط زیست که زیربنای توسعه می باشند، دوچندان است و ما نیز اعلام می کنیم که با هر تخلفی در حد اختیارات مان برخورد قانونی می کنیم .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی