پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

هشدار مدیر کل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری 148 مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی کارون را با تهدید موا

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از احداث غیر مجاز بیش از 140 حوضچه پرورش ماهی در سرشاخه های رودخانه کارون دراین استان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سبزپرس، سعید یوسف پور، گفت: رودخانه بهشت آباد و سبزکوه دو رودخانه مهم استان چهارمحال و بختیاری هستند که به کارون می پیوندند و بخشی از منطقه حفاظت شده سبزکوه و منطقه حفاظت شده هلن نیز از این رودخانه ها منتفع می شوند اما متاسفانه احداث حوضچه های خاکی و سیمانی برای پرورش ماهی در سالهای اخیر، حیات آبزیان این رودخانه را تحت الشعاع قرار داده و آسیب های غیر قابل جبرانی به بستر و حریم رودخانه کارون وارد ساخته است. 
وی خاطر نشان کرد: براوردهای ما نشان می دهد در یک مسیر 120 کیلومتری از این رودخانه حدود 148 مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی وجود دارد که عمدتا در 2-3 سال اخیر هم ساخته شده اند و گاه متخلفان برای ایجاد این حوضچه ها اقدام به حجم وسیعی از خاکبرداری ها در منطقه کرده اند که تا یکصد میلیون تومان هم هزینه در برداشته است. 
یوسف پور افزود: در رودخانه بهشت آباد 43 مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی ، در رودخانه سبزکوه 45 مورد، رودخانه کوهرنگ دردهستان مشایخ حدود 40 مورد ، در رودخانه بالد 8 مورد ، سرخون 7 مورد ، عزیزآباد 2 و لردگان 3 مزرعه پرورش ماهی غیز مجاز شناسایی شده که جملگی کارون را با خطر نابودی مواجه ساخته است. 
وی افزود: سال 1388 که من رییس اداره محیط زیست کیار بودم ، تنها 5 مورد مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی در رودخانه مرزی منطقه حفاظت شده هلن وجود داشت که همان زمان به دادگاه شکایت کردیم ولی ترتیب اثر ندادند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری افزود: متاسفانه این رقم در سال 1389 به 8 مورد رسید و در سال 1390 این بار ما از 24 مورد مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در این منطقه برای چندمین بار به دادگاه شکایت کردیم و دادگاه تازه برای شکایت سال 1388 حکم صادر کرده که احکام صادره نیز به هیچ عنوان متناسب با جرم نیست . 
یوسف پور تاکید کرد: برای 8 مورد از حوضچه های غیرمجاز پرورش ماهی اکنون رای دادگاه صادر شده و دادگاه متخلفان را که اقدام به ایجاد حوضچه های خاکی و سیمانی و تخریب پوشش گیاهی حریم رودخانه کرده اند از 100 هزار تومان تا 500 هزار تومان جریمه نقدی محکوم کرده ضمن اینکه حکم به رفع تصرف هم داده شده است که باید دید آیا رفع تصرف صورت می گیرد یا خیر! 
وی تاکیدکرد: مبلغ جرایم اصلا متناسب با جرم صورت گرفته نیست و اصلا نمی تواند بازدارنده باشد چرا که از حوضچه معمولی پرورش ماهی این افراد در فصل برداشت بین 10 تا 12 میلیون تومان ماهی برداشت می کنند که این مبلغ جریمه اصلا برای آنها اثر بازدارندگی ندارد.
وی افزود: بارها در جلسات استانی و کمیته منابع آب استان، موضوع را به صورت جدی طرح کردیم و با توجه به اینکه متولی بستر و حریم رودخانه ها، وزارت نیرو است از شرکت آب منطقه ای خواستیم جلوی رشد بی رویه مزارع غیر مجاز پرورش ماهی را بگیرد چرا که ما به عنوان ضابطین دادگستری کاری بیش از این از عهده مان بر نمی آید. 
یوسف پور خاطر نشان کرد: رشد قارچ گونه این مزارع غیر مجاز در 2-3 سال اخیر، هم به دلیل کوتاهی ما بوده و هم کوتاهی شرکت آب منطقه ای که به هرحال باید حل شود و حتی سال گذشته موضوع را در شورای تامین استان مطرح کردیم و مصوبه گرفتیم که بعد از فصل برداشت ماهی ها در پاییز، این مزارع تخریب شوند ولی نه تنها تخریب نشد که این تعداد در سال جاری افزایش هم یافت!
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در سال جهاد اقتصادی نباید همه چیز به مسائل اقتصادی ختم شود و اتفاقا در این سال وظیفه ما در خصوص حفظ ثروت های خدادادی و محیط زیست که زیربنای توسعه می باشند، دوچندان است و ما نیز اعلام می کنیم که با هر تخلفی در حد اختیارات مان برخورد قانونی می کنیم .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos