پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درصورت تخصیص ندادن اعتبارات خشکسالی؛ حیات وحش منطقه تنگ صیاد از بین خواهد رفت

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: منطقه تنگ صیاد در استان چهارمحال و بختیاری دچار خشکسالی شدیدی شده است که این امر باعث از بین رقتن حیات وحش این منطقه خواهد شد و تنها با اختصاص اعتبار به این منطقه است که می توان آن را از این خطر نجات داد.

سعید یوسف پور، مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری درباره خشکسالی در منطقه به سبزپرس گفت: سال 87 خشکسالی شدیدی اتفاق افتاد و بر اثر این خشکسالی نزولات آسمانی 54 درصد کاهش پیدا کرد. سال 90-89 نیز نسبت به سال قبل 34 درصد کاهش داشته است.
او درباره کاهش بارندگی در این استان گفت: از پاییز 89 تا 13 دی ماه همان سال، هیچ بارندگی نداشته است. در خرداد ماه امسال هم بارندگی نداشتیم. 
او افزود: در سال های اخیر دمای هوای استان، نیم درجه افزایش پیدا کرده است و به علت موقعیت ژئو فیزیک استان چهارمحال و بختیاری بارندگی به شکل بارش، آب را از استان خارج می کند. 

30 قنات و چشمه خشک شده است
یوسف پور درباره ذخیره های آب زیرزمینی در چهارمحال و بختیاری گفت: ذخیره زیر زمینی آب کم شده و عمق آبرفت ها محدود و کم شده است. در تنگ صیاد 48 چشمه و قنات تامین کننده منابع آبی منطقه بودند. در حال حاضر، 30 چشمه و قنات خشک شده و 18 چشمه و قناتی هم که باقی مانده، از 60 تا 90 درصد کاهش آب داشته اند. 
مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری از انجام ندادن تعهدات وزارت نیرو در منطقه گفت: در تالاب چغاخور، نزدیک به 15 سال پیش وزارت نیرو برای ذخیره آب، بند خاکی احداث کرد و آنها متعهد شدند سالانه سه میلیون متر مکعب آب برای منطقه تامین کنند. اما به این تعهد وفادار نماندند.
یوسف پور معتقد است: اگر به محیط زیست استان اعتبار اختصاص دهند به احیای تالاب ها می پردازیم و مطالعات ارزش گذاری تالاب ها را انجام می دهیم. 
یوسف پور درباره اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از خشکسالی تنگ صیاد گفت: در تنگ صیاد از اعتبارات استانی استفاده کرده ایم و اقداماتی همچون خرید یک دستگاه تراکتور و سه تانکر حمل آب برای احداث 30 آبشخور سیمانی و فلزی صورت گرفته است. از دیگر اقدامانی که در این منطقه صورت گرفته است انتقال آب به صورت سیار به این منطقه بوده است. اما آنها در این امر با مشکلاتی روبرو شدند. 
او مشکلات این کار را اینگونه شرح می دهد: عشایر و گله دارهایی که مجوز چرا دارند برای دام های اهلی شان از آبی که برای حیات وحش تدارک دیده شده است استفاده می کنند و این امر باعث از بین رفتن حیات وحش خواهد شد. به همین دلیل ما پیشنهاد خرید مجوزهای عشایر را مطرح کرده ایم. 

نیاز به اعتبار حفر چاه
کار دیگری که برای نجات منطقه تنگ صیاد می توان انجام داد، حفر چاه در این منطقه است. یوسف پور در این باره گفت: حفر چاه در تنگ صیاد به 50 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد. 
او ادامه داد: ما تمام مجوزهای لازم برای حفر چاه در منطقه حفاظت شده و پارک ملی را گرفته ایم. اما اعتبار لازم را هنوز به ما اختصاص نداده اند.
یوسف پور معتقد است مساله ای که امسال بر اثر خشکسالی در منطقه تنگ صیاد پیش آمده است با خشکسالی هایی که در گذشته داشته اند متفاوت است. 
او در این باره به سبزپرس گفت: سالیان گذشته هم خشکسالی داشته ایم. اما مسئله ای که امسال پیش آمده این است که حیات وحش برای پیدا کردن آب و غذا به باغات و مستثناعات اطراف منطقه حفاظت شده می روند و در آن مناطق، شکارچیان تله و دام می گذارند و مامورین هم متوجه نمی شوند و این امر باعث به خطر افتادن حیات وحش منطقه خواهد شد.
مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری از کاهش بارندگی در پاییز ابراز نگرانی کرد و گفت: در پاییز اگر بارندگی نشود باید علوفه مورد نیاز حیات وحش تامین شود و اگر این اتفاق نیفتد، حیوانات برای تامین علوفه به باغات اطراف می روند و مشکلاتی که بیان شد پیش خواهد آمد.

تدوین طرح مقابله با خشکسالی
مسئولان اداره محیط زیست چهارمحال و بختیاری برای مقابله با خشکسالی در استان، طرحی را ارائه داده اند. یوسف پور درباره این طرح و اعتباراتی که برای انجام آن احتیاج دارند گفت: ما در طرح مقابله با خشکسالی برآورد کرده ایم که مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان برای خرید باغات اطراف منطقه نیاز داریم.
او ادامه داد: حدود 660 میلیون تومان برای بر طرف کردن نیازهای فوری در منطقه احتیاج داریم و این مبلغ برای کارهایی که قرار است صورت گیرد، مبلغ بالایی محسوب نمی شود. 
یوسف پور زمان تحویل این طرح به سازمان محیط زیست را پیش از پایان سال اعلام کرد و گفت: پاسخ که دریافت کردیم این بود که اگر اعتبار تامین شود در اختیار ما قرار خواهند داد. اما تا کنون هیچگونه اعتباری به ما تعلق نگرفته است.
یوسف پور از ثبت جهانی تنگ صیاد در سال 2012 میلادی به عنوان ذخیره گاه زیست کره خبر داد و گفت: یونسکو خواهان این است که به سوالاتی که درباره جوامع محلی در منطقه دارد پاسخ داده شود. 
او ادامه داد: "تاکنون مشارکت در منطقه محدود به مشارکت عشایر حاضر در منطقه بوده است. اما اکنون ما تلاش می کنیم تا مراکز علمی و سازمان های مردم نهاد را در بحث آموزش وارد کنیم و آنها به صورت فعال در این امر مشارکت کنند.
طبق برنامه، در سال 2012 نماینده مقیم سازمان ملل و یونسکو به منظور بازدید، به منطقه تنگ صیاد خواهند رفت./ن.س

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)