پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران «ویلا» می شود

سبزپرس – گروه منابع طبیعی: ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران نیز پس از باغ گیاهشناسی نوشهر، دومین مرکز تحقیقاتی است که تخریب می شود اما این تخریب این بار نه به خاطر جاده که به خاطر ساخت ویلا و مجموعه رفاهی برای میهمانان خارجی دولت خواهد بود.

به گزارش سبزپرس، ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی ایران که در خیابان «یمن» تهران جنب ساختمان اجلاس سران کشورهای اسلامی واقع شده است، در آینده نزدیک تخریب خواهد شد تا جای خود را به ویلاهای تشریفاتی برای اقامت سران شرکت کننده در نشست های بین المللی تهران بدهد. 
این مجموعه 20 هکتاری، شامل چند مرکز تحقیقاتی، آزمایشگاه و هرباریوم (محل نگهداری گونه های گیاهی و جانوری) است که هنوز محلی جایگزین برای این مجموعه ها در نظر گرفته نشده است. 
یک منبع آگاه که تمایلی به افشای نام خود نداشت دراین باره گفت: ساختمان موسسه شامل دو بخش است. بخشی 20 هکتاری و بخشی هفت هکتاری که در دو طرف خیابان یمن واقع شده اند. در ابتدا صحبت از تصرف محدوده 20 هکتاری بود اما حالا از تصرف منطقه هفت هکتاری خبر می رسد. 
او ادامه داد: از پنج شنبه گذشته صحبت هایی در مورد واگذاری ساختمان موسسه بود اما هنوز هیچ کس نمی داند که در صورت واگذاری این ساختمان، موسسه به کدام مکان منتقل می شود. 
 
 
تخریب یکی از آثار ملی ثبت شده؟
هرباريوم وزارت جهاد كشاورزي در سال 1324 تاسيس شده و قديمي ترين هرباريوم در تشكيلات این وزارتخانه محسوب مي‌شود. 
اين مجموعه كم نظير علمي در طبقه سوم ساختمان موزه واقع در موسسه تحقيقات گياهپزشكي كشور مستقر است که با تخریب ساختمان این موسسه، این هرباریوم که حاوي مجموعه‌هايي غني از قارچ‌ها، شبه‌قارچ‌ها، گلسنگ‌ها، گياهان گلدار، بازدانگان، سرخس‌ها، خزه‌ها و جلبك‌ها به ويژه گونه‌هاي مرتبط با گياهپزشكي است نیز تخریب خواهد شد. 
فارغ از اهمیت های علمی و پژوهشی، این هرباریوم با نام Herbarium Ministerii Iranici Agriculturae و با شناسه IRAN در مجامع بين‌المللي و فهرست هرباريوم‌هاي جهان به ثبت رسیده و از شهرت جهانی برخوردار است. 
با مراجعه به وب سایت فهرست هرباریوم های جهان به نشانی http://sweetgum.nybg.org/ih نام هرباریوم وزارت جهاد کشاورزی با 300 هزار نمونه گیاهی و جانوری به ثبت رسیده است. 
از سوی دیگر، در بهمن 1387 این هرباریوم به عنوان بیست و ششمین اثر ملی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است که برابر قانون تخریب آثار ثبت شده در فهرست میراث ملی کشور ممنوع است. 
هرباريوم وزارت جهاد كشاورزي مانند كتابخانه‌اي مستند، علاوه بر اينكه مخزن و بانك نگهداري اطلاعات تنوع زيستي و تاريخ طبيعي كشور است، به عنوان ضروري‌ترين ابزار در جهت تحقيق و بررسي در زمينه رده‌بندي رستني‌ها به ويژه آرايه‌هايي كه به عنوان منابع ژنتيكي، عوامل كنترل بيولوژيك، ميزبان‌هاي ثانويه و انتخابي، بيمارگر‌هاي گياهي و علف‌هاي هرز در گياهپزشكي حايز اهميت هستند، به شمار مي‌ايد. 
این مجموعه در حال حاضر از شش قسمت مجموعه مرجع قارچ‌ها (شامل قارچ‌هاي واقعي، شبه قارچ‌ها و گلسنگ‌ها)، گياهان گلدار، علف‌هاي هرز، گياهان بي‌گل، گياهان دارويي و آفت‌كش و كشت قارچ‌هاي زنده تشكيل شده است. 
 
 
تعیین نماینده ویژه رئیس جمهوری
گفته می شود که تلاش برای تصاحب و تخریب این مجموعه، به دلیل برگزاری اجلاس سال آینده سران کشورهای «جنبش عدم تعهد» در تهران است. 
قرار بر این است که این اجلاس در سالن همایش های بین المللی تهران (موسوم به سالن اجلاس سران) در شمال تهران برگزار شود و به همین دلیل دولت قصد دارد تا به دلیل نزدیکی ساختمان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی به این مرکز اجلاس، مجموعه رفاهی و اقامتی تشریفاتی را در زمین این موسسه احداث کند. 

زمزمه ها از موافقت صادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی با باواگذاری ساختمان این موسسه حکایت دارد. او روز پنجم مرداد امسال از این موسسه بازدید کرده بود.

روز شنبه 29 مرداد ماه نیز پایگاه اطلاع رسانی دولت از انتصاب علي نيكزاد، وزير راه و شهرسازي به عنوان نماينده ويژه رئيس جمهوری براي «اعمال اختيارات هيئت وزيران در خصوص احداث محل ساختمان همايش هاى بين المللى در تهران» خبر داد. 
شنیده ها حاکی از آن است که بسیاری از اعضای هیئت علمی و کارکنان این موسسه با تخریب این هرباریوم و مراکز تحقیقاتی مخالف هستند با این حال از سوی ریاست مجموعه، از گفت و گو با رسانه ها منع شده اند. 
در آبان ماه گذشته نیز، بخشی از باغ گیاهشناسی نوشهر (دومین مجموعه گیاهشناسی کشور) نیز به خاطر احداث جاده دسترسی به یک بندر، توسط اداره بنادر و کشتیرانی و گارد این اداره تخریب شد. تخریب بخشی از این باغ گیاهشناسی واکنش های گسترده ای از سوی فعالان محیط زیست در پی داشت. /ح.م

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی