پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سلامت 32 میلیون ایرانی در معرض تهدید

مهر:هم اکنون جمعیت تحت پوشش این سازمان شامل 10.5 میلیون نفر بیمه شده اصلی و نزدیک به دو میلیون نفر مستمری‌بگیر است که با درنظر گرفتن افراد خانواده بیمه ‌شدگان، جمعیت تحت پوشش آن برای خدمات درمانی به بیش از 5/32 میلیون نفر می‌رسد.

با جدی شدن بحث ادغام وزارتخانه های رفاه با وزارت کار و تعاون مدتی است که موضوع جداسازی بخش درمان از تامین اجتماعی و انتقال آن به وزارت بهداشت مطرح شده است. این موضوع واکنشهای زیادی را به دنبال داشته که اغلب مخالفان ادغام، کارشناسان و نمایندگان مجلس بوده اند.

برخی از کارشناسان عقیده دارند که با انتقال بخش درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت مشکلات بسیاری برای بیمه شدگان این صندوق ایجاد می شود. آنها عنوان می کنند هنگامی که وزارت بهداشت هنوز نتوانسته مشکلات درمان و سلامت کشور را حل کند بنابراین چگونه می توان بخش جدیدی را به وظایف این وزارتخانه منتقل کرد.
در همین ارتباط، هادی مقدسی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید: وزارت بهداشت در تامین درمان مردم مانده است چه برسد به اینکه بخواهیم خدمات درمانی را نیز به این وزارتخانه بسپاریم. اگر قرار باشد 30 میلیون بیمه‌ شده را هم به وزارت بهداشت واگذار کنیم به درمان آنها رسیدگی نمی‌شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بخش درمان صندوق تامین اجتماعی قابل واگذاری نیست، می افزاید: برخی قصد دارند با مطرح کردن این موضوعات تامین اجتماعی را گوشت قربانی کنند اما این سازمان با 32 سال سابقه یک نهاد عمومی غیردولتی است و باید تقویت شود.

دکتر رحمت الله ، مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی نیز در این ارتباط چنین می گوید: اگر بیمه‌ها زیر نظر وزارت بهداشت بروند نقش خریدار و فروشنده خدمت از بین می‌رود و دیگر خریدار و فروشنده خدمت نمی‌توانند نظارتی داشته باشند و این امر خود باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.

به عقیده وی، اگر مشکلی در بیمه‌ها وجود دارد باید نسبت به حل آن اقدام کرد و با تغییر ساختار بیمه‌ها هیچ مشکلی حل نمی شود و تنها ضرر این کار به چشم مردم می رود.

در همین حال سید جواد زمانی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن مخالفت با جداسازی بخش درمان از تامین اجتماعی به خبرنگار مهر می گوید: وزارت بهداشت هزار مشکل دارد و هنوز نتوانسته این مشکلات را حل کند و هنگامی که بیمه شدگان وزارت بهداشت خود مشکل گوناگونی دارند نمی توان درمان تامین اجتماعی را نیز به این وزارتخانه منتقل کرد.
به گفته وی، با انتقال بخش درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت مجری و ناظر هر دو یکی می شوند به همین دلیل این خود یکی از موانع جداسازی است.

زمانی با اشاره به اینکه انتقال درمان به هیچ وجه به نفع بیمه شدگان نیست، می افزاید: براساس قرادادهایی که بین افراد و سازمان تامین اجتماعی نیز منعقد ‌شده است نمی توان درمان را از این سازمان جدا کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است، مشکل بیمه ها در کشور با این قبیل اقدامات برطرف نمی شود و باید با برنامه ریزی درست و ساز و کار مشخص نسبت به رفع مشکلات بیمه ای مردم اقدام کرد.

مجید نصیرپور، عضوهیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این رابطه به خبرنگار مهر می گوید: با توجه به اینکه در حال حاضر وزارت بهداشت نمی تواند رضایت جامعه هدف خود را جلب کند و همچنین به دلیل گستردگی فعالیت آن، در این مقطع جداسازی بخش درمان و انتقال آن به وزارت بهداشت کار درستی نیست.

وی با اشاره به اینکه دانشکده های علوم پزشکی نیز مشکلات جدی در ارائه خدمات خود دارند، عنوان می کند: با توجه به ساختار تامین اجتماعی، درمان یکی از بخشهای غیر قابل تفکیک از این سازمان است و در صورت جداسازی آن جامعه هدف دچار نگرانی می شوند به همین دلیل این جداسازی و انتقال به وزارت بهداشت ضروری نیست.

به گفته نصیرپور، به نظر می رسد ادامه روند فعالیت تامین اجتماعی و وزارت بهداشت با ساختار کنونی تا سالهای آینده پاسخگوی نیاز جامعه هدف هر دوی آنها باشد و نیاز به جداسازی و انتقال وجود ندارد.

آنچه مسلم است، چنین پیشنهادها و طرحهایی که با سرنوشت میلیونها بیمه شده کشور گره خورده است می بایست قبل از اینکه به قانون تبدیل شود، در میزگردهای کارشناسی با حضور صاحبنظران این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا ابعاد مثبت و منفی آن برای تصمیم گیران، مشخص و معلوم شود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی