پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حمام گربه

چگونه استحمام کردن گربه

مراحل کار

1.ممکن است تصمیم بگیرید که گربه خود را حمام کنید راههای دیگری برای تمیز گربه خود وجود دارد مانند شانه کشیدن یا تمیز کردن با یک دستمال مرطوب و...
2.برای شستن گربه بلوز یا پیراهن بلند و آستین دار بپوشید.پوست بدن شما نباید پیدا باشد چون ممکن است در اثر کشیده شدن پنجه های گربه پوست آسیب ببیند.بهتر است برای این کار لباس های جدید خود را نپوشید.
3.برای شستم گربه خود باید دو نفر باشید بخوصوص اگر گربه قوی است و یک فرد باید هر چهار پاها و فک گربه را نگه دارد تا از لول خوردن و گلد زدن گربه جلوگیری کرد.
4.قبل از هر کار به تمیز کردن و کوتاه کردن پنجه گربه بپردازید این کار زخمی شدن شما را به حداقل می کند.
5.وان را 10الی 13سانتی متر (بستگی به اندازه حیوان)با آب گرم پر کنید. سعی کنید وان را قبل از آوردن گربه خود پر کنید ، چون برخی از گربه ها با دیدن پر کردن وان توسط صاحب عصبی می شوند.
6.شما می توانید بجای این که با صدای آب گربه را عصبی کنید دو یا سه سطل پر از آب کنار خود داشته باشید و با آن گربه را بشویید.
7.یک لاستیک زیر پای گربه قرار دهید تا در کف وان لیز نخورد و کار شما را حت تر باشد
8.شامپو مخصوص گربه و دو حوله را در کنار خود بگذارید
9.اگر گربه شما بر روی بدنش چیزی مانند گریس یا ماده ای چسبنده ریخته شستن آن با آب و شامپو غیر ممکن است.شما باید دستکشی را بدست کنید و چیز چربی مانند کره نرم شده یا روغن گیاهی را روی بدن گربه بریزید و ماساژ دهید و در آخر هم یک دست شامپو به بدن گربه بزنید.
10.قبل از این که گربه را در آب قرار دهید موی گربه را شانه بزنید تا گره های موجود در موهای گربه باز شود.
11.گاهی اوقات ممکن است گربه سعی کند از وان خارج شود چون گربه از بودن دو دست و دو پایشان در آب عصبی می شود شما می توانید دو دست گربه را روی لبه وان قرار دهید تا گربه کم تر عصبی شود 12.
برای شستن مو گربه از شامپو مخصوص استفاده کنید و از شامپو بچه یا شامپو های دیگر استفاده نکنید از مایع ظرف شویی هم استفاده نکنید چون ترکیبات این نوع شامپو برای مو گربه مضر است
13.اول بدن گربه را خیس کنید و شامپو را به بدن گربه بمالید و ماساژ دهید تا همه ی بدن گربه آغشته به شامپو شود مواضب باشید شامپو وارد گوش یا چشم گربه نشود
14.آب وان را خالی کنید و دوباره پر کنید و گربه را در آن قرار دهید و با یک کاسه روی بدن حیوان آب بریزید تا همه کف ها از بین مو ها خارج شود و با دست دیگر مو ها را ماشاز دهید تا همه کف ها خارج شود.
15.بعد از این که تمام کف ها از بدن گربه خارج شدند یکبار دیگر روی بدن حیوان آب بریزید و بگذارید آب ها از بین مو ها خارج شود بعد به کمک یک حوله بدن بدن حیوان را خشک کنیدو
16.گربه های مو کوتاه از پس خشک کردن خود بر می آیند ولی گربه های مو بلند نیاز به یک منبع حرارتی دارند مانند سشوار شما همراه با شسوار کردن مو های گربه را شانه کنید تا خوش حالت شود.

شامپو خشک

شما می توانید بجای حمام کردن گربه خود از شامپو خشک استفاده کنید و بعد از استفاده از شامپو خشک مو های گربه را شانه کنید.

شستن گربه به آرامی

هیچ گاه گربه را به داخل حمام و وان پرتاب نکنید و کاری نکنید که گربه برای همیشه از حمام رفتن متنفر شود کاری که باید بکنید این است که در وانی به عمق کم(10تا13 سانتی متر) از آب پر کنید و گربه را به آرامی در آن بگذارید.
چه کار کنیم تا حمام برای گربه لذت بخش باشد؟

1.راهی وجود دارد که گربه از حمام کردن لذت ببرد شما باید قبل از حمام با گربه خود بازی کنید و کم کم به حمام نزدیک شوید و اسباب بازی هایی که گربه از بازی کردن با آن ها لذت می برد را به حمام بیاورید و کمی بیرون از وان با گربه بازی کنید بهد همه اسباب بازی ها را به داخل وان بیندازید و گربه را در به وان راهنمایی کنید و در حین بازی با گربه او را بشویید.
2.اسباب بازی هایی گربه از بازی با آنها لذت می برد و شما به حمام بردید را دیگر به بیرون بیاورید در این صورت گربه می فهمد که حمام جایی برای بازی کردن است.

نکات

بعضی از گربه ها را بهتر است اول در وان خالی قرار دهیم و بعد در وانی که دارای آب است قرار دهیم این کار باعث می شود استرس کم تری به گربه وارد شود.
شما می توانید به همراه گربه خود وارد وان شوید و با هم حمام کنید در این صورت گربه احساس امنیت بیشتری می کند. یکی از راه هایی که می توان گربه را زیر نظر داشت این است که گربه را در سینک ظرف شویی قرار دهیم در این صورت گربه در کنترل شماست .

اخطارها

اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت هوا در خارج از حمام بیش از 70 درجه فارنهایت یا 20 درجه سانتیگراد است.
هیچ گاه گربه را برای ثابت نگه داشتن از گردن نگیرید در این صورت ممکن است گربه خفه شود .
هیچ گاه شامپو را روی سر گربه نریزید چون ممکن است وارد چشم و گوش شود و برای گریه مشکل ایجاد کند.
ممکن است بعضی از گربه ها از حمام بدشان نیاید حتی لذت هم ببرند ولی بعضی از گربه ها از حمام بیزارند و شما باید کار های از قبیل بستن در حمام را انجام دهید.
اگر گربه تان از حمام بیزار است می تونید از یک دستمال مرطوب برای تمیز کردن گربه استفاده کنید.
هیچ گاه از شامپو های انسانی برای گربه استفاده نکنید چون فرمول تهیه شامپو انسانی و گربه با هم فرق می کند و به مو های زیبای گربه تان آسیب می رساند.
هیچ گاه گربه را زود به زود حمام نکنید چون چربی چوست و مو گربه از بین می برد(دو هفته یکبار)
ممکن است به دلیل لیز بودن کف حمام لیز بخورد و آسیب ببیند پی مواظب باشید.
از استفاده از سشوار برای گربه های مو کوتاه اجتناب کنید اولا خود گربه مو کوتاه می تواند خود را خشک کند ثانیا ممکن است مو و پوست گربه بسوزد.
هیچ گاه برای شستن سر گربه سر را به زیر آب نبرید بهتر است برای این کار از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.
هیچ گاه از آب سر برای شستن گربه استفاده نکنید چون به گربه شوک وارد می کند آب باید ولرم باشد
وسایل مورد نیاز برای حمام کردن گربه
شامپو مخصوص
دو عدد حوله
شانه
برس
وان حمام
خود گربه
آب ولرم
روپوش آستین دار
دو تا دستیار


مترجم:محمد خدادادی
منبع:www.wikihow.com/Bathe-a-Cat

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos