پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بیماریهای قابل انتقال از جوندگان وحشی(ترجمه)

 


Hantavirus
Hantavirus Pulmonary Syndrome یا HPS یک بیماری سخت است که در اثر قرار گرفتن در معرض ادرار یا مدفوع موشهای کوهی که ناقل این ویروس هستند منتقل میشود. حدود 1 تا 5 مورد مبتلا به این ویروس در سال در ایالت واشنگتن گزارش میشوند و نزدیک به یک سوم این موارد کشنده است. اقدامات حیاتی در صورت وارد شدن به مکانهایی مانند کلبه های قدیمی ، کابین یا تریلرهایی که موش یا هر جونده ای در آن لانه داشته و مدفوع آنها دیده شده الزامی است.

Leptospirosis
این بیماری توسط باکتری که Leptospira نامیده میشود به وجود آمده و هم انسان و هم گستره وسیعی از حیوانات را آلوده میکند. این بیماری در حیات وحش است ولی بیشتر در مناطق معتدل و گرمسیری دیده میشود. کسانی که به این بیماری آلوده میشوند هیچگونه علائمی ندارند و بعضی از آنها به سختی بیمار میشوند. بعضی از حیوانات وحشی و اهلی مثل احشام ، خوک ، سگ ، راکن و جونده ها ناقل باکتری Leptospira بوده و آن را در ادرار خود دفع میکنند. خاک و آب آلوده به ادرار این حیوانات رایج ترین راه انتقال این بیماری به انسان است.


Plague

این بیماری یک بیماری جدی است که انسان را مبتلا میکند و عامل آن باکتری است که Yersinia Pestis نامیده میشود. این بیماری معمولا توسط گازگرفتگی حشراتی که قبلا از حیوانات آلوده مثل موش صحرایی ، موش خرمای زمینی یا سگهای ولگرد تغذیه کرده اند منتقل میشود. این بیماری معمولا باعث زخمها و آبسه هایی در غدد لنفاوی زیر گردن و ران پا میشود. سگها مخصوصا گربه ها به این بیماری آلوده شده و آن را به انسانهای اطراف خود منتقل میکنند. با اینکه Plague در خیلی از ایالتها دیده میشود ولی موارد مبتلا معمولا انسانها نیستند. Plague با آنتی بیوتیکها قابل درمان است.Tularemia
این بیماری باکتریایی توسط Francisella Tularensis ایجاد شده و بیشتر در حیوانات وحشی دیده میشود ( مثل جوندگان وحشی ، سنجابها ، خرگوشها ، خرگوشهای صحرایی و سگ آبی) . انسانها و حیوانات خانگیشان نیز ممکن است در اثر ارتباط با جسد آلوده حیوانات یا از طریق گاز آنها و قرار گرفتن در معرض خون آلوده و گوشت خام به این بیماری مبتلا شوند. Tularemia هم چنین میتواند از طریق گاز گرفتگی بندپایان آلوده ، قرار گرفتن در معرض آب یا خاک آلوده و استنشاق باکتری منتقل شود. 1 تا 10 مورد انسانهای مبتلا در سال گزارش میشوند. برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری به حیوانات مرده یا بیمار دست نزنید ، از گاز گرفتگی توسط حیوانات جلوگیری کنید ، از نیش زدگی توسط حشرات صحرایی جلوگیری کنید. هم چنین از تماس مستقیم دست با خون یا گوشت خام حیوانات وحشی اجتناب کنید. آب غیر تصفیه در محیطهایی که احتمال وجود این باکتری وجود دارد را ننوشید.

ترجمه: نیلوفر عباس نژاد
منبع: http://www.kingcounty.gov

تمامی حق و حقوق ترجمه متعلق به سایت پرشین پت است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشدنظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos