پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قابل توجه مسئولین/سرنوشتی تلخ در انتظار گران‌ترین خانه جهان !+تصاویر

 
تهران امروز :صدای کارگرهای ساختمانی روی اسکلت ساختمان شش طبقه ولو می‌شود در حیاط گرانترین خانه جهان. شاید اگر رفت و روب‌های مداوم نبود، روی سنگفرش‌های قدیمی خانه می‌شد نخاله‌های کوچک و درشت را دید که از ساختمان در حال ساخت ریزش کرده‌اند. دیوار بلافصل موزه و ساختمان نیمه کاره ترک بر داشته و تنها استحکام قدیمی بنا آن را سر پا نگه داشته.
 
 
 

خانه مقدم موقوفی دانشگاه تهران ملقب به گران‌ترین خانه جهان است و حالا میان این حیاط ارزشمند و قدیمی‌اش می‌توان اسکلت ساختمان شش طبقه را یکی یکی شمرد.زیبایی و قدمت خانه به لطف غول آهنی در معرض تهدید جدی است.خانه‌ای که عزت الله نگهبان صاحب بیشترین سایتهای حفاری در ایران در موردش می‌گوید، این موزه‌ در ایرا ن بی‌نظیر است.

خیابان امام خمینی(ره) حد فا صل شیخ هادی و ولی عصر(عج) درتصرف دکان‌های ابزار فروشی و قفل و کلیدها و میخ و پیچ و دریل‌هاست.عابران هر روز از کنار خانه‌ای می‌گذرند که با ترکیب کلی خیابان در تناقضی بزرگ قرار دارد. می‌شودبه آجرهای قرمز قدیمی دست کشید و پا گذاشت به تهران دوره قاجار و پهلوی. صدای درشکه‌ها و شیهه کم رنگ اسبهای نجیب را در خلال بوق اتوبوس‌های یکطرفه خیابان می‌توان حس کرد.

در پادری و دالان ورودی خانه، ناگهان ایران و تاریخش در خانه مقدم جلویت سبز می‌شود. از فواره مخصوص ناصرالدین شاه گرفته تا ردیف پارچه‌های ابریشمی که تاریخ پارچه را در ایران پیش رویت می‌آورد.

موزه و خانه مقدم در آغاز، عمارتی بزرگ و مجلل و محل سکونت خاندان محمدتقی خان احتساب الملک از صاحب منصبان مشهور دربار قاجاریه بوده که بعدها در اختیار محسن مقدم، استاد باستان شناسی دانشگاه تهران، قرار می‌گیرد.

 

 

این خانه از این جهت گران قیمت است که استاد دانشگاه تهران،صاحب خانه پس از مستقر شدن در این خانه، شروع به جمع‌آوری مجموعه‌های تاریخی ارزشمندی کرده است.

محسن مقدم و همسرش «سلما» که کارمند کتابخانه و موزه ملی ایران بوده در کنار فعالیت‌های علمی، آثار و اشیای فراوانی را با هدف حفظ میراث فرهنگی و تاریخی ایران گردآوری کردند.

 

آن‌ها، این آثار و اشیای ارزشمند را به طرزی زیبا در جای جای اتاق‌ها و فضاهای عمارت قدیمی خاندان خود نصب و به نمایش گذاشتند. او خانه خود را بعد از مرگش برای دانشگاه تهران وقف می‌کند و دانشگاه تهران هم این خانه را به همراه بقیه میراث ارزشمندش در سال 1388 به موزه تبدیل می‌کند.حالا اما خانه مقدم با قصه تازه‌ای روبه‌رواست.

بعد از ساختمان‌های چند طبقه‌ای که ضلع غربی خانه و موزه‌ارزشمند مقدم در خانه خیابان امام خمینی را تهدید کرده‌اند و حالا مجوز ساخت ساختمان بالا بلند هم صادر شده و کارگرها در ساختمانی که دیوار بلافصلی با موزه مقدم دارد مشغولند.

ظاهرا تلاش مسئولان و کارشناسان موزه به جایی نرسید ه و این بنای ارزشمند با وجود ساخت و سازهای اطراف مورد تهدید قرار گرفته است.

اسدالله آقاجانی قدیمی‌ترین کارشناس موزه مقدم روی نیمکتهای سنگی حیاط با حسرت از وجود ساختمانی که مثل مهمان ناخوانده‌ای مزاحم سکونت تاریخی و ارزشمند خانه شده مدام سر بر می‌چرخاند و تکان می‌دهد:«بزرگ‌ترین مشکل ما ساخت و سازهای اطراف این موزه است. بعد از ثبت ملی موزه دانشگاه اقدام به تعیین حریم بنا کرد. به دلایل ناشناخته‌ای که برای ما هنوز مشخص نیست در ارگان‌های میراث فرهنگی و شهرداری تعیین حریم این خانه موزه به تعویق افتادو مجوزهای ساخت و ساز در اطراف خانه داده شد ْآن هم در دیوارهای بلافصلی که با گود برداری ممکن بود که بنایی خانه را با ریزش مواجه کند و اکنون ساختمان شش طبقه همانطور که می‌بینید در حال ساخت است.

این امکان وجود دارد که مجوز تخریب ضلع‌های شرقی هم داده شود و با توجه به اینکه در ضلع غربی قبلا بنایی چند طبقه پنهان ساخته شده تا چند وقت دیگر این خانه و موزه میان ساختمان‌های چند طبقه زندان خواهد شد.چند سال پیش مکاتباتی در این مورد با میراث فرهنگی انجام دادیم که به جایی نرسید. می دانید که از سال 86 تعیین حریم در کلانشهرها ممنوع است.

ظاهرادانشگاه تهران هزینه نگهداری خانه را پرداخت می‌کند.اکنون حدود 10 نفر پرسنل از خانه محافظت و نگهداری می‌کنند که اغلب آنها از دانشجویان دوره دکترا و کارشناسان ارشد هستند.

سوال‌های بسیاری شاید ذهن بازدیدکنندگان این خانه را مشغول کند. خانه‌ای به این زیبایی و قدمت میان خیابانی در مناطق مرکزی می‌تواند نفس‌کشی باشد برای ذهن دود زده تهرانی‌های خسته. البته اگر ساخت و سازهای چندین طبقه جانی برای اظهار وجود بنای بی‌بدیل بگذارند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos