پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

محل گذر حيات‌وحش آسفالت مي‌شود


 
عبور جاده اكبرآباد قزوين از منطقه شكار ممنوع الموت مدتي است كه به دغدغه اصلي و موضوعي نگران كننده براي مسئولان اداره محيط‌زيست استان تبديل شده است.
احداث اين جاده به طول 60 كيلومتر قرار است قزوين را به تنكابن متصل كند. گفته مي‌شود 7-8 كيلومتر از جاده 60 كيلومتري قزوين – تنكابن از ضلع جنوب شرقي منطقه شكار ممنوع الموت عبور خواهد كرد كه دقيقا محل گذر حيات‌وحش است.
مناطق شكار ممنوع، مناطق مستعدي هستند كه در صورت ايجاد شرايط لازم قادرند به‌صورت يك اكوسيستم طبيعي فعال مطرح شده و در رديف مناطق حفاظت شده قرار گيرند.
در صورت پذيرش چنين تعريفي، عبور جاده اكبرآباد قزوين از منطقه شكار ممنوع الموت نه تنها شرايط احراز اين مهم را از دست خواهد داد بلكه قابليت تبديل به منطقه حفاظت شده را هم نخواهد داشت.
به گفته عبدالحسين مظفري ، معاون محيط طبيعي اداره كل حفاظت محيط‌زيست استان قزوين ، عبور اين جاده دقيقا از محل گذر حيات‌وحش قطعا بر زندگي حيوانات تاثير خواهد گذاشت.
او با بيان اين كه اين منطقه از حوزه «آمشك» شروع شده و تا« باغ دشت» را در بر مي‌گيرد، مي‌گويد: منطقه از لحاظ حساسيت زيستگاهي و تنوع زيستي داراي ويژگي‌هاي خاصي است كه توجه ويژه‌اي را مي‌طلبد ضمن اينكه تامين كننده آب مورد نياز گونه‌هاي مختلف حيات‌وحش است و از آنجا كه هر عمليات عمراني اكوسيستم را تحت تاثير قرار مي‌دهد، منطقه الموت هم به‌دليل اجراي عمليات راه سازي از اين اثرات بي‌نصيب نخواهد بود.
در حالي كه مسئولان اداره محيط‌زيست استان بر تاثيرات منفي عبور جاده اذعان دارند اما رئيس اداره راه و ترابري استان در گفت‌وگويي با ايلنا، جاده‌سازي را براي حيات‌وحش بي‌خطر دانسته و مي‌گويد: فقط 200 متر از آن وارد محدوده شكار ممنوع مي‌شود.
دلاور نجفي، معاون محيط طبيعي سازمان محيط‌زيست با بيان اينكه در منطقه الموت هيچ منطقه حفاظت شده‌اي وجود ندارد عبور جاده را تنها از بخش كوچكي از منطقه شكار ممنوع دانسته و مي‌گويد: طبق قوانين حقوقي هيچ منعي براي فعاليت‌هاي توسعه‌اي و عمراني در منطقه وجود ندارد.
البته به‌دليل حساسيت زيستگاهي منطقه تمهيداتي همچون ارسال گزارش‌هاي ارزيابي زيست محيطي از سوي اداره راه و ترابري استان به اداره محيط‌زيست استان در نظر گرفته شده است.

طبق مصوبه هيات وزيران به منظور حفاظت از محيط‌زيست كشور و جلوگيري از بروز اختلاف و پيگرد قضايي، تمامي دستگاه‌هاي اجرايي قبل از آغاز عمليات طرح‌هاي عمراني موظفند ضوابط حفاظت از محيط‌زيست را از سازمان متبوع استعلام كنند. اما به گفته مظفري، با وجود گذشت بيش از يك سال از شروع به كار طرح تاكنون هيچ استعلامي از اداره محيط‌زيست استان صورت نگرفته است.
او در پاسخ به اينكه آيا تاكنون گزارش عملكردي به اداره محيط‌زيست استان ارسال شده يا نه مي‌گويد: با اينكه طبق ماده 105 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي اجراي هر گونه طرح عمراني مشمول ارائه طرح‌هاي ارزيابي و گزارش‌هاي مدون به سازمان‌هاي مربوطه است اما در اين زمينه هيچ‌گونه گزارش عملكردي به اين سازمان ارسال
نشده است.

در اين خصوص حتي راهكارهاي جايگزين مبني بر اينكه به جاي عبور جاده از وسط زيستگاه و محل گذر حيات‌وحش تونلي به‌طول 7/1 الي 8/1 كيلومتر احداث شود تا به اين وسيله هم انفصالي در منطقه ايجاد نشده و هم تاثيرات روي محيط به حداقل كاهش يابد، مطرح شده است.
او در پاسخ به اينكه آيا اين طرح از سوي اداره راه پذيرفته شده، مي‌گويد: به گفته مسئولان اين اداره طرح در حال بررسي‌هاي كارشناسي است و اينكه آيا زيرساخت‌ها قابليت اجرايي اين طرح را دارد يا خير.

با همه اين تفاسير اما فعالان محيط‌زيست حساسيت اكولوژيك منطقه رابسيار زيادو گذر جاده از منطقه حفاظت شده و شكار ممنوع را سبب تلفات حيات‌وحش و بر هم خوردن تعادل زيستي آن منطقه مي‌دانند.

منطقه الموت با مساحت 118 هزار هكتار جزو مناطق شكار و تيراندازي ممنوع استان قزوين مي‌باشد كه قرار است جاده اكبرآباد از جنوب شرق اين منطقه عبور كند. از گونه‌هاي حيات‌وحش شاخص در منطقه مي‌توان به كل و بز وحشي، خرس، پلنگ، گرگ، روباه، انواع پرندگان شكاري، كبك و گونه‌هاي خزندگان و دوزيستان اشاره كرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos