پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

کشورها در اتخاذ راهبردهای جهانی برای مقابله با آثار سوء تغییرات آب و هوایی اجماع ندارند

به گزارش سبزپرس محمد رضا تابش رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و نماینده کشورمان در این اجلاس پس از جلسه افتتاحیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

عدم اجماع همه کشورها در اتخاذ اهداف و راهبردهای جهانی برای مقابله با آثار سوء تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، عدم تحقق این اهداف ناشی از تلاش برخی از کشورها برای رشد اقتصادی بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی، ادامه پافشاری امریکا در عدم الحاق به پروتکل کیوتو و همچنین گزارش اجمالی از وضعیت تولید و مهار گازهای گلخانه ای در ایران و دستاوردهای بخش گردشگری  ایران از مهمترین محورهای سخنرانی نماینده ایران بود.

بر اساس این گزارش در این اجلاس که با حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است؛ جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد داد تا این اجلاس در سال 2013 در تهران برگزار شود، که این پیشنهاد به عنوان یکی از مفاد دستور جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین با تصویب اعضاء "سودانی" به نمایندگی از طرف ایران عضو کمیته نگرش(تدوین) قطعنامه اجلاس شد. این اجلاس عصر روز چهارشنبه با صدور قطعنامه پایان خواهد یافت.

این اجلاس هم اکنون در کوالالامپور در حال برگزاری است

  متن کامل سخنراني محمد رضا تابش نماینده جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس:

 

به نام خدا

ریاست محترم،

حضار ارجمند،

توسعه پايدار، ابعاد چندگانه آن بويژه حفظ  محيط زيست و برخورداری  از حياتي روبه رشد در كره زمین با  مجموعه  اكوسيستمهای آن  و بهره گيري از تنوع زيستي ، در زمره مهمترین مسایل مورد بحث در جوامع امروزي هستند. در سالهاي اخير ميزان پايبندي حکومتها به مسائل زيست محيطي و حفاظت از آن و نيز رعايت اصول توسعه پايدار و حفظ محیط زیست و گسترش فرهنگ آن، معيارهاي اساسي براي ارزيابي رشد جوامع به شمار مي آيند.

توسعه پايدار باتاکید بر حفظ محيط زيست، به عنوان یک هدف ارزشمند، یکی از ملاکهای اساسی ارزیابی حکمرانی مطلوب در جهان امروز محسوب می شود.امروزه كشورها فارغ از مرزهاي جغرافیایی و سياسي، تحقق توسعه پايدار، حفاظت از محيط زيست، وجود تنوع و غناي فرهنگي را براي بالندگي جوامع ضروري و حياتي مي دانند. تحقق اين مهم در زمره آرزوها و آمال بشري است که  با ترويج و نشر گسترده ومستمر فرهنگ زيست محيطي در ميان اقشار مختلف جامعه امكان پذير خواهد بود.

توسعه پايدار را مي توان ساختار متعادلي دانست كه داراي ابعاد فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي، سياسي و زيست محيطي است. در گذشته برنامه ریزی برای توسعه صرفا با لحاظ مزايا ومنافع  اقتصادي صورت مي گرفت، اين در حالي است كه امروزه دراجراي پروژه‌ها و فعاليتهاي توسعه اي می بایست ملاحظات زیست محیطی را منظور نمود و عدم توجه به این امر موجب بروز پيامدهاي منفي و آثار مخرب در طبیعت خواهد شد و ناپايداري  توسعه را رفم خواهد زد.

بعد زیست محیطی توسعه پايدار زمينه هاي مختلفي از جمله حفاظت از اتمسفر، خاک، جنگلها،کوهستانها،استفاده مناسب از زمین، كويرزدايي، كشاورزي، تنوع زيستي، مديريت منابع آب، مديريت مواد شيميايي خطرناك وتقريباً تمامي جنبه هايي را در برگيرد كه به نحوي بر رشد و بقاي انسان و به طور كلي حيات تأثير مي گذارند.

در اين ميان افزایش دمای زمين  و تغييرات آب و هوايي ناشي از فعاليت‌هاي انساني يكي از مشكلات عمده زيست‌محيطي است كه نگراني‌هاي زيادي را در دهه های اخير‌ در عرصه بین المللی ایجاد كرده است. در همين ارتباط پانزدهمين كنفرانس اعضاي كنوانسيون تغييرات آب و هواي سازمان ملل و پنجمين نشست اعضاي پروتكل كيوتودر ماه دسامبر 2009 در كپنهاگ دانمارك تشكيل شد. ‌اين اجلاس از ابعاد سياسي و اقتصادي حائز اهميت بود و توجه بسياري از سران كشورها را در جامعه جهاني به‌خود معطوف داشت. این کنفرانس پس از  طي يك فرآيند مذاكرات دوساله،‌در پي دستيابي به توافقي جامع و الزام‌آور درخصوص مقابله با افزايش بي‌رويه درجه حرارت زمين و مقابله با آثار منفي تغييرات آب و هوايي بود، لكن به‌رغم مذاكرات طولاني و اميدهاي فراوان در دستيابي به توافقي جامع و عادلانه در ‌اين زمينه، اجلاس مزبور نتوانست انتظارات جامعه جهاني را به درستي  پاسخ دهد. اگرچه در اجلاس كپنهاگ، سران كشورها به ‌نوعي همگرايي براي ضرورت كاهش آلاينده‌هاي محيط زيست دست يافتند اما‌هيچ‌گونه تعهدی را براي مقابله با ‌اين معضل نداده و هيچ ضمانتي را در ‌اين توافقنامه براي مقابله با پدبده گرمايش زمين نپذیرفتند.

گر چه  بر خلاف اجلاس  كپنهاگ،  شانزدهمين  كنفرانس  اعضا  كنوانسيون تغييرات آب و هوایي  كه در دسامبر 2010 در كشور مكزيك  بر گزار  گرديد  داراي  موفقيت  نسبي  بود، اما همچنان  نیل به يك  توافق  عادلانه   و جامع   در سطح بين المللي  مورد تردید است. اين موضوع  علي الخصوص  ناشی از تلاش برای دستیابی به رشد اقتصادی بالا توسط برخی از قدرتهای اقتصادی نوظهور بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی، همچنین ادامه پا فشاري  امريكا  در عدم  الحاق  به پروتكل  كيوتو  مي باشد.

اين  گونه مي توان نتيجه گيري نمود كه برنامه هاي حفاظت از محيط زيست زماني مي توانند به صورت ريشه اي بر مشكلات زيست محيطي فائق آيند كه با اجماع جهانی و الزام همه کشورها به انجام معاهدات و برخورد بازدارنده با متخلفین همراه بوده تا بتوانداز بروز ناهنجاریهای آينده جلوگيري كنند. اين مهم زماني عملي خواهد شد كه حفاظت از محيط زيست در فرایند سیاستگذاری و نظام  برنامه ريزي  بين المللي جايگاه مناسب خود را بيابد و توافقات ضمانت اجرایی پیدا کنند.

*مشارکت فعال جمهوري اسلامي ايران در عرصه جهانی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی*

در این راستا  جمهوري اسلامي ايران با حضور و مشارکت فعال در اجلاسهای  منطقه ای و بین المللی و پیگیری روند مذاكرات سعی دارد جايگاه  خودرا  در عرصه محيط زيست  جهاني  تثبیت نموده و با انجام تعهدات، نقش مشارکت جویانه خویش را در حفظ و حراست از محیط زیست و تحقق توسعه پایدارجهانی ایفا نماید.  به عنوان نمونه می توان ازتدوین قوانین زیست محیطی  در برنامه توسعه کشور و اختصاص بودجه سالیانه برای اجرای آنها و برنامه ريزي ملي  براي كاهش  انتشار  گاز هاي  گلخانه اي  و نيز انطباق کشور با شرايط  آب و هوايي جدید نام برد.

 در صورت عدم اجراء سیاست ها و برنامه های مقابله با تغییرات اب و هوایی در ایران تا سال 2025 ؛ میزان گاز های گلخانه ای به 1.9 میلیارد تن افزایش خواهد یافت

در حوزه اجرای برنامه عمل کشوری در زمینه تغییرات آب وهوایی، جمهوری اسلامی ایران گزارش ملی اول را در سال 2003 به سازمان ملل متحد تسلیم کرده و گزارش ملی دوم خود را در سال جاری2011 آماده وارسال خواهد کرد.همچنین آیین نامه ملی اجرای کنوانسیون تغییرات آب وهوا و پروتکل کیوتو در سال 2009 به تصویب دولت رسیده است. بر اساس گزارش ملی ایران میزان انتشار گازهای گلخانه ای در سال 2000، 491 میلیون تن بوده و پیش بینی می شود که تا سال 2025 و در صورت عدم اجرای صحیح برنامه عمل  متاسفانه به 1.9 میلیارد تن افزایش یابد و در صورتیکه بتوانیم با افزایش توان ملی، بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته و کمکهای بین المللی و سرمایه گذاری ملی، برنامه عمل ملی را بطور جامع اجرایی کنیم میزان انتشار گازهای گلخانه ای با رشدی منطقی به 700 میلیون می رسد.

دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه گردشگری

جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه توریسم نیز اقدامات قابل ملاحظه ای را به انجام رسانده است. چنانچه طی 5 سال گذشته ایجاد 1250 منطقه نمونه گردشگری به تصویب هیات دولت رسیده است. زیر ساخت 35 روستا به عنوان روستای هدف گردشگری انجام شده است. برای ساخت مجتمع های تفریحی و توریستی توسط بخش خصوصی 600 میلیون دلار وام پرداخت شده است. تعداد گردشگران طی 5 سال گذشته با رشد 72درصدی به 3121000 نفر در سال جاری افزایش یافته است.

شایان ذکر است که در مجلس شورای اسلامی 100 نفر از 290 نماینده، در فراکسیون توسعه پایدار، محیط زیست و منابع طبیعی عضویت دارندکه با علاقمندی و دقت نظر مباحث مربوط به محیط زیست را پیگیری کرده و در تدوین قوانین و برنامه های توسعه پنج ساله و بودجه سالیانه مدافع و حامی طبیعت و محیط زیست هستند.

اينجانب  و هيئت  همراه  از طرف كشورج.ا.ايران  اين فرصت را  مغتنم شمرده ،ضمن تشكر  فراوان  از  برگزاري  اين كنفرانس ،اميدوارم  نتايج  اين نشست  به نفع  جامعه  جهاني  بوده  و بهبود  سرنوشت  مشترك  كشور ها كه  امانت نسل هاي گذشته  براي  ما و ميراث  گرانسنگ  ما براي آيندگان  است  را  به ارمغان  آورد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos