پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روایت فرار مغزها مقابل دوربین تلویزیون

تولید و پخش سریال‌های اجتماعی، خوراك مخاطبان تلویزیونی است، بخصوص این‌كه موضوعات جدید و مشكلات جوانان در آنها مورد بررسی قرار بگیرند. این روزها سریال «سراب» روزهای پایانی تصویربرداری را پشت‌سر می‌گذارد.
 
به همین دلیل به خیابان فردوس، یكی از لوكیشن‌های این سریال رفتم. مجموعه تلویزیونی سراب به كارگردانی حسین سهیلی‌زاده و تهیه‌كنندگی شهلا ولی‌زاده و عزیز علیزاده در 13 قسمت 40 دقیقه‌ای برای پخش از شبكه اول سیما تهیه می‌شود.
سریال‌های «دلنوازان» و «فاصله‌ها» از كار‌های قبلی همین گروه هستند كه با مخاطبان فراوانی همراه بودند. سهیلی‌زاده در حال چیدن میزانسن بود و حدیث میرامینی، بازیگر، سكانس مربوط فیلمنامه را مرور می‌كرد. این سكانس چندبار تصویربرداری شد. با تغییر زاویه دوربین، نورپردازی نیز تغییر می‌كرد. تا عوامل نور كار خود را انجام دهند، فرصتی دست داد تا بتوانم با عوامل سازنده سریال سراب هم‌صحبت شوم.

دانشجویان مقابل دوربین
سهیلی‌زاده بعد از سریال‌های پرمخاطبی مثل دلنوازان و فاصله‌‌ها باز هم به طرف طرح موضوعات جاری در جامعه رفته است تا مخاطبان را پای تلویزیون بنشاند. وی برای سكانس بعدی با تصویربردار صحبت می‌كند و به بازیگران توضیح می‌دهد كه باید از كجا تا كجا حركت كنند. فضای داخل لوكیشن خیلی گرم است. حسین سهیلی‌زاده روی صندلی نشسته و برای گفت‌وگو اعلام آمادگی می‌كند. وی دارای پیشینه‌ای مثبت در مجموعه‌سازی است و با ارائه مجموعه‌های دیدنی نشان داده كه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. سهیلی‌زاده درخصوص تولید مجموعه سراب می‌گوید: این سریال به موضوعات و مشكلاتی كه دانشجویان با آن درگیر هستند از جمله مسائلی نظیر فرار مغزها می‌پردازد و سعی دارد عوامل اصلی پدیده فرار مغزها را مورد بررسی قرار بدهد.
وی با بیان این‌كه سریال دوماه و نیم، پیش تولید داشته می‌گوید: سریال سراب 16 آذر، درست روز دانشجو كلید خورد. همزمان با تصویربرداری مراحل فنی آن از جمله تدوین و صداگذاری صورت می‌گیرد تا هر چه زودتر برای پخش آماده شود. سهیلی‌زاده سریال سراب را با سریال‌های گذشته خود متفاوت می‌داند و می‌گوید: تمام تلاش همكارانم بر این بوده كه اثر مطلوبی تولید شود، در ضمن باید بگویم با توجه به جذابیت‌هایی كه در داستان وجود دارد و طراحی‌هایی كه صورت گرفته، این سریال مورد استقبال مخاطبان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این‌كه سراب با تلفیقی از بازیگران چهره و غیرچهره تولید می‌شود، تصریح می‌كند: من همواره در آثارم از بازیگران جدید نیز بهره برده‌ام و در هر اثر تقریبا چند بازیگر جدید معرفی كرده‌ام. در این سریال نیز حدود 70 درصد از بازیگران غیرحرفه‌ای و بیشتر دانشجو هستند.
سهیلی‌زاده معتقد است: تلویزیون و سینمای ما به بازیگران جوان نیاز دارد و باید فضایی ایجاد كرد تا از بازیگران تازه نفس استفاده شود. چهره‌های جدید می‌توانند به كلیشه‌ای و تكراری نبودن بازی‌ها كمك كنند تا مخاطبان با دیدن چهره و بازی‌های جدید از تماشای یك فیلم لذت ببرند.
وی اضافه می‌كند: با توجه به فضای دانشجویی، در فیلمنامه چالش‌های زیادی مورد بررسی قرار می‌گیرد كه امیدوارم مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد.

ماندن بر سر دوراهی
عزیز علیزاده،
یكی از تهیه‌كنندگان این مجموعه درخصوص داستان سریال سراب می‌گوید: حمید، دانشجوی ممتاز رشته برق در یكی از دانشگاه‌های معتبر با تعدادی از دوستانش روی یك پروژه علمی مهم تحقیق می‌كنند. با آن كه این پروژه علمی حساس و بسیار قابل ملاحظه است، اما تعدادی از مسوولان آنچنان كه باید حمید و دوستانش را حمایت نمی‌كنند. همین موضوع باعث بروز اختلافاتی بین حمید و دوستانش می‌شود و در این میان حادثه‌ای ناخواسته همه معادلات را به هم می‌ریزد. وی با بیان این‌كه سریال در 30 لوكیشن تصویربرداری خواهد شد، اضافه می‌كند: دانشگاه، خانه وحید، وزارت علوم، رستوران و خانه‌های شخصیت‌های اصلی داستان از لوكیشن‌های اصلی این سریال به شمار می‌آیند.
وی با اشاره به این‌كه تحقیقات لازم قبل از تولید سریال صورت گرفته، تاكید می‌كند: با توجه به این‌كه موضوع سریال خاص و در حال حاضر یكی از مسائل روز جامعه محسوب می‌شود باید از جهات مختلفی همچون محدودیت‌های اجتماعی و اختلاف دیدگاه فرهنگی، همچنین فقدان بسیاری از امكانات رفاهی دانشجویان مورد بررسی قرار بگیرد تا فیلمنامه با پشتوانه تحقیقاتی لازم برای تولید آماده شود.
علیزاده با اشاره به اهداف تولید این سریال خاطر نشان می‌كند: واقعیت این است كه بسیاری از نخبگان ما وقتی فارغ‌‌التحصیل می‌شوند در مقابل دو راهی بزرگ قرار می‌گیرند كه انتخاب هركدام از این راه‌ها تاثیر مستقیم بر زندگی و آینده آنها و البته جامعه می‌گذارد. یكی از این راه‌ها وسوسه جذب شدن در فضای كاری كشورهای دیگر و راه دیگر ماندن در ایران و تلاش برای ساختن جامعه‌ای بهتر است كه ما سعی كردیم این موضوع را به صورت كامل مورد بررسی قرار بدهیم.

نقد منصفانه را می‌پذیرم
حدیث میرامینی
در سریال «گل‌های گرمسیری» نقش دختری مرفه به نام ضحی را بازی می‌كرد. پس از آن برای نقش مریم در سریال «شب می‌گذرد» و نقش شایسته در سریال «گیلعاد» انتخاب شد. از دیگر كارهای این بازیگر می‌توان به فیلم «شب حورا» (شهاب ملت‌خواه) و سریال «قصیده شب بارانی» (علی سبزواری) اشاره كرد. شاید بینندگان تلویزیونی او را با نقش روشنك بیشتر می‌شناسند. میر امینی در این سریال شخصیت نگار را بازی می‌كند. نگار یكی از شخصیت‌های اصلی این سریال محسوب می‌شود. میرامینی درباره نقشش در سریال سراب می‌گوید: نگار شخصیتی درونگرا و آرام و سرگرم زندگی زناشویی است و با مشكلات دست و پنجه نرم می‌كند.
وی با توجه به این‌كه سومین فعالیت هنری‌اش را با سهیلی‌زاده تجربه می‌كند، معتقد است: در كنار این گروه كار كردن برایم لذت بخش است به گونه‌ای كه این گروه را خانواده دومم می‌دانم.
میرامینی ضمن استفاده از نظرات دیگر دوستانش در ایفای نقش، پس از این‌كه دیالوگ‌هایش را مرور می‌كند پیشنهاداتی هم به كارگردان می‌دهد و می‌گوید: برخی دیالوگ‌ها را خودم پیشنهاد می‌دهم و كارگردان در صورت صلاحدید از آن استفاده می‌كند.
وی در ادامه می‌گوید: من نقدپذیر هستم و اگر كسی كار و نوع بازی مرا نقد منصفانه كند، می‌پذیرم. نقد منصفانه به من انرژی می‌دهد، چون مطمئن هستم این نوع نقد در پیشرفت كارم موثر است.

دانشجویان در تلویزیون كمتر دیده شده‌اند
پندار،
فرزند اول عبدالرضا اكبری است. وی در مجموعه تلاش و زمزمه محبت به كارگردانی پدرش، عید آن سال به كارگردانی سعید ابراهیمی‌فر و سریال‌های نوعروس، پشت صحنه، بوی غریب پاییز و فاصله‌ها بازی كرده است. پندار اكبری نقش حمید، دانشجوی نخبه را در این سریال به عهده دارد. وی برای دومین بار همكاری با سهیلی‌زاده و حسن جوهرچی را تجربه می‌كند. وی درخصوص نقشش می‌گوید: برای این كه بتوانم نقش را بخوبی بازی كنم تحقیقاتی را درخصوص موضوع فیلمنامه انجام دادم.
وی بیان می‌كند: سهیلی‌زاده سوژه‌هایی را برای تولید انتخاب می‌كند كه مخاطب را پای تلویزیون می‌كشد و مخاطب علاوه بر تماشای یك سریال، پیامی را دریافت می‌كند. این موضوع برای مخاطب بسیار مهم و حساس است. اگر فیلمی كه تولید می‌شود حاوی پیامی برای مخاطب نباشد قطعا بیننده از دیدنش خسته می‌شود و فیلم بدون محتوا برایش قابل پذیرش نیست.
اكبری معتقد است: این موضوع جای كار بیشتری دارد، به شكلی كه حتی می‌تواند در قسمت‌های بیشتری تولید شود، چون موضوع مشكلات دانشجو و فرار مغزها كمتر در رسانه دیده شده است.
این بازیگر جوان از همكاری با بازیگران و عوامل سریال سراب ابراز خرسندی و رضایت می‌كند و می‌گوید: پس از این‌كه برای بازی در سریال از سوی سهیلی زاده دعوت به كار شدم و طرح اولیه فیلمنامه را مطالعه كردم، بازی در این سریال را پذیرفتم، چون علاوه بر این‌كه همكاری با این گروه برایم بسیار ارزشمند است به تولیدات سهیلی‌زاده اطمینان كامل دارم، زیرا سلیقه مخاطب را می‌شناسد و بسیاری از جوان‌ها دوست دارند با این كارگردان كار كنند.
اكبری با اشاره به استفاده از راهنمایی‌های پدرش در بازی‌هایش می‌گوید: من برای این‌كه بتوانم بازیگر حرفه‌ای شوم به كسب تجربه نیاز دارم كه سعی می‌كنم از تجربیات پدر و دیگر همكارانم استفاده كنم.


دوست دارم متفاوت بازی كنم
حسن جوهرچی سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شده و لیسانس تئاتر از دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. بازی در سینما را سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریكی» كه بعد از 15 سال كامل شد، شروع كرد. اولین بازی مطرح او در سینما سال ۱۳۷۰ با فیلم «برخورد» به كارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال «در پناه تو» به سال ۱۳۷۷ به‌شهرت رسید. جوهرچی در سریال سراب با نقش دكتر سلیمانی ظاهر می‌شود. وی درباره نقشش در این سریال می‌گوید: دكتر سلیمانی، استاد دانشگاه و معاونت دانشجویی دانشكده است. دانشجویان این دانشگاه نخبه هستند و دكتر سلیمانی ارتباط زیادی با دانشجویان دارد، اما به دلیل شرایطی كه به وجود می‌آید دانشجویان از این شخصیت رنجیده می‌شوند و اتفاقات جدید رخ می‌دهد.
جوهرچی درباره نقش‌های متفاوتی كه در یكی دو سال گذشته بازی كرده است، می‌گوید: من دوست دارم متفاوت بازی كنم. شاید بعضی‌ها فكر كنند من بازی در نقش‌های منفی را بیشتر می‌پسندم، اما این شخصیت منفی نیست. من از مردم انعكاس بازی‌هایم را جستجو می‌كنم و اكثر آنها از این تفاوت راضی هستند و تشویق می‌كنند.
وی ادامه می‌دهد: یكی از مسائلی كه در بازیگری بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، درك نقش است و من تمام تلاشم را می‌كنم تا نقشی را كه می‌پذیرم ابتدا درك و سپس آن را بازی كنم.
جوهرچی هم مانند بقیه عوامل از فعالیت در این سریال راضی است و از همه آنها به نیكی یاد كرده، اظهار می‌كند: سهیلی‌زاده بخوبی مسائل روز جامعه را شناسایی می‌كند و به نظرم این موضوع فوق‌العاده است، چون مردم همیشه نشان دادند از تولیداتی كه بیانگر مشكلات و مسائل روز باشد استقبال می‌كنند.
امیر دژاكام، حمیدرضا محمدی، محمد مختاری، علی زندی، الكساندر كوانجی، بیتا بیگی، هاله میرهادی، سارا كهربایی، سپیده صباغ، سولماز حصاری، لیدا عباسی، شیوا خسرومهر، مریم سرمدی بازیگرانی هستند كه در این سریال نقش‌آفرینی می‌كنند.
 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos